Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Sabo Arasındaki Fark

Sabo, Ace'e fark atmış mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    95
Neyse yanlışlıklada olsa doğru adrese oy atmışsın :D
:D
Kendi doğruma atmamışım ama olsun, işten geldim beynim çalkalanıyor hala :artiz:

Ace Akainu'ya yenilmedi, eğer dövüş devam etse yenilirdi orası ayrı ama Luffy'i kurtardığı için öldü o yüzden tek bir yenilgisi var o yenilgiyi BB'den alıyor.
BB zaten isminde D taşıyor artı yaş olarak almış başını gitmiş artı potansiyel olarak baya güzel yerlerde olmalı ki Shanks'ı çizmiş.
Ace 40 yaşında BB ile yada Akainu ile kapışsa top diye oynardı onlarla :a:

Not: Oy değiştirme neden yok ? daha önceki anketlerde oluyordu :hoo:

Sen ne açıdan soruyorsun soruyu? Ben diyorum ki 2y sonraki mera meralı Sabo, 2y önceki Ace'e fazla olmasa da fark atmıştır. Ha sen bu Daragon eğitimi falan fistan işleriyle Sabo, Ace'e fark attı diyosan o iş yaş. Anket tam oturmamış anlam açısından. Bu seçenekleri 2y sonraki Sabo'ya göre mi yoksa 2y önceki Sabo'ya göre mi yorumluyoruz? Ve Ace'i yaşasaydı güncel hali şeklinde mi yoksa 2y önceki gücüne göre mi değerlendiriyoruz?

''bizzat Dragon tarafından eğitilen Sabo'' Mangada var mı bu bilgi, yoksa yanlış yönledirme var. Konuya gelince kin gütmeyen adam güçlü olamaz.

Ace hakkında kitap çıktıktan sonra tartışılması daha sağlıklı. Kişisel fikrim Sabo, 2y sonra mera merayı yemesiyle 2y önceki Ace'e fazla olmasada fark atmıştır şeklinde.
Ace'i Sabodan daha çok seviyorum ama mantığım Sabo fark atmıştır diyor. Umarım duygusal yorumlar yerine senin yorumun gibi mantıksal yorumlar gelir.

Sen ne açıdan soruyorsun soruyu? Ben diyorum ki 2y sonraki mera meralı Sabo, 2y önceki Ace'e fazla olmasa da fark atmıştır. Ha sen bu Daragon eğitimi falan fistan işleriyle Sabo, Ace'e fark attı diyosan o iş yaş. Anket tam oturmamış anlam açısından. Bu seçenekleri 2y sonraki Sabo'ya göre mi yoksa 2y önceki Sabo'ya göre mi yorumluyoruz?
Sabo 10 yaşında devrimci olup Ace denize açılana kadar kadar yani 7 yıllık zaman aralığında açılan fark için ve şuan ki mera mera no mi 'ye sahip Sabo ile ölmeden önceki Ace arasındaki fark. Dur düzenleyeyim anketi seçenekler az olmuş.

Olay yaşasaydı durum ne olurdu değil ama neyse :/

Yani sadece ismi yeterdi diyosun öyle mi? Öyleyse neden D. olmayan bir Amirale yenildi?
Çocukken nasıl başa baş dövüşebildiler?
Çok çalışmanında epey faydası var bizim oğlan boşunamı iki yıl haki çalıştı? Güçlü canavarlarla dövüştü?
Bu faktörü esgeçmemek lazım.
D. olmasından hiç bahsetmedim. Wb'nin oğlu olsaydı da aynı şekilde yorumlardım.
Çocukken başa baş dövüşmeleri hiçbir şeyi değiştirmez ve hiçbir şeyi belirlemez. Adı üzerinde ''çocukken'' dövüşmüşler. Bu meseleye göre olayı yorumlarsak şu an aklına gelmeyecek tartışmalar çığ gibi büyür gider bu konuda :)
Çok çalışmanın tabi ki faydası var. Ama öte yandan iki yıl öncesine kadar hiç çalışmayan bir Sanji ve Luffy örneği de var. Çalışmadan da gelişebiliyorsun demek ki :bilmem:

Son olarak oy değişimi seçeneği sunulmalı. Değil mi @RedTeroR :/

D. olmasından hiç bahsetmedim. Wb'nin oğlu olsaydı da aynı şekilde yorumlardım.
Çocukken başa baş dövüşmeleri hiçbir şeyi değiştirmez ve hiçbir şeyi belirlemez. Adı üzerinde ''çocukken'' dövüşmüşler. Bu meseleye göre olayı yorumlarsak şu an aklına gelmeyecek tartışmalar çığ gibi büyür gider bu konuda :)
Çok çalışmanın tabi ki faydası var. Ama öte yandan iki yıl öncesine kadar hiç çalışmayan bir Sanji ve Luffy örneği de var. Çalışmadan da gelişebiliyorsun demek ki :bilmem:

Son olarak oy değişimi seçeneği sunulmalı. Değil mi @RedTeroR :/
O cümleyi RT'ye yazmıştım. Oy değiştirme seçeneği eklendi , anket düzenlendi. Oylar sıfırlandı.
Ace ölmeden önce: --- seçeneğinde Sabo mera mera no mi 'ye sahip değil.

''bizzat Dragon tarafından eğitilen Sabo'' Mangada var mı bu bilgi, yoksa yanlış yönledirme var. Konuya gelince kin gütmeyen adam güçlü olamaz.
SBS 80 yazdım konuda.

:D
Kendi doğruma atmamışım ama olsun, işten geldim beynim çalkalanıyor hala :artiz:

Ace Akainu'ya yenilmedi, eğer dövüş devam etse yenilirdi orası ayrı ama Luffy'i kurtardığı için öldü o yüzden tek bir yenilgisi var o yenilgiyi BB'den alıyor.
BB zaten isminde D taşıyor artı yaş olarak almış başını gitmiş artı potansiyel olarak baya güzel yerlerde olmalı ki Shanks'ı çizmiş.
Ace 40 yaşında BB ile yada Akainu ile kapışsa top diye oynardı onlarla :a:

Not: Oy değiştirme neden yok ? daha önceki anketlerde oluyordu :hoo:
Neden Wbyi yenemedi Ace o zaman :D Tamam D.'lerde potansiyel var güçlüler ve gelecek vaat ediyorlar fakat sadece isimle olmuyor bu işler. Garp hayattayken Wb'nin en güçlü olması gibi mesela.

Ace'i Sabodan daha çok seviyorum ama mantığım Sabo fark atmıştır diyor. Umarım duygusal yorumlar yerine senin yorumun gibi mantıksal yorumlar gelir.

Sabo 10 yaşında devrimci olup Ace denize açılana kadar kadar yani 7 yıllık zaman aralığında açılan fark için ve şuan ki mera mera no mi 'ye sahip Sabo ile ölmeden önceki Ace arasındaki fark. Dur düzenleyeyim anketi seçenekler az olmuş.
Ortada 2 farklı soru var ama işte. Sabo, devrimcilerin yanındaki geçirdiği zaman ile Ace'e fark atmıştır sorusuna cevabım hayır, hala Ace'in gerisindedir. Ama 2y sonraki mera meralı Sabo, 2y önceki Ace'e fark atmıştır, önüne geçmiştir benim için. 2 farklı durum var.

Ortada 2 farklı soru var ama işte. Sabo, devrimcilerin yanındaki geçirdiği zaman ile Ace'e fark atmıştır sorusuna cevabım hayır, hala Ace'in gerisindedir. Ama 2y sonraki mera meralı Sabo, 2y önceki Ace'e fark atmıştır, önüne geçmiştir benim için. 2 farklı durum var.
İki anket sorusu eklenmiyor onun yerine dediğin sorunun şıklarını en başa ekledim diğerleri altta.
Seçilebilir seçeneğide iki yaptım iki farklı soruya uygun şıkkı işaretleyin diye. :good:

Konuyu görünce aradalarındaki fark soruluyor sandım, az kalsın "zeka" yazacaktım :D Sabo Ace'ten öndedir şu an bana göre.

SBS 80 yazdım konuda.
Fark etmez, Dragon kim? Onun seviyesi belli değil, eğitti diye bir şey beklemeye gerek yok. Düşünce olarak öyle bir eğitim vermiş ki, Burges pişkin pişkin konuşuyor ama umurunda değil. 2 dk sonra Lufy'ye hamle yapıyor yine umurunda değil. Kardeşi desen yaşadığını bile bilmiyor, meyve olmasa buraya geleceği bile belli değil. Shabondy'ye gelmeyen Robin'den haber yollamayan birinden ne bekleyelim zaten.

Dragon'a geri dönersek eğitti adamlardan bir yol olsa şimdiye 40 tane Sabo vardı elinde ama görünen çok da bir şey yok. Keramet Sabo'da biraz, o da hakide iyi seviye biri işte. Ama Vergo da iyi seviyedeydi, ne olduğunu gördük. Burges hariç bir numarasını görmedik daha Sabo'nun, Fuji ise hiç demiyorum onu orada herkes tutardı, adamın dövüşmeye niyeti bile yoktu. Logia olması da zaten işini kolaylaştırdı. Law aynı anda Dofy ve Fuji'ye belli süre direndi, Sabo yerine sağlam Law'ı koy Fuji'ye geçit vermezdi. Fuji'nin de zaten öyle bir hedefi yoktu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık