Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 985: Yeni Onigashima Projesi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    250
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gemisinde doğmuş 2 sübyan için bile gidilir yav.
Ülke dışa kapalı, hanedanlığın düşüp başa Orochi ile Kaidonun geçtiğini nereden bilebilir ki deniz uçsuz bucaksız bir yer gazete ve mushi dışında haberleşme aracı yok zaten Wanoda olanlarda gazetede yer almıyor bu yüzden Odenin ölümünden bile haberi yoktur diye düşünüyorum birde hastalığı baş gösterince hareketli olmayıp huysuzlaşması normaldir gene erken ölmesi iyi oldu kosoca Wbnin çişini tutamayıp tayfasındakilere bez taktırması ve iyice huysuzlaşması yakışmazdı :D

Renkli kapak çok güzel ama sallayacak pek bir şey bulamadım. Papağan insan sesini taklit eden ve genellikle aynı şeyleri tekrar eden bir hayvan olduğu için Sabaody üçlemesine gönderme olabilir.

İlk sayfalar da gözüme takılan önemli bir şey yok gibi. Kanjuro kızıl kın'ın geleceğini tahmin etmiş ve onları karşılıyor. Sonraki sayfalar da Kanjuro'nun çizmiş olduğu başsız süvarileri görüyoruz. Oda zaten sever bu tür şeyleri, arak tarak demeyeceğim adam tarihteki önemli hikayeleri, mitolojileri harmanlayıp okuyucuya sunuyor ve bunu da gayet başarılı bir şekilde yapıyor hakkını yemeyelim. Kanjuro Momonosuke'ye dayak atmış bla bla bla. Baya boş metinler buraları geçelim.

O-Kiku'nun samuray zırhlı hali gerçekten efsane, ne zaman göreceğiz diyordum kısmet bugüneymiş. "Kılıcımın yol açtığı bir kesiğin doğrudan ölüme sebep olduğunu biliyorsun değil mi?" diyor O-kiku. Yani burada yazar bize ne demek istemiş anlamak pek mümkün değil. Ya mübalağa yapmış ya da başka bir şey göreceğiz. O-Kiku'nun lakabı "kalıcı kar" Belki lakabıyla alakalı bir bağlantı tam olarak saptayamadım. Kılıcın da zehir var desek öyle bir şey görmedik. Belki de geçen hafta bahsettiğim hakinin elementleri mevzusuyla alakalı bir şeydir emin olamadım.

7. ve 8.sayfaya geçtiğimiz de Nekomamushi ve İnuarashi'nin kaybettikleri uzuvlarının restore edildiğini görüyoruz. Nekomamushi'nin kesilen eline barutlu bir silah takılmış sanırsam ve piposuyla barutu harmanlıyor. :D

İnuarashi ise Shiki'nin yolundan gidiyor, kayıp ettiği bacağına kılıç takmış, yakışmış da :D Bu modifiyeleri kimin yaptığına gelecek olursak;

Nekomamushi Zou'dan Marco'yu aramak ve getirmek için yola çıkmıştı. Akabinde İzo ve Marco ile geri döndü. İzo'da bildiğiniz üzere çift tabanca kullanıyor. Nekomamushi'nin koluna tabancayı İzo ayarlamıştır.

İnuarashi ise direkt Wano'ya geldiği için onun bacağını İzo'nun kardeşi ve kılıç kullanıcısı Kiku'nun yaptığını düşünüyorum.

Pek önemli değil ama hoş detaylar işte. Bir sonraki sayfalardan devam edelim.

Geçen hafta'da tahmin ettiğim üzere Yamato tayfaya katılacak gibi görünüyor. Çünkü Oden olmak için sadece ülkenin kapılarını açmak ya da ülkenin Shogunu olmak yetmez. Ben Oden'im demekte yetmez. Oden'i Oden yapan şey sınırlarını aşarak dış dünyaya açılma, maceralara atılma ve kendisini engelleyen kuralları amansız bir şekilde aşma isteğiydi. Her zaman diyorum, One Piece paralel hikayeler üzerine kurulu bir seri. Luffy'nin yürüdüğü her yol da Roger'in izlerini görmek mümkün.

Roger'in gemisini yapan Tom - Tom'un çırağı Franky
Roger'in tayfasında ki doktor Crocus - Luffy'nin tayfasında ki Brook
Roger'in oğlu Ace ile beraber büyüyen Luffy

Yani Luffy'nin hikayesi en yakından en uzağına kadar hep Roger ile bağlantılı. Oden mevzusu da öyle olacak belli.

Neyse şahsi düşüncelerimi bitirdiğime göre beni haklı çıkaran Yamato'nun o meşhur sözlerini de ekleyerek bir sonraki sayfaya geçeyim.

"Oden olmam bir şeye etki etmiyor, çünkü özgür değilim!" her ne kadar kelepçeler için söylemiş olsa da bu sözü ben daha derine bakıyorum meselenin.

Şimdi gelelim zurnanın zurt dediği yere. Biz normalde Kaido''yu adam akıllı görmeye başladığımız ilk manga sayılarından itibaren kafasındaki boynuzların meyvesi ile alakalı olduğunu düşünmüştük. Sonra ejderha meyvesine sahip olduğunu gördük ve bu düşünceye daha çok inanmaya başladık. Geçen hafta ve ondan önceki hafta Yamato'yu da boynuzla gördüğümüz zaman maskenin yanında taktığı bir aksesuar gibi düşündük lakin öyle değil gibi gözüküyor.

Benim bu konuyla ilgili bir kaç düşüncem var. Şimdiye kadar gördüğümüz iki boynuzlu giant var. Biri Little oars jr. diğeri de special zombi Oars.
SZ Oars 500 yıl önce yaşamış ve donarak ölmüş, Little Oars Jr. ise Marineford'da öldü bildiğiniz üzere. Bu arkadaşların boynuzlarına bir bakalım.

İkisinin de boynuzları komple beyaz. Bir de Kaido'ya bakalım.

Kaido'nun boynuzları da beyaz.

Bu üçünde sıkıntı yok lakin ilginç bir şekilde Yamato'nun boynuzları farklı.

Yamato'nun boynuzlarının yarısından çoğu siyah. Tek fark bu da değil. Oars, Little Oars Jr ve Kaido'ya nazaran Yamato'nun vücudu çok daha küçük.

Yüksek ihtimal SZ Oars safkan idi. Little Oars Jr. veya aynı ırkın son temsilcilerinden biri dev ırkı ile ilişkiye girerek bir melez ortaya çıkardı ve bu Kaido idi. Dev-Oars melezi Kaido'nun kızının annesi ise bir insan olduğu boyu diğerlerine nazaran daha ufak ve boynuzu farklı.

Özetle SZ Oars saf kan, Little Oars Jr. veya başka bir Oars soyundan gelen biri Elbaf veya başka bir dev ile Kaido'yu meydana getirdi. Kaido ise bir insanla birleşerek Yamato'yu vs. vs. Yamato'nun anası kim derseniz bir düşüneyim. :hmm: Bence Big Mom'dur. :oleyo2: Gen analizim bu kadar.

Luffy Yamato'nun kelepçelerini çıkartıyor ve nostalji yaşıyoruz. bkz. Rayleigh, Camie. Sen ne zaman büyüdün de haki öğrendin de bunları yapar oldun bizim oğlan.

11.sayfa -

Sürekli ben haklı çıktım, ahahahaha ben bildim demeyeceğim lakin gene tam 12'den vurdum. Orochi'nin harcanacağı ve Kaido'nun Wano hakkında yeni planları olduğu çok aşikardı. İki Yonkou'nun olduğu yer de Momonosuke'nin kurtarılması fiyasko olacağı için idamı geciktiren Kaido'dan başkası bunu sağlayamazdı doğal olarak.

Vakti zamanın da Wano'nun su altı şehri olduğunu öne sürmüştüm. Hatta @twei ile oturup paint'ten taslak hazırlamıştık. ? Şelaler tarafından korunan bir ülkeymiş. Zaten öbür türlü bu ülkenin coğrafyası açıklanamazdı.

15.sayfa -

Kaido sözünü bitirir bitirmez Orochi haklı olarak tepkisini koyuyor. Hoi hoi hoi, ne saçmalıyorsun Kaido! demeye gelmeden kellesini alıyor. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, King detayı aşırı havalı. King kendi kılıcını kabzasıyla birlikte Kaido'nun çekebileceği bir açıda tutarak salisaniyelik bir telepatik hareket oluşturuyorlar. Baya beğendim. :D Orochi öldü mü? ölmedi mi? sorunsalına gelirsek. Öldü bence, sonuçta karşısında ki dünyanın en güçlüsü olarak tanıtılan Yonkou'lardan biri. Yani karşısında logia olsa bile o kesişten kurtulma ihtimali aşırı zor. Haki nedir daha onu adam akıllı bilmeyen sürekli karıyla kızla yatıp kalkan sarhoş bir eziğin bir Yonkou saldırısından gafil avlanmasına rağmen kurtulması absürt olur.

Kaido "Artık Wano diye bir yer yok!" dedikten sonra 18.sayfaya geçiyoruz ve O-Kiku'nun ağladığını görüyoruz. Hemen yan slotta kılıcından akan kan damlalarını görünce olayı kavrıyoruz tabi. Kanjuro öldü ya da mağlup oldu. Kılıcından akan kan damlalarının yanında kar taneleri de var. Ulan Oda sürekli böyle ince düşünmek zorunda mısın? :D

Kaido ülkenin yönetimine oğlum Yamato geçecek dedikten sonra ortalık şenleniyor ve bizimkilerin yeri belli oluyor. Kelepçelerinden kurtulan Yamato, Luffy ile beraber Momonosuke'yi kurtarmak ve ortalığın anasını ağlatmak için yola koyuluyor. Ben burayı biraz saçma buldum. Dikizledikleri tavan aralığından inebilirlerdi. Neden abi? neden yoldan yürüyerek gitme tercihi neden?

Neyse, güzel bölümdü. Hoş detaylar var. Bir sonraki bölümde ya da bölümler de Jack-Zoro, Queen-Sanji, görebiliriz. Şuan gördüğümüz kadarıyla Kaido'nun yanında sadece King var.

Haber verin dedikleri uçan altılıdan X-Drake'nin hain emeller peşinde olduğunu zaten biliyoruz. Teorime göre X-Drake muhbirin de muhbiri. Yani denizcilerin Wano içerisinde ki gözü kulağı. Wano'ya denizciler gelirse anlayın ki X-Drake bir işler çevirmiştir.

Neyse söyleyeceklerim bu kadar. Bu hafta zaten bölüm yokmuş, bir sonraki hafta da görüşürüz. Sayonara kfc-
Namito' nun boynuz detayını iyi fark etmişsin ama CK çoğunda boynuz var. Bu aksesuar mı yoksa gerçek mi bende düşünmüştüm.

Ülke dışa kapalı, hanedanlığın düşüp başa Orochi ile Kaidonun geçtiğini nereden bilebilir ki deniz uçsuz bucaksız bir yer gazete ve mushi dışında haberleşme aracı yok zaten Wanoda olanlarda gazetede yer almıyor bu yüzden Odenin ölümünden bile haberi yoktur diye düşünüyorum birde hastalığı baş gösterince hareketli olmayıp huysuzlaşması normaldir gene erken ölmesi iyi oldu kosoca Wbnin çişini tutamayıp tayfasındakilere bez taktırması ve iyice huysuzlaşması yakışmazdı :D
Yonkou'ların hakimiyet bölgesi var ve bunu Yonkou'lar biliyor korsanlar biliyor Hükümet biliyor. Yani özün sözü Kaido diye bir Yonkou var ve bu Wano'da hakimiyet sürdüğünü biliyorlar

Geberdi gitti orochpi çocuğu demeyi çok isterdim , ama bu şerefsizin hydradan hallice efsanevi yaratık meyvesi var. Kafası her an yeniden çıkacakmış gibi geliyor bana. Umarım Kaido hakili vurmuştur da böyle bir şey olmaz. Kaldı ki dönse bile bu pisliğin yapabileceği bir şey kalmadı.

Artık olaylar genel hattıyla bir dalganın tsunamiye dönüşmesi gibi bir hal aldı. Kaido gerçekten hayalini icraata dökebildi ama antik silahlar konusunda tahmin edemediği büyük bir engel var. Yine karşısına Luffyler çıkacak, antik silahların anahtarları kendi safında. Bunlara karşı Kaido ne yapacak merak ediyorum. İttifakımız kazanamaz ise bu anahtarın güvenliği de epey tehlikeye girecek.

"Pluton: Vivi +Franky +Robin"
"Poseidon: Shirahoshi"
Uranüsün de Momo + Zunisha çıkacağını düşünüyorum. Çıkmasa bile zaten bu ikisi bir antik silah kadar güçlüdür." Giderek daha iyi anlaşacaklardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık