Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

974: Haşlanmasaydı Oden Olmazdı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    38
Hacı sahneyi niye değiştirdiniz lan?! Ben Oden, haşlanmak için doğdum demesi lazım değil miydi? Zaten haşlanma olayını 2 bölüme böldükleri için temposu çok yavaştı birde üstüne adamlar sahneyi değiştirmiş saçma sapan bir şey yapmışlar yahu. Son 3-4 bölümdür anime rezalet gidiyor. Mangada okurken vay be dedirten sahne animede "bu ne olm" dedirtti. Umarım Onigashima baskınıda bu tempo ve bu renk cümbüşlüğü ile gitmez.
Japonca’dan İngilizce‘ye çeviri de sıkıntı olabiliyor en basit örneği Raftel-Laugh Tale olayı işte. Mangayı ilk çeviren kimse Laugh Tale’i Raftel olarak çevirmiş 20 yıl öyle kaldı. Roger flashbacki olmasa öyle kalacaktı.

Japonca’dan İngilizce‘ye çeviri de sıkıntı olabiliyor en basit örneği Raftel-Laugh Tale olayı işte. Mangayı ilk çeviren kimse Laugh Tale’i Raftel olarak çevirmiş 20 yıl öyle kaldı. Roger flashbacki olmasa öyle kalacaktı.
Hayır, burada bir kelime oyunu yapıldığını çevirmen bilemez. Resmi çeviri dediğimiz şeyi de senin benim gibi insanlar çeviriyorlar. Ve Raftel'in Laugh Tale olacağı konusunu bilemez. Buradaki atfı yaratıcı belirgin hâle getirmediği ve etimolojik yapıyı belirtmediği müddetçe bu kelime anlamsal bağını içerisinde gizli tutar ve açıklanana kadar da dillere uyarlanarak geçer. O yüzden Raftel olarak sabit bırakılmıştır. Bu anlamsal bağı Eiiçiro Oda seri içerisinde açıkladıktan sonra bu tamlama çevrilir hâle gelmiştir.

Uzatilsa da duygusal geldi. Kinemonlarin kelepçeyi bu kadar kolay kirabildigini bilmiyordum. Shinibu yardım etti sanıyordum

Teachin ödülünün görüldüğü bölüm deprem meyvesi ile ekranı kırıyordu To Be Continued yazısında. Arada yapıyorlar böyle
520’de Go to New World yazıyordu bir de Karasakal, Moria’ya nutuk çekerken finalde deprem yumruğu yapınca To be continued yazısı çatlıyordu. Ondan sonra üçüncü galiba.
Bunları unutmuşum, teşekkürler.

Yahu olur olmadık yerlere en epik müzikleri basan adamlar, 2 bölümdür Oden'in üstün iradesiyle acılara göğüs gerdiği sahnelere Mount&Blade'den fırlamış gibi duran saçma sapan müziği basıp durdular. Yalnız ben mangada Kaido yakınına gelip kafasına sıkıyor sanıyordum, adam iyi nişancı çıktı. Bölümün adını Efsanevi Saat yapmayan yönetmeni de ne desem bilemedim. Kozuki Oden efsanesini iliklerimize kadar hissettiğimiz bu güzel bölümlerin sonuna geldik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık