Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 968 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
.Herkes Joy boy un Luffy olduğunu düşünüyor ancak belkide gerçek tam önümüzdeydi ve görmezden geldik.SanIrım Joy BoY "MOMONOSUKE" ...Oden bile bilmiyordu.Çünkü bu çocugun gücü Jack ve Fil olayında kanıtlandı.Bu çocukta Luffy de bile olmayan hayvanlara "emir" verme gücü var. Eğer bu güç sadece bu çocuğa özel bir güçse bence joy Boy kesin Momonosuke ...

Ha eğer bu Dev hayvanları hem "duyma" hemde "emir" verme gücü Wano lulara özel bir güçse (aynı shingeki no kyojin deki eldia klanı gibi) bu Wano nun neden dış dünyadan izole edildiğinin baş sebebi bence ....Ayrıca bu enteresan güç neden Minklerin sadece Wanolularla özel bir bağı olduğunu da bir nebze kanıtlıyor.

.Herkes Joy boy un Luffy olduğunu düşünüyor ancak belkide gerçek tam önümüzdeydi ve görmezden geldik.SanIrım Joy BoY "MOMONOSUKE" ...Oden bile bilmiyordu.Çünkü bu çocugun gücü Jack ve Fil olayında kanıtlandı.Bu çocukta Luffy de bile olmayan hayvanlara "emir" verme gücü var. Eğer bu güç sadece bu çocuğa özel bir güçse bence joy Boy kesin Momonosuke ...

Ha eğer bu Dev hayvanları hem "duyma" hemde "emir" verme gücü Wano lulara özel bir güçse (aynı shingeki no kyojin deki eldia klanı gibi) bu Wano nun neden dış dünyadan izole edildiğinin baş sebebi bence ....Ayrıca bu enteresan güç neden Minklerin sadece Wanolularla özel bir bağı olduğunu da bir nebze kanıtlıyor.

Mantıklı. Bence Joy Boy da bir kozuki idi. Cezayı da Joy Boy vermiş olabilir file. Özürü yazan Joy Boy, hazinenin sahibi Joy Boy ve taşları yazanlar Kozukiler.

İyi yaklaşım.

Acaba bir ihtimal Momonosuke annesinin karnından 800 yıl sonraya gelmiş olabilir mi? Mesela Joy Boyun oğludur falan filan.:confused:

Minkler normalde antik krallığın halkıydı insandı balıkadamlarda öyle.Bu kutsallar birşeyler yaptı ve dönüşüm geçirmelerini sağladılar.Bunu yapabilen bir hazineleri var ve sadece antik silahların birleşimiyle yok edilebiliyor.Nasıl birleştirileceği de masalda saklı.

Kozuki o yüzden kardeşiz diyor.Wano antik krallığın merkezi olabilir D. olanlar da lider tabakaydı buna engel olmaya çalıştılar.Ama başaramadılar insanlar Minklere ve balıkadamlara dönüştüler.Belki diğer ırklara da.Su altına kaçıp güneşi göremediler falan.Sonra işte şafağı görecekler.

Pedro da bundan bahsediyordu şafağı getirecekler diye.Halkına dair bildikleri vardı kendini feda etti.Bu konuya Mink'ler bu yüzden takıntılı özellikle.

Bu tarz şeyler bekliyorum.Üç aşağı beş yukarı.Oda'nın dediği gibi büyük ipuçları verildi.Çok farklı bir tabloyla karşılaşırsak şaşırırım.

Lütfü Joy boy'un mu reankarnesiymiş :confused: :oleyo:
Ah be reyiz. Zoro'nun Ryuuma'nın reankarnesi olması yine sonradan açıklanacak herhalde :d önce Luffy.

"Kralımız doğacak! Kralımız doğacak! Ayrıca uzak denizlerden birinde de bir kral daha doğacak. İki kral sonunda tekrar buluşacak! Deniz kralları bu sebepten dolayı çok sevinçli. Beklediğimiz gün hızla yaklaşıyor. Bu sefer bir aksilik olmayacak/sorun çıkmayacak. Doğuma hala 10 sene var. Büyüyüp 15 olduğunda..."

Deniz krallarının Roger'a söylediklerini çevirmeye çalıştım. Dursun burada Viz çevirisi çıkınca ne kadar doğru olmuş karşılaştıracağım. :D Son cümlede patladım ama ya, Shirahoshi'nin yaşına baktım 16 yazıyor. 15 yazsa Luffy ile 15 yaşındayken karşılaşmış olacaktı ve çeviride pürüz kalmayacaktı. :/Belki doğduktan sonra 15 yıl daha büyüdükten sonra diyordur son cümlede. :ehe: Bu sefer sorun olmayacak kısmı manidar. Joy Boy'un Balıkadam adasına bıraktığı özür yazısı ile ilgisi olabilir.
Belki 15 olduğunda gücünü kullanabilecek olgunluğa gelecek diyorlardır.

Bu arada şunları da aradan çıkarayım. Zamanın ucunu kaçırmamak lazım. Momo 20 küsür sene önce WB Gemisinde doğuyor. Daha sonradan Oden Roger ile karşılaşıp yolculuğa devam edince birlikte Deniz Krallarının sesini duyuyorlar. Yani Momo zaten doğmuştu, kral derken başka birinden bahsediliyor olmalı hani eğer Momodur yav diyen varsa diye söylemek istedim, bana olası gelmedi. Ayrıca duyma ve emir Şirahoşide de var ve Wanolu değil :T Roger gibi yada daha çok Luffy gibi demeliyim Otohime'de de duyguları anlamlandırabilen k.haki var falan.

Bundan sonrası da pek bi sistematiğe oturtmaya uğraşamadığım düşünceler :/

Benim aklımı kurcalayan bu Zunişa ve Deniz Kralları nasıl varlıklar yav :S resmen k.hakinin saf halini kullanarak telepati kuruyorlar. Çok ilginç cidden. Acaba bunlar da Joy Boy un hazineleri, yoldaşları olabilir mi :S Hazine deyince ve arada Kral falan geçince aklıma Luffy ve Nami sahnesi geldi :T Sonra da Im denen arkadaşın dev hasır şapkayı bi check etmesi :d hani bi kıpırdama var mı diye bakar gibiydi :d

Yani burdan gidilecek bikaç yol var ama en barizi Joy Boy ve varsa ekibinin bıraktığı hazinenin bu tür anlamlı eşyalardan oluştuğunu düşünmek. Ama bu tuzak da olabilir :d Sonuçta Ray'in dediği Antik Silahları yapanların bıraktığı hazineyle ilgiliyiz, Şirahoşi ile falan değil lafı bi twist mi içeriyor :S bilemiyorum :S Şirahoşi bi antik silah, e böyle bakınca Joy Boy veya her kimse nasıl bi güç, nasıl bi teknoloji nasıl bi sihir ile yüz senede bi, canlı bi organizmaya bi takım güçler aktarılmasını sağlıyor yav*1 :S Bi de Poseidon demişler tallam. Brook un ikinci şans meyvesi gibi ne lan bu böyle :S

Hee gerçi teknoloji demişken böyle bi teknolojiyi zaten vardı dimi, hani bi taslağa döktükleri ve aktardıkları Franky'nin kül ettiği bi Pluton vardı :T Deniz, hava ve kara üçlüsünün sonuncusu. Zamanında Water7da yapılmıştı dimi öyle bişeydi. Eminim çoğu kişi de daha önce düşünmüştür, İceburg'un Water7'ı devasa bi gemiye dönüştüreceğim demesinden sonra lan acaba Pluton'daki teknolojinin bi kısmını burda kullanır mı sorusu da beliriyor. Son savaşta inşa edilecek Pluto'na zemin hazır olur yani :d mis. Hatta Franky de kalanını docking bi sistem yapar papapavırrencırs gibi birleşir böyle :d Bu arada hiç bilmiyordum, baktım Hadesten geliyormuş. O da iyiymiş lan.

Bi de göklerden gelecek kararı bekliyoruz :T Uranüs de Enel'in Ay'da bulup kendi gücüyle aktif edeceği, çalıştıracağı bişey mi çıkacak nedir :S dimağım çok sığ bu aralar azcık su içem. O değil de belki de Dragon çoktan Uranüs'e sahip ve onu kullanıyordur :d kim bilir.

*1 aslında biraz düşününce belki de bi ritüel gerçekleştiriliyor soylu deniz krallığında. belki meyvelerin sırrı bile bu aktarılan güçten aralanabilir. mesela şöyle düşünelim. Krallıkta doğan çocuklara doğduklarında iyi şans getirsin diye belli bi ağaçta yetişen bi meyve yediriyorlar, meyve her zaman bu gücü aktarmıyor çünkü bildiğimiz gibi önceki güç kullanıcının ölmesi gerekiyor. Yüz senede bi olması da belki de genel olarak insan ve deniz halkının ömrüne gönderme gibidir. Önceki kullanıcı ölünce güç bi tek bu ağaçta yetişen meyvanın içine giriyor ve ritüel sırasında aktarılmış oluyor. Belki de ritüel yoktur :d belki meyve de yoktur ki o yüzden meyvelere ilham vermiş olabilir demiştim. Belki de canlı organizmadan canlı organizmaya değil de daha efektif olsun ve saklanabilir olsun diye meyvayı yuva olarak kullandılar sonrasında xd he tabi bu silahları ve meyveleri hangi tarafın yaptığı da hep ucu açık duruyor :d neyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık