Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 965: Kurozumi Hanesi'nin Komplosu

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Okumaya doymadım.

Kullanılan: 146 73.7%
  • Okuyup geçtim.

Kullanılan: 44 22.2%
  • Okuduğuma pişmanım.

Kullanılan: 8 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sadece kullanıcıyla alakalı olsaydı Ryuma'nın kılıcı en iyi 21 içinde değil, 12 içinde olurdu. Hatta en iyisi olurdu direkt. Kılıcı yapan demirci ve malzemesiyle de alakalı.
Tabii ki 12ler daha değerlidir. Benim düşüncem Yoru, serisindeki en değerli kılıç değil, hepsi eşit değerlidir ama en güçlü deniliyorsa Yoru için bunun sebebi Mihawk tarafından kullanılmasıdır.

Fikir yürüteceksek, he eğer Mihawk yirmi birlerden birini kullanıyor olsaydı o kılıç yine "en güçlü" ünvanını alabilirdi belki ama yine de bu o kılıcı on ikilerden biri kadar değerli yapmazdı. Güç gelip geçici, klas kalıcıdır diyorum ben. Yoru, bir alt seriden olsaydı yine en güçlü kılıç olabilirdi belki ancak kullanıcısı değiştiği zaman bu ünvanını yitirirdi.

Tabii ki 12ler daha değerlidir. Benim düşüncem Yoru, serisindeki en değerli kılıç değil, hepsi eşit değerlidir ama en güçlü deniliyorsa Yoru için bunun sebebi Mihawk tarafından kullanılmasıdır.

Fikir yürüteceksek, he eğer Mihawk yirmi birlerden birini kullanıyor olsaydı o kılıç yine "en güçlü" ünvanını alabilirdi belki ama yine de bu o kılıcı on ikilerden biri kadar değerli yapmazdı. Güç gelip geçici, klas kalıcıdır diyorum ben. Yoru, bir alt seriden olsaydı yine en güçlü kılıç olabilirdi belki ancak kullanıcısı değiştiği zaman bu ünvanını yitirirdi.
Ben pek öyle olduğunu düşünmüyorum ama belirsiz bir şey olduğu için farklı fikirlerin olması normal. :)
En iyi 12 ye çıkar mı sence ? Bence çıkmaz. Öyle olsaydı Hazan Suyu da çıkardı.
O konuda çeviriler üzerine falan tartışmalar dönüyordu ama en son çıkabileceği ihtimali daha kuvvetliydi diye hatırlıyorum. Hazan Suyu da belki daha düşükken 21'e çıkmış olabilir.

En iyi 12 ye çıkar mı sence ? Bence çıkmaz. Öyle olsaydı Hazan Suyu da çıkardı.
Yalnız Zoro'nun kılıcı seviye atlarsa artık 12 değil 13 kılıç olacak. Ve 21 iyi dereceli kılıç sayısı 20ye düşecek.

Elbette haki ile kararınca kılıçlar güçlenecektir ancak Meito olarak sınıfının değişeceğini düşünmüyorum.

Mesela 21 liklerden bazı kılıçlar çok yakın tarihte yapılmış. Zoronun kullandığı Enmayı ben yaptım dedi Kitetsu. Wado da aynı şekilde. Hazan Suyu da çok eski bi kılıç aslına bakılırsa 21lik 12 lik 50lik muhabbeti ya yeni bi kavram. Ya da Enma gibi kılıçlar bunlara dahil olabiliyor. Sıralar değişebiliyor. Ama Wano dışa kapalı olduğu halde bunu nasıl bilebilir Kitetsu? Bu da çok eskiden belirlendiğini destekler. O zman sizin dediğiniz gibi çıkabilir. Yani sıralama değişebiliyor.

Yalnız Zoro'nun kılıcı seviye atlarsa artık 12 değil 13 kılıç olacak. Ve 21 iyi dereceli kılıç sayısı 20ye düşecek.

Elbette haki ile kararınca kılıçlar güçlenecektir ancak Meito olarak sınıfının değişeceğini düşünmüyorum.
Kılıçlar sınıf atlayabiliyor. Hitetsu sınıf atlayabileceğini söyledi.

Belki sayılar da duruma göre depişiyor olabilir. Kitetsu bu iki kılıcı yapmadan önce en iyi 12 kılıç 20lik ve 49luktu. Sonra sayı değişti de olabilir. Yani en başından beri 12 21 50 olmayabilirdi. Zamanla bu sayıya da gelmiş olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık