Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

92. Oscar Ödülleri

En iyi film: Parasite
En iyi yönetmen:Bong-joon-ho
En iyi oyuncu:Joaquin phoenix
En iyi yardımcı erkek oyuncu:Brad pitt
En iyi senaryo: Parasite
En iyi müzik:Joker

Diyicem ama bence 1917 domine edecek ödülleri.Gerçi şimdiye kadar parasite domine etti ama yinede umutsuzum

Bu ödüllerin güzel yanı da o oluyor zaten, "şu filmi izlememiştim ona da bakayım" diyor insan. Kimisi Oscar'ı çok yerden yere vuruyor seçimleriyle ama büyük yıldızlarıyla, iyi bütçeli prodüksiyonlarıyla, imzasını atan yönetmenleriyle bildiğimiz sevdiğimiz sinema bu işte ya. Bakıyorsun hepsi herhangi bir günde açılıp izlenebilecek filmler. Blockbuster ile arthouse arasındaki bu anaakım köprüsü koparsa endüstri daha iyi bir noktaya gelmeyecek.
Oscarın en büyük yararı. Onun dışında bu ödülü kazanmayan o kadar isim var ki ya da reddeden.

6.55'te en iyi filmin nasıl oylandığını detaylı anlatmış, buraya da bak istersen.
Teşekkürler.

Yalnızca The Lighthouse değil A24 şirketinin dağıtımcılığını yaptığı diğer iddialı filmler Uncut Gems ve The Farewell da tamamen görmezden gelindi. İleride bunun arkasından bir şeyler çıkabilir gibi geliyor bana.
The farewell'i izlemeyi düşünmüyordum ama 1saat 40 dakika olduğunu öğrendiğim için bir izleyesim gelmedi değil. Uzun olmayınca daha izlenebilir geliyor. 2010un en iyi filmlerinden diyen gördüm ama hiç ısınamamıştım nedense

La ben bu Parasite'ı bildiğimiz Kiseijuu'nun live action filmi falan zannediyordum ama sanırım mevzu çok daha farklı. Bu kadar beğenilmesi iştahımı kabarttı açıkçası ilk fırsatta izleyeceğim.

En iyi film - Once Upon A Time İn Hollywood
En iyi yönetmen - Bong Joon-Ho
Erkek oyuncu - jaquin Phoenix ( Antonio Banderas alır umarım)
Kadın oyuncu - saoris ronan
Uyarlama senaryo - once upon .....
Özgün senaryo - parasite

La ben bu Parasite'ı bildiğimiz Kiseijuu'nun live action filmi falan zannediyordum ama sanırım mevzu çok daha farklı. Bu kadar beğenilmesi iştahımı kabarttı açıkçası ilk fırsatta izleyeceğim.
Kisejuu'nun bir live action'ı var merak ediyorsan ve farklı olarak Kisejuu İnglizce "Parasyte" olarak geçiyor, "Parasite" değil. Aradaki farkı ben de bilmiyorum ama Google'a yazıma göre farklı sonuçlar çıkıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık