Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 872: Yumuşak ve Pofuduk

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arc berbat başladı, BM, FB ile çıtayı Yükseltti sonu berbat bitti. Koca yonkounun düştüğü hallere bak. Fuji'ye beylik laflae eden Luffy geri vites yaptı yok ben değil abimdi kufreden tripleri. Koca bi fiyasko bu arc.

Yorouchi

Kid'in amacı da Shanks'tı ama karşısına Kaidou düşünce geri vites yapmadı. Luffy benim hedefim Kaidou deyip Big Mom'dan kaçıyor. Balık Adası'nda verdiğin söze noldu derler adama :(
Luffy sözlerini yuttu. Bizimle değilsin Luffy :(

Animede çizilen sahneye bakılarak kuyuya inilmez.
Evet herkes Kaido'nun söylediği sözleri hatırlıyor zira arada sırada meydana çıkartıyorlar.
Luffy onca badirenin üzerine güçsüzdü. Güçsüz olmasını suikast planı başlamadan önce bir türlü uyanmayarak, BM'ye bir yumruk attıktan sonra balon gibi sönerek gösterdi zaten. Gücü olsaydı da henüz BM'ye gücünün yetmeyeceği en güçlü formunda attığı yumruğun hiçbir etkisinin olmamasıyla gösterildi. Ha sana göre gücü vardı da o şekilde yumruğu attıysa her halükarda yine BM'ye karşı bir etkisi olmayacağı için yine senin söylediğin, senin söylediğini le çürütülmüş oluyor.

Luffy'nin Kaido ile birebirde dövüşeceği kesinleşmiş bir şey değil. Bu şekilde olması beklenen bir şey sadece. Ayrıca o sırada Kaido'nun ne durumda olacağı, arc'ın ne şekilde ilerleyeceği belirsiz konular. Luffy Kaido ile dövüşmeden önce Blueno'yu dövdüğü gibi bir komutan ile de karşılaşabilir. Kaido, Wano'da olmadığı için bu tür bir kurgu çizilebilir. Olabilecek bin farklı şey türetmesi zor değil. Bu kadar acelesi yorumlar yapmak, sahneleri iyice analiz etmeden konuşmak doğru değil.
Luffy baş karakter olduğundan dolayı bekletiyi hep üst düzey tutuyorum 800 bölüme geldik hala ciddiyet yok oda salak yaratmış luffyi:D Shanks hayranıyım ama luffyninde shanks gibi olmasını istiyorum marineford savaşında shanksın bi anda gelmesi ve herkesin korku ve saygı ile durması efsaneydi luffyninde artık bi kıvama gelmesini bekliyoruz .Örnek ( Filmin de luffy zephyr ile savaşıyor zephyr luffynin şapkasını alıyor luffy çıldırıyor denizcileri haki ile bayıltıyor o ciddiyen olsa süper olur ) :D 2 Yıl eğitim aldı ace öldü diye , donfilamingoda gotu zor kurtardı. Yani bu şekilde nereye kadar + luffy her zaman arc boslarını kaptana bıraktı oda kaido için ittifak ile toplu saldırı olur sanmıyorum ama ilerleyen bölümlerde görürüz. G5 veya kralın hakisini kullanma gibi bişey bekliyoruz.

Luffy ile kez canavarla karşılaşmıyor. KG işlemeyen ve neredeyse kendisini öldürecek güçte canavar da varmış. O sırada Ray adada, daha altı ay boşluk var. Daha güçlü canavarlar olması muhtemel. Yenilgiyi saldırıya bağlaman yanlış. Muhtemelen süresi yetmezdi. Ama mangaka bir yolunu bulacak demek ki sınırlı yapmış. (Kucakta taşıtma mesela :D)

Ciddi hasar veremeyecek olsa ortada bırakmaz, göze sokardı. Yapmadı, yapamaz. Çünkü Kaido muhtemelen daha serttir. Genel manada da en güçlü kendisi. Luffy'nin g4'ü ciddi hasar veremezse yanında Vista ile Akainu'ya anca ah dedirten Marco ne yapabilir? Kid? Drake? İş gene Luffy'e kalacak. Bunlar anca açık yaratır, arada saldırıdan falan kurtarırlar.

Aynısı tayfa için de geçerli. Sanji şu saldırı gücüyle Jack'i gıdıklar. Yanına Kid'i versen de faydası olmaz. Fakat mangaka salt Kid'e açık yaratmak, savunmak için de daldırmaz. Küçük düşürmüş olur. Ondan da bir şeyler çıkacak. Saçma olacak ama çıkacak.

Luffy ve Zoro için emareler zaten var. Keşke Sanji için de bir ipucu verseydi. Okama kenpo çıkarsa okuyucu haklı olarak "burayı mı bekledin?" diyecektir. Hayırlısı.
Ben Luffy için güçsüzdür demedim. Tam güç Luffy BM'ye bir süre dayanır zaten. Benim için şu an olduğu halin üzerine bir seviye daha alsa kan revan içinde dahi kalsa alacak konumda şu an.

Olaylar nihayete erdikten sonra, Zo'dan yola çıkış ve Tüm Kek Adası'ndan kaçışa kadar genel ark özeti ve analizi yapacağım.

Tekrardan teşekkür ederim. Herkes sürekli Wano'yu konuşsa da Reverie'nin de kurgusal olarak etkileyici bir arc olacağına inanıyorum. Şöyle birkaç değişik karar çıksın da dünya biraz daha karışsın. :at:
Aynen oradan baya güzel şeyler çıkacak diye düşünüyorum.
Olaylar nihayete erdikten sonra, Zo'dan yola çıkış ve Tüm Kek Adası'ndan kaçışa kadar genel ark özeti ve analizi yapacağım.
İyi olur.

Kendi hayal dünyanızdakiler gerçekleşmedi diye amma da kafa ütülediniz ha. Luffy herhangi birisinden kaçmayacağını, amiral veya yonkou fark etmeksizin alayına gider yapacağını söyledi sadece. Ama siz hepi topu 3-5 işe yarar adamla beraber karşılarında tam güç duran yonkouyu devirmesini bekliyorsunuz. Bunu mu dedi Luffy? İmparatorun kendisi yetmezmiş gibi koskoca ordusunu da mı tek başına indireceğini söyledi? Yav öyle bir kafadasınız ki Luffy'nin karşısına 4 imparator dikilse ve Luffy de tayfayı alıp geri vites yapsa gene aynı şeyleri söyleyecekmişsiniz gibi geliyor. "Luffy hepsini indirecem dedi ama kaçtı gitti xD"

Az mantık, fazla değil yav azıcık mantık...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık