Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 863: Mükemmel Centilmen

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 175 87.9%
  • Orta

Kullanılan: 20 10.1%
  • Kötü

Kullanılan: 4 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    199
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kuzan buz, Caribo batak yani çamurlaşmış toprak meyvesi yemiş. Bunların bir ışık gibi dokunulmaz olmaması normal. Keza magma ya da kar meyveleri de aynı.

Maddi olarak daha katılar. Dokunabilirsin ama kişinin asıl bedeni olmaz. İlgili maddeye dokunursun. Ama duman, ateş ya da ışık söz konusu olunca doğrudan içinde geçiyor saldırılar. Bu örneklerde aç kapa gibi bir durum göremedim. Daha çok logialar arası farklıların örnekleri bunlar.
Ne oldukları önemsiz. Kuzan'a Beyazsakal bisento sapladığında içinden geçip gidiyor. Senin dediğine göre içinden geçmemesi lazımdı. Başka bir örnek, Luffy ilk Bullet saldırısı yapınca yumruğu Kuzan'ın içinden geçmiyor. Çünkü Kuzan normal insan formuna geçiyor. Dövüşün son safhasında Luffy'nin yaptığı Storm saldırısı ise içinden geçiyor. Normal şartta aynı etkiyi yaratması gerekirdi.

Caribo'ya da top mermisi sıkıyorlar, içinden geçip gidiyor.

Kısacası onlar izin vermezse, dokunamazsın.

Kuzuri

Sanji'nin power up yalan olacak gibi duruyor.
Sanmiyorum oda yi tanidigim kadariyla en guzel anlari ve sahneleri sona saklar. Sanji arc boyunca ezildi ve kucuk dusuruldu eger sonunda sanji kendini gostermesse bu sanji hayranlarini baya uzecektir

Burada kan gelmemiş ama baya baya hırpalandığı ortada. Bence yeterince güçlü bir saldırı ile haki kullanılmasa da Luffy'den kan gelir.

Katakuri orada haki kullandımı dersen, Luffy'e saldırdığı sırada, logia yeteneği sayesinde esnek ve akışkan olan bacağı o kadar çok sertleşiyor ki o darbenin etkisiyle Luffy'den kan geliyor. Pekii bu sertleşme olayı nasıl mümkün olur? O sertleşmeyi sağlayacak olan tek şey b. haki midir? Bence hayır. Sonuçta, su bile bi yerden sonra beton etkisi yaratıyor :)
O halde, Katakuri yeterince hızlı bir şekilde o saldırıyı yaparsa, Luffy'e haki kullanmadan da zarar verebilir ki saldırıyı farketmesine rağmen yakalanmış olması, ne denli hızlı olduğunu gösterir.
Yahu bu örnek olur mu allasen? Bundan önce defalarca hakili saldırılar yapıyor, Luffy zaten yeterince hırpalanmış bunun sonucunda. Manga sayfaları atmayacağım uğraşıp, kendin biliyorsun zaten baktıysan. Düz bir tekme atsa bile tabii ki etki gösterecek. Çocuk bitik halde çünkü. Hatta tam da bu saldırıdan sonra g4'e geçiyor. Katakuri olayında ise son derece zinde, hazır ve de nazır bir haldeyken alıyor darbeyi.

Katakuri çoook hızlı bir saldırı yaparsa, Luffy'e haki kullanmadan zarar verebilir. Evet böyle olabilir. Haki yoksa eğer böyle düşüneceğiz mecbur. Ne kadar yapışkan ve yoğun olsa da dokunduğunda içe çöken, yumuşak bir meyve aslında. Bu meyveyle Luffy gibi lastik meyvesine sahip birine zarar verdiyse, meyvesi de dehşet olmalı. Kırbaç etkisi yarattığına göre de dehşet bir hızda olması gerek. Ben yine de logia - haki kombinin mümkün olduğunu düşündüğümden ve sahnenin de buna müsait olmasından bu şekilde düşünmeyi daha mantıklı buluyorum.

Big momun orda Katakuriye azar çekmesi filan karakteri ile ilgili öyle güç ile ilgili bir çıkarım yapmaya gerek yok bence.
Aynı olayı serinin en güçlü adamı olarak lanse edilen Beyazsakalda da yaşadık hemde iki kez önce Jozu sonrda Marco ile. Ama Beyazsakal ne yapıyonuz lan çapsızlar demek yerine duruşu belliydi tamamen karakter meselesi.

Ama Anayı o kadar savunsamda orda yaptığı anlamsız ego. En güçlü adamına davranışı filan görende tek başıma Imp. olmuş da haberimiz yok sanacak.
Kadının hiç saygısı yok tayfasına. Bu biraz yanlış tutum. Tayfana da saygı beslemeyeceksen işimiz var.
Birde en güçlü 4 adamından birini öldürmek filan komedi kime zarar veriyon sen anlamadım ki :/
Ne yani mesaj mı vermiş oluyorsun birilerine.

Big momun orda Katakuriye azar çekmesi filan karakteri ile ilgili öyle güç ile ilgili bir çıkarım yapmaya gerek yok bence.
Aynı olayı serinin en güçlü adamı olarak lanse edilen Beyazsakalda da yaşadık hemde iki kez önce Jozu sonrda Marco ile. Ama Beyazsakal ne yapıyonuz lan çapsızlar demek yerine duruşu belliydi tamamen karakter meselesi.

Ama Anayı o kadar savunsamda orda yaptığı anlamsız ego. En güçlü adamına davranışı filan görende tek başıma Imp. olmuş da haberimiz yok sanacak.
Kadının hiç saygısı yok tayfasına. Bu biraz yanlış tutum. Tayfana da saygı beslemeyeceksen işimiz var.
Birde en güçlü 4 adamından birini öldürmek filan komedi kime zarar veriyon sen anlamadım ki :/
Ne yani mesaj mı vermiş oluyorsun birilerine.
Bir gerçek var ki onlar tayfası değil, herhangi insanlar değil öyle bozulup çekip gidemezler. Çocukları nihayetinde. Kan bağı var. Bir annesi olarak istediği gibi fırçalar onlarda sesini çıkaramaz.
He Begenin karısı gibi aşırı ittiği insanlar istisna olabilir.

Bir gerçek var ki onlar tayfası değil, herhangi insanlar değil öyle bozulup çekip gidemezler. Çocukları nihayetinde. Kan bağı var. Bir annesi olarak istediği gibi fırçalar onlarda sesini çıkaramaz.
He Begenin karısı gibi aşırı ittiği insanlar istisna olabilir.
Ben çocukları olduğundan bile emin değilim. Yolda bulduğunu almış işte örnek : Puding :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık