Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 790: Cennet Ve Yeryüzü

Bölümü Değerlendirin

• Kullanılan toplam oy
    182
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
- neden detaylara saplanıp kalıyorsunuzki arkadaslar. hem yüzde vermek nedir ? hani dragon balldaki gibi, akira sonradan ki degerlerini acıklasa, diyecegiz tamam. ama one piecede a byi yendi diye, b de cyi yenmiş diye, gidip hemen a cyi alabilir diyemiyoruzki... crocodile üstüne basarak söyledi ;) hangi meyve gücünün, hangisine karsı kullanıslı olabilecegi cok ilginc bir durum.

- doflamingo, luffy karsısında handikaplıydı. kime sorsan aynı seyi söyler. adama hem law, hem luffy girdi. adam lawı harcadı. luffyde dofu harcadı bu kadar basit.

- ha luffyyi savunanlarda haklı... çünkü; g4 le luffy dofu yenmedi. ezdi... ezdigi için, sıfırdan g4le baslasalar bence doflamingonun handikapsız halinide harcardı luffy bu arcta. arada öyle lucci vssindeki gibi az üstünlük farkı yok. adam bildigin bluenoyu döver gibi dövdü doffyi :D ha bence yenerdi diyorum ve üstüne basarak söylüyorum BU ARCTA. çünkü, baskaları g4lede olsa, handikapsız doflamingo yenilmezdi diyebilir. saygı duyarım ama benim gördügüm gercekler;

1- doflamingo, luffyle son vsye girmeden önce epey hasar aldı. bunu luffynin agzından bizzat dile getirdi mangaka.
2- luffyde hasar aldı ve uzun bir efor sonunda güc harcadı. ama doflamingoyla kıyaslanınca, bencede dof daha agır hasarlar aldı. hadi onardı falan diyebiliriz, ama bu hasarının daha fazla oldugu gercegini degiştirmez.
3- normal luffy vs doflamingoylan, g4 luffy versus doflamingo bambaska hikayeler, inatla karıstırdıgınız için anlasamıyorsunuz.
4- normal luffy, hızda doflamingodan birazcık daha iyi gibiydi. en azından ufaklıgı ve cevikligiyle... doflamingoda övdü. ama vurus gücü cok zayıf kaldı, dofun dayanıklılıgına göre. g3 muhtemelen dofdan kan getirirdi ama, o teknikte cok hantal. o yüzden g4 acmadan luffy, doflamingo karsısında fazla varlık gösteremezdi. her halükarda dayagını yerdi.
5 - g4 luffye gelirsek eger; resmen doflamingoyu top diye oynadı. doflamingonun hiç bir gücü ve yetenegi kar etmedi. adam ne hıza, ne güce karsı koyabildi. doflamingo tatilden yeni gelmişte olsaydı, g4 luffy ona üstün gelirdi bence. yani bunun aslında göreceliligide yok. aklı olan anlar. adam bildigin gözüyle takip edemeyip, sadece dayak yedi. meyveyi uyandırdı yine dayak yedi.
6- tarafsız bir sahada luffy ve doflamingo vs yapsalar. g4e ragmen, süre sınırından dolayı bu vsyi bence doflamingo alır, ucu ucuna bile olsa ben böyle hissediyorum. luffy esek sudan gelsede, gelmesede döver doflamingoyu ama g4ün süresi bittiginde, bence doflamingo ayakta kalır ve luffyi öldürür. yani luffynin haki yenileme süresini azaltması, yada g4 ün kullanım süresini artırması lazım. bence fit doflamingo g4ün süresi bitene kadar ayakta kalıcaktır. en azından daha fit oldugu için, hiç olmasa daha fazla zaman kazanabilir. ve üstte yazdıgım gibi, bu tarafsız sahada olacak birsey. dresrosada o sartlarda luffynin manevi güc artısıyla işler degişik bir hal alırdı.

yani benim gördüklerim bunlar. yanlısda düşünüyor olabilirim. asagı yukarı; doflamingo 8.5 sa güc bazında, luffyde 8 gibi duruyor. ama o g4ün acık oldugu, kısa zaman diliminde, luffy resmen 10a fırladı. bakalım bir dahaki bölümde ve animede yetişince, biraz daha oturur birseyler. en azından, animenin fansub altyazılarını, dfolamingo fanlarıda cevirmiyecek :)
+111111111 her kelimesine katılıyorum. Tam olarak benim düşüncelerim.

Koskoca WB nin handikapları dile getiriliyorken, nedense Dof da gamma knife'ın (herkes organsız gibi davranıyor ya) herhangi bir zararını göstermiyor Oda sensei. Yoksa Dof WB den daha mı güçlü :/ Adam çok süre geçmeden müdahale edebiliyor hasarlarına. Adamın lawla köprüdeki vslerini bile söylemişsiniz. Fuji ile daldığını bile :(

Koskoca WB nin handikapları dile getiriliyorken, nedense Dof da gamma knife'ın (herkes organsız gibi davranıyor ya) herhangi bir zararını göstermiyor Oda sensei. Yoksa Dof WB den daha mı güçlü :/ Adam çok süre geçmeden müdahale edebiliyor hasarlarına. Adamın lawla köprüdeki vslerini bile söylemişsiniz. Fuji ile daldığını bile :(
Hastalığı dışında ne gözle görülür handikap oluşturdu? Kalbi tekledi, o da haslalıktan. O adam da savaşmaya devam ediyor işte, Dof gibi :S

bu arada sanırım yeni bir SBS var ve sanji & bigmom geçiyo. Luffy ve krakenin olduğu resmin hemen altında.

Hastalığı dışında ne gözle görülür handikap oluşturdu? Kalbi tekledi, o da haslalıktan. O adam da savaşmaya devam ediyor işte, Dof gibi :S
O adam dediğin hasta bile olsa Yonkou ,dof ile dayanıklılığını kıyaslamayacaksındır umarım. Adamın yemediği şey yok . Aldığı yaraların yüzünden yere düşmesi , sendelemesi ,kan kusması handikaplarıydı. Dof en güçlü tekniklerini yaptı mı ? yaptı. Daha ötesi yok. Saldırı gücü artacak değil adamın . Eliyle fiziksel saldırı yapmıyor . Meyve gücü ile saldırıyor adam :/ Fiziksel saldırıları daha iyi olabilirdi dersen ama birşey diyemem. Meyve gücü ile adam en iyi saldırılarını yaptı çünkü :)

Ne handikapmış arkadaş kaç bölümdür başka bir şey konuşulmuyor nerdeyse. Bırakın artık şu muhabbetleri ben size söyleyeyim gerçeği Doflamingo'nun en büyük handikabı gözlük idi ondan da kurtuldu artık :oleyo2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık