Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 747: Üst Yönetici Pica

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Saldırıların etkileri istediği kadar yıkıcı olsun bu neyi değiştiriyor. Akainu hiç bir şey olmamış gibi kalkıyor mu? Evet. Wb ölüyor mu? Evet.
Bir daha mesaj atmayacaktım fakat öyle bir mantığa sahipsin ki, insan hayret ediyor :D

Senin mantığın şöyle işliyor, croco luffyi dövdü, luffy hiçbir şey olmamış gibi kalktı, croco luffy i dövdü, luffy hiçbir şey olmamış gibi kalktı, croco yenildi ama luffy ayakta, tamam o zaman luffy daha güçlüdür.

İbretlik gerçektende.

thosy

Saldırıların etkileri istediği kadar yıkıcı olsun bu neyi değiştiriyor. Akainu hiç bir şey olmamış gibi kalkıyor mu? Evet. Wb ölüyor mu? Evet.
Çok yanlış düşünüyorsun. Akainu 5 dk sonra kalktı herkesi dövdü diyorsun. Millet 5 dk içinde çocuk yapıyor sence Wb orayı terk etmese Akainu'yu öldüremeyecek mi? İçinden saniye hızında 300'e kadar say bakalım ne kadar uzun sürecek. 5 dk lık filmler çekiyor millet, 1 dk da nereden baksan WB 10-15 kere öldürürdü Akainu'yu.

Yumruk yiyip 5 dk kendine gelemeyen Akainu'ya galip diyorsun. O yumruğu atıp rakibini yere serdiknten sonra, bekletmeden başka yerlere dövüşmeye giden birisine yenildi diyorsun. Savaşın sonunda WB'nin ölmesi Akainu'nun yaşaması WB vs Akainu'yu WB'nin yendiği gerçeğini değiştirmez.

Senin bahsettiğin olay şunun gibi. Kahvede konuşuyorsun arkadaşın böyle diyor sana. "Galatasaray Fenerbahçe'yi 1-0 yendi ama şampiyon Fenerbahçe olduğuna göre Fenerbahçe o maçı kazanmıştır." Böyle mantık mı olur?

Savaşı denizciler kazandı, Ace ve WB öldü doğru. Ama savaş sırasında gerçekleşen WB vs Akainu'yu WB kazandı.

Serideki tüm olaylar için kurgu deriz o zaman. Bir tarafı yüceltirken diğer tarafı da yerin dibine sokmaya gerek yok. Marineford savaşı boyunca wb ve akainu denk çizildi ama başka bir zamanda karşılaşsalar yine denk çizilirdi. Yok wb iki akainuyu alır, üçüncüsünde biraz zorlanır falan demek fazla zorlama kaçıyor.
Bu adamlar denk değildi bunu görmek çok da zor değil. Sengoku gibi birisi bile Wb'nin gücünden çekindiği için adice numaralara baş vurup kendi adamını Wb'ye karşı döndürttü.O kılıç yarasını Wb değil de başkası alsaydı(mesela Akainu) komaya girerdi. O da yetmedi Oda tutup Wb'ye kalbim falan dedirtip diz çöktürdü ondan sonra da Akainu kıpırdayamayan adama saldırdı ve anca bu olaylardan sonra birbirlerine denk oldular.

Ve evet serideki çoğu olay kurgu. En basitinden aklına Luffy vs Croco'yu getir.Luffy'nin vücudundaki tüm su çekildiğinde üstüne şansına su dökülmesi falan garip garip bir sürü olay yaşandı.Bunlar hep şans,tabi yersen!

lucci

Sword Way
Sürekli Wb %50 gücünde, ölü Wb falan diyorsunda, Wb Akaninuya arkadan saldırdığında en güçlü haliyle saldırıyor. Oğlu ace önünde ölü yatıyor, herşeyiyle saldırıyor adam.
Luffy göğsünde delikle dövdü crocoyu. Lucciye attığı gataling saldırısından beş dakika önce yerde yarı baygın yatıyordu, usopp gazlamasa kalkamıcak yerden. Luffy lucciyi %50 gücünde mi yerdi dememiz gerekiyor? Yada luffynin göğsünde delikle dezajantaj verdi croconun seviyesine mi indirdi dememiz lazım?

Bu adamlar denk değildi bunu görmek çok da zor değil. Sengoku gibi birisi bile Wb'nin gücünden çekindiği için adice numaralara baş vurup kendi adamını Wb'ye karşı döndürttü.O kılıç yarasını Wb değil de başkası alsaydı(mesela Akainu) komaya girerdi. O da yetmedi Oda tutup Wb'ye kalbim falan dedirtip diz çöktürdü ondan sonra da Akainu kıpırdayamayan adama saldırdı ve anca bu olaylardan sonra birbirlerine denk oldular.

Ve evet serideki çoğu olay kurgu. En basitinden aklına Luffy vs Croco'yu getir.Luffy'nin vücudundaki tüm su çekildiğinde üstüne şansına su dökülmesi falan garip garip bir sürü olay yaşandı.Bunlar hep şans,tabi yersen!
Benim düşüncem bu adamlar denktir ama eşit değildir. Denklikten kastım kafa kafaya kapışabilmeleridir. Wb(sağlam hali bile) yener akainuyu ama baya bi zorlanarak, öyle tek atma, iki akainuyu üst üste yenme falan olmaz.

Benim düşüncem bu adamlar denktir ama eşit değildir. Denklikten kastım kafa kafaya kapışabilmeleridir. Wb(sağlam hali bile) yener akainuyu ama baya bi zorlanarak, öyle tek atma, iki akainuyu üst üste yenme falan olmaz.
Zorlanmaz diyenlere ben de katılmıyorum zaten.Kimse amiralleri çocuk yener gibi yenemez ama Wb kalibresindeki adam da baya bir zorlanmaz bence. Zaten arkadaşların söylediği gibi gençliğindeki Wb'yi falan da işin işine sokarsak hiç tartışmaya dahi gerek yok.O durumda Akainu'ya 1 gömlek fazla gelir Wb.

adam bu haliyle iki attı zaten akaınuya baktı bu düşüyor bıraktı gitti oğullarını kurtarmaya.akaınu kendi isteğiyle kurtulmadı yani.akainu wbnin sağlam haliyde istediği kadar dövüşsün wb alır.one piecete şu ana kadar ki vslere handikapı en fazla olarak çıkan adam wbdir.zaten öldükten sonra aldığı hasarlar falan yazıyor.hastalığı acein kelepçeli tutulması falan filan.o halde adamın yaptıklarına bakınca wbnin sağlam halinden şüphe edilmemesi gerekir.hatta 2 akainu alır diyen arkadaşlarda haksız olmayabilir yani.ama akainunun wbyi öldürdüğünü düşünmek bence haksızlık oluyor wbye.

Yapmayın beyler gözünzü seveyim amiralle yonkou çok ayrı adamlar mangaka bunu bize gööstermekten yoruldu:(
La birisi savaşı başlatıyor diğeri aynı savaşı bitiriyor
Birisi amirali gömüyor diğeri sesini kesiyor

Daha ne olması gerekiyor bir yonkounun bir amirali ezer dememiz için:)

@Alex Louis Armstrong
Adam doğru söylüyor.

Ya beyler biraz tarafsız bakın.Akainu neden Squardo'dan Wb'yi bıçaklamasını istedi? Bunu bir kendinize sorun.Ve herkes bunuda unutmayın Wb'nin önceliği Ace'i kurtarmak.Ace kurtardıktan sonra adam kendini saldı ben tek siz hepiniz dedi Ace öldükten sonra kayış koptu 2 yumrukta koskoca Akaiunu'u 2 bölümlük uykuya gönderdi.2 yumruk da Akainu diyorum bak :D

Sword Way
Sürekli Wb %50 gücünde, ölü Wb falan diyorsunda, Wb Akaninuya arkadan saldırdığında en güçlü haliyle saldırıyor. Oğlu ace önünde ölü yatıyor, herşeyiyle saldırıyor adam.
Luffy göğsünde delikle dövdü crocoyu. Lucciye attığı gataling saldırısından beş dakika önce yerde yarı baygın yatıyordu, usopp gazlamasa kalkamıcak yerden. Luffy lucciyi %50 gücünde mi yerdi dememiz gerekiyor? Yada luffynin göğsünde delikle dezajantaj verdi croconun seviyesine mi indirdi dememiz lazım?
Alakası yok.Luffy'i delen Croco yani rakibi.Yerden kalkamayacak neredeyse pes ettirecek duruma getiren Lucci.

Ama WB'ye kılıcı sokan Akainu değil,kendi adamı.Aynı kılıcı Akainu da yesin eşit olsunlar.Kim yener ? WB kadar dayanamaz Akainu o durumda.

Normalde o kılıcı yemezmiş düşün ne durumlara düşmüş adam.Kalp teklemesi de var.Haki salamaması var.Cidden kötü halde %100 diyecek halimiz yok bu adama.Ama bütün bunlara rağmen o kılıcı içine almasa Akainu'nun kafasını koparırdı bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık