Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

721: Law Ölür! Luffy'nin Öfkeli Saldırısı!

Bölümü Değerlendirin

• Kullanılan toplam oy
    32
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tabi ki hayir sevmeyebilirsiniz de neyi sevmiyorsunuz kac yildir cizimler boyle neden o zaman fan oldunuz ?
One Piece'i seviyorum, mangasını seviyorum ama animesini hiç sevemedim. Aaa bak bu da varmış dedim izledim sadece. Zaten ilk mangasına başladım sonra animesine baktım, sarmadı. Sevdiğim kısımlar oldu ama Balıkadam Adasına kadar kaktırarak izledim. Sonrasında Punk Hazard'ta artık sinirlerim bozuldu bıraktım. Her hafta buraya giriyorum capslere veya yorumlara bakmak için, bir düzelme var mı diye ama sadece burada paylaşılan kısa videolarda bile daha da kötüye gittiği görülüyor. Fanısın diye bir serinin herşeyini sevmek zorunda değilsin. Neden bu gibi bir zorunluluk var ki?

One Piece'i seviyorum, mangasını seviyorum ama animesini hiç sevemedim. Aaa bak bu da varmış dedim izledim sadece. Zaten ilk mangasına başladım sonra animesine baktım, sarmadı. Sevdiğim kısımlar oldu ama Balıkadam Adasına kadar kaktırarak izledim. Sonrasında Punk Hazard'ta artık sinirlerim bozuldu bıraktım. Her hafta buraya giriyorum capslere veya yorumlara bakmak için, bir düzelme var mı diye ama sadece burada paylaşılan kısa videolarda bile daha da kötüye gittiği görülüyor. Fanısın diye bir serinin herşeyini sevmek zorunda değilsin. Neden bu gibi bir zorunluluk var ki?
Peki animesinin neyi kotu sence ? Hosuna ne gitmedi gorselligi mi?

Kizmak degil de uzuluyorum yani herkes olmasada cogu kisi de bir tatminsizlik var hayir kotu bir taraf goremedim ne goruyorlar da begenmiyorlar ?
-Şuan yayınlanan 100 anime varsa çizim kalitesi olarak son sıralarda.
-Sahneler uzatılıyor don lastiği gibi.

Biz de üzülüyoruz ama kötüye de kötü deriz. Herhalde tek bu animeyi izliyorsun?

Mangada da uzattikca uzatiyor? .hayir baska animeride izliyorum tabi ki
Kardeşim normalde animede 2-3 dakika sürecek şeyi 10 dk'ye uzatıyorlar. Çizimi de kötü üstüne.
Yahu şuan animeyi beğenen yok sırf bu forumda da değil yabancı sitelerde de beğenen yok.
Kimse memnun değil senden başka. :/

Luffy'nin Dof'un yanına 1 saniyede varması yerine sen 2-3 dakika da varmasından mı hoşlanıyorsun ben anlamadım ki?

Manga ile aynı değil durumu. Mangada Zoro, Luffy 10 dakika koşmuyor veya havada kalmıyor.
Toei'nin TR sorumlusu musun anlamadım ki? :D

@D.Darkness Çok yavaş ilerliyor. 2 dakikada işlenecek bir sahneyi 10 dakika izlemek zorunda mıyım mesela. Filler gir doldurma bölüm koy araya ama gereksiz yarım saat koşuşturma sahnesi izletme. Çizimler amatör, mangada olan aksiyonu, dinamikliği ellerinde yıllar öncesine nazaran daha çok imkan olmasına rağmen sağlayamıyorlar. Tek bir resim çizip karakterlerin sadece ağızları falan oynuyor bazen :S Senaryoda gereksiz oynamalar yapıyorlar ve duyguyu yakalayamıyorlar. Soğuk renkler kullanıyorlar ve sahneler çok donuk kalıyor. Bol flashlı, yıldırım-elenktiringli sahnelerle epiklik kasmaya çalışıyorlar. Ne gerek var? Perspektifi de iyice bozdular. Bazen sanki balıkgözünden izliyormuşsun gibi. İnsan anatomisine yeniden şekil veriyorlar :T

@Kaidou Onun ilk çıkacağı sahne kesin şöyle olur bak.
Manga okumuyorsan bakma
Bak mangada değilsen bakma sonra bana kızarsın
Bak şimdi tek bölümden çıkan malzeme

1- Kidleri görürüz 15dk yemek yerler ve bizimki gökten düşer, bölümbiter.

2-Sonra 10dk etrafta koştururlar ne oldu kim yaptı bunu. Sonra 10dkda da Kidler gelir. Bölüm biter.

3- Sonraki bölüm Kidler 15 dk konuşur. Çukurdan çıkan şeyin gölgesini görürüz bölüm biter.

4- Sonraki bölüm yine gölgeyi görürüz. Biraz konuşur ve flashback başlar. 15dk flashback, bölüm biter.

5- Sonra arkaplan beyazlaşır, etrafta parçacıklar uçar. bizimki olması gerekenden beş kat büyük görünür. Kidler yanında karınca gibi gösterilir. Konuşma sekansı 10dk, 1'er cümle söyler sonra yine arkaplandaki parçacıkları izleriz. Azıcık Kidlerin suratını görürüz. vs

Arkadaşlar her hafta her hafta aynı şeyler yazılıyor ama One Piece'e yaptığınız bazı kıyaslar gereksiz. Sahnelerin uzatılma nedeni belli. Buna daha niye bu kadar uzatıyorlar demenin lüzumu yok. One Piece'e 2-3 sene aralıksız doldurma bölüm yapsalarda yetmez. Ya anime bitirilir ya da böyle devam eder. Japonlara göre bile One Piece'in animasyon kalitesi düşük ama serinin reytingleri ortada o yüzden bitirileceğini sanmam. ( Belki bizi şaşırtırlar.)

Animasyon kalitesi bakımından bile animatörlere kısmen hak veririm. Evet Toei'nin yaptığı işler ortada (bkn: Toriko ) ama burada 16 yıldır her hafta devam eden bir seriden bahsediyoruz. Kalkıpta başı sonu planlanmış hatta bölümü tv de yayınlanmasa bile yapımı tamamlanmış 12 bölümlük seri ile kıyas yapmaya gerek yok. Bu dediklerim Hunter içinde geçerli.

Gönül isterki şu serinin sağlam animasyonu vs. olsun izlediğimiz zaman çok zevk alalım ama yapacak bir şey yok.

Anime'yi 2 hafta da bir yayınlasalar sorun olmaz.Hem manga ile ara açılır.Hem filler sahne koymak zorunda kalmazlar.Çizim kalitesi de aynı oranda artar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık