Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] 3 Body Problem (2024-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 7 53.8%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 6 46.2%

• Kullanılan toplam oy
    13
1. ve 2. kitabı okumuştum. 3.kitabı henüz okumadım. Zaten dizi iki kitabı harmanlayarak yapmış 1.sezonu.

Dizi ile kitabı mukayese edemeyiz çünkü gerçekten uyarlanamayacak şeyler var senaryo olarak. Mesela bu profların her biri alakasız başka yerlerde ama dizide hepsi kanki olmuşlar bir grubun etrafında dönüyor. Bu bir anlatım tarzı tabiki diziye bu daha uygun olduğu için bu yolu seçmişler. Mesela kitabın asıl ana karakteri olan Luo Ji karakterini zenci bi adama vermişler. Bundan rahatsızlık duymadım aslında karakteri sevdim.

Wallfacer'lar çok önemli kitapta 4 tane var. İsimleri ırkları değiştirmişler aşırı saçma gelse de aslında bir önemi yok. Dünyayı birisi satacak evet bu ha Japon olmuş ha Kürt olmuş fark etmez çünkü satan milyonlarca kişi var.

Aslında diziyi baya beğendim ben.

@franky spoilera alsanız iyi olur hocam. Ben yedim eller yemesin. Beklenen şeyler olsa da.

---

Kitabı okuyanların beğenmemesi normal ama bazı şeyler beni de rahatsız etti. Özellikle ana kurgunun "yalan' üzerine kurulması mantıklı değil.

İki cümlelik izah ile yalanı kavrayabildilerse, hemen her şeyi bilip yalanı kavrayamamış olmaları son derece saçma.

Ve maalesef tüm kurgu bunun üzerine dönecek gibi duruyor.

Zenci arkadaşın dizide önemli rolde olacağı baştan hissettiriliyor ama tam bu konuya girecekken sezonun bitmesi rahatsız edici. Onun dışında son bölümlerdeki durağanlık beni rahatsız etmedi dizi eksenin olması gereken drama üst üste gelince sıkıcı olmuş olabilir ama aradan çıkması gerekiyordu. Sıkıntı olan dediğim gibi sezonunda orada bitmesi.

İşidle savaşan Kürt detayı beni şaşırtmadı bunlardan beklenir zira. Ama kitapta da varmış ve farklı cereyan ediyormuş sanırım.
Bundan bağımsız Wallfacer seçimleri açısından da saçma duruyor.

Genel manada beğendim devamı olsaydı izlerdim ama gelmesi uzun sürer muhtemelen. Belki Çin yapımına bakarım.

Son düzenleme:
Sizce bu dizide pkk-ypg propagandası var mı? Yoksa kitaba uyarlamaya çalışılmış denilebilir mi

Karakter kitapta var diyen de var yok diyende.
Tabii kitap da olsa da işlenişe göre propaganda var denilebilir.

@kekomancer ve @Crowley okumuştu sanırım.
Sadece ilk kitabı okumuştum ama öyle bir detayı hatırlamıyorum cidden. Dizide gördüğüm zamanda "dehhh ulan ne alaka" demiştim:d
Biraz konu dışı olacak ama yapılan propagandanın da pkk propagandası olduğunu düşünmüyorum bu arada. Daha doğrusu bile isteye farkında oldukları bir durum değil. İşid savaşının dünya basınına pazarlanış şekli bizdekinden biraz farklıydı. Kendi besledikleri canavarı yine kendi silahlandırdıkları başka bir gruba kırdırdılar, tabi aktif olarak havadan ve karadan desteklerle. Ama dünya basınına pazarlanışı bu şekilde değildi. 21. yüzyılda bir grup erkek silahlanıp, ele geçirdikleri şehirlerin ortasına kız çocuklarının alınıp satıldığı köle pazarları kuruyor, bu erkek grubuna karşı yürütülen silahlı kadın dayanışması alıcı bulacaktı ki bulmuş da. Bunun bir sonucu olarak işidle savaş ve direniş bu şekilde simgeleşti. Yapımcılar da bu detayı kaçırmak istemedi, normal olarak.

Sadece ilk kitabı okumuştum ama öyle bir detayı hatırlamıyorum cidden. Dizide gördüğüm zamanda "dehhh ulan ne alaka" demiştim:d
Biraz konu dışı olacak ama yapılan propagandanın da pkk propagandası olduğunu düşünmüyorum bu arada. Daha doğrusu bile isteye farkında oldukları bir durum değil. İşid savaşının dünya basınına pazarlanış şekli bizdekinden biraz farklıydı. Kendi besledikleri canavarı yine kendi silahlandırdıkları başka bir gruba kırdırdılar, tabi aktif olarak havadan ve karadan desteklerle. Ama dünya basınına pazarlanışı bu şekilde değildi. 21. yüzyılda bir grup erkek silahlanıp, ele geçirdikleri şehirlerin ortasına kız çocuklarının alınıp satıldığı köle pazarları kuruyor, bu erkek grubuna karşı yürütülen silahlı kadın dayanışması alıcı bulacaktı ki bulmuş da. Bunun bir sonucu olarak işidle savaş ve direniş bu şekilde simgeleşti. Yapımcılar da bu detayı kaçırmak istemedi, normal olarak.
İşidi onlara kırdırabildileri de yoktu da neyse konu dışı olmasın. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık