Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Yerel Seçimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam da bu adam için Cuma günü 16.55'te karar çıkarılmış. Daha seçim olmamış, adam kazanmamış. Adamın açıklamaları direkt hapis cezası verilmesini gerektiriyor, ama AKP ne hikmetse seçim sonucunu bekliyor.
Olayın detaylarını bilmiyorum ancak YSK'da bir takım değerlendirmeler itiraz üzerine yapılır, resen yapılanlar varmı bilmiyorum, hakim olmadığım konular... Emin olduğum tek konu; değişkenler, oy birliğiyle alınan inisiyatife bağlı kararlar dahil, partilerin hukuk departmanları bu alanda uzmandır, seçimden sonra risk teşkil edecek, mazbatayı riske atacak koşulları bilirler. Ortada herhangi bir sürpriz olduğunu sanmıyorum.

1)Bu adam neden dışarıda?

2)Bu adamın seçilme yeterliliği olmadıği belliyken neden aday gösteriliyor?

3)Hadi gösterildi, neden onaylanıyor?

4)Sen yanlış yaptın onayladın madem seçimleri yenileme kararı alacaksın.

5)Öbürü de bu tipleri aday gösterip gösterip, "Vay belediyemi gasp ettiler." diye ağlamayacak. Bunun adı bile bile lades. Her seçim en az 2-3 tane bu tip adamı aday gösterip belediye kaybediyorsan, kusura bakma ama "seçmenin iradesini" de bilerek "gasp" ettiriyorsun demektir.
Dem zaten bunun derdinde, onlara diyecek hiçbir lafım yok, ama AKP resmen insan aklıyla alay ediyor. Seçilmiş başkanı alıyorsan, yerine en çok oy alan adamı geçiremezsin. İl meclisi bunun için var, yeni başkan oradan seçilir. Hiçbiri olmadı seçimi il bazında yenilersin. Zamanında zarfın içindeki üç pusuladan birini geçersiz sayıp seçim yenileten adamların bu yaptığının altında bir hinlik aramayan mağarada yaşıyor demektir.

Arkadaş bu kadar seviyesizlik olmaz.
Böyle malları görünce içimdeki eski akpli başını uzatıyor, çünkü gerçekten kurtulmamız gereken tipler bunlar iki taraf için de söylüyorum.
Tamam da bu adam için Cuma günü 16.55'te karar çıkarılmış. Daha seçim olmamış, adam kazanmamış. Adamın açıklamaları direkt hapis cezası verilmesini gerektiriyor, ama AKP ne hikmetse seçim sonucunu bekliyor.
akp'yi bırakmamın sebebi bu gerçi uzun zaman oldu bırakalı ama işin özeti samimiyetleri yok kesinlikle iyi niyetli değiller.

Mesela bu adam yada selo, kararlarını ver ömür boyu yatsınlar. Peki yapılması gereken buyken ne yapıyorlar, oyalıyorlar bir an bir şey olur da bu durumdan faydalanırız diyorlar.

Dem zaten bunun derdinde, onlara diyecek hiçbir lafım yok, ama AKP resmen insan aklıyla alay ediyor. Seçilmiş başkanı alıyorsan, yerine en çok oy alan adamı geçiremezsin. İl meclisi bunun için var, yeni başkan oradan seçilir. Hiçbiri olmadı seçimi il bazında yenilersin. Zamanında zarfın içindeki üç pusuladan birini geçersiz sayıp seçim yenileten adamların bu yaptığının altında bir hinlik aramayan mağarada yaşıyor demektir.
Hinlik karşılıklı gibi.

Dem partisi de terörle arasına mesafe koyup aday çıkartsın o zaman. Devlet açık açık diyor ki terör yanlısını aday yapma. Bunu daha ne kadar açık söyleyebilir ki?
dem partisinin motivasyonu oradaki halka hizmet vermek değil bu sebeple böyle bi aday çıkarmayacaklar ki tüm partiler gibi onlar da mağduriyer sömürüsüyle korku siyasetiyle, kendi halkının duygularıyla oynayan, rantı dağıtan mafya olmak istiyor. ben bu beklentimiz boşa ki ilk mesajda da o yüzden dedim madem akpleşmiş devlet onayladığı terörist sevicilere karşı yaptırım uygulayacak neden en başta bu partinin seçime bile girmesine izin veriyor. bak iki taraf da seçmeniyle bağını güçlendirdi. birisi mağduriyer sömürüsüyle bağladı diğeri milli duygularla. devlet parti devletliğinden çıkıp bu ucuz menfi faaliyetlerinden bi silkelenmeli.

Böyle malları görünce içimdeki eski akpli başını uzatıyor, çünkü gerçekten kurtulmamız gereken tipler bunlar iki taraf için de söylüyorum.

akp'yi bırakmamın sebebi bu gerçi uzun zaman oldu bırakalı ama işin özeti samimiyetleri yok kesinlikle iyi niyetli değiller.

Mesela bu adam yada selo, kararlarını ver ömür boyu yatsınlar. Peki yapılması gereken buyken ne yapıyorlar, oyalıyorlar bir an bir şey olur da bu durumdan faydalanırız diyorlar.
karşıt görüşlü kişiler ayan beyan arada hiçbi filtre olmadan birbirleriyle tartıştınca kutuplaşmaya katkıda bulunuyorlar. bence bunu görememe nedenleri kendi doğrularına genelin iyiliğinden daha çok önem vermeleri, bunu ben de ara ara yaptım insanız. bireysel çıkarlarını kim ön plana alıyorsa ister alim ister zalim ister halim olsun hepimize zarar veriyorlar. fatih altaylı kendi doğrularından başka bişeyi göremiyor ve artık medyaya da bağlı olmadığı için tüm filtrelerini de kaldırmış durumda, ha buna ifade özgürlüğü diyor olabilir ama bu daha çok ifade öküzlüğü oluyor. dalga geçtiği karşı cenahtan bi davarla aynı hareketi yapıyorsan akılsız bi tarafgirsin demektir :S

Bazen bazı şeylere anlam veremiyorum.Bir insan hakim olmadığı,herhangi bir eğitiminin olmadığı bir konuda neden yorum yapar!!Bu konu hukuki bir konudur.Lutfen bu bilim dalında herhangi bir eğitimi olmayan insanlar yorum yapmasın.Hukuk bilimi sosyal bir bilim olduğu için olsa gerek gelen geçen bu hususta yorum yapabileceğine dair curette bulunuyor. Yaptiklarinda da sadece gülünç duruma düşüyorlar ama farkında değiller.Hukuki açıdan söz konusu durum sadece bir garabettir başka bir şey değil.

Bazen bazı şeylere anlam veremiyorum.Bir insan hakim olmadığı,herhangi bir eğitiminin olmadığı bir konuda neden yorum yapar!!Bu konu hukuki bir konudur.Lutfen bu bilim dalında herhangi bir eğitimi olmayan insanlar yorum yapmasın.Hukuk bilimi sosyal bir bilim olduğu için olsa gerek gelen geçen bu hususta yorum yapabileceğine dair curette bulunuyor. Yaptiklarinda da sadece gülünç duruma düşüyorlar ama farkında değiller.Hukuki açıdan söz konusu durum sadece bir garabettir başka bir şey değil.
Hukuk ile ilgili hepimiz konuşabiliriz. ülkede binlerce insanın canını almış terör örgütü için sizleri tükürüğünde boğar diyen bir tipin neden dışarda hala durduğunu mesala sorgualyabiliriz. Bir sürü kadın cinayeti, tecavüz vb konularda sorgulama yapabiliriz.

Hukuk boş tenekeden ibaret olduğu için ülkede ki olmasa bile üzerinde konuşulabilir. İşin özeti hukuk kutsal bir şey değil. İşe yaramıyorsa değiştirilmesi gerekilen bir şey ama ne olursa olsun keyfi uygulamalardan uzak olmalı.

Bir hukukçu olarak eskiden bu tür şeyleri anlatmaya çalışırdım da saldım. İnsanların gerçekten bu konulardaki bilinci inanılmaz derecede düşük. Bir de hukukun ve anayasanın delinmesini pragmatist sebeplerle aklamaya çalışanlar var. Al işte mesela millet eskiden "Türk çıkarları için derin devlet hukuku deliyor" tadında Kurtlar Vadisi mantığı güdüyordu. Meselenin geldiği yer ise devlet görevlilerinin devlet korumasıyla mafyatik örgütler kurması oldu.

Bu arada Hukuk bir bilim değil disiplindir.

Hukuk ile ilgili hepimiz konuşabiliriz. ülkede binlerce insanın canını almış terör örgütü için sizleri tükürüğünde boğar diyen bir tipin neden dışarda hala durduğunu mesala sorgualyabiliriz. Bir sürü kadın cinayeti, tecavüz vb konularda sorgulama yapabiliriz.

Hukuk boş tenekeden ibaret olduğu için ülkede ki olmasa bile üzerinde konuşulabilir. İşin özeti hukuk kutsal bir şey değil. İşe yaramıyorsa değiştirilmesi gerekilen bir şey ama ne olursa olsun keyfi uygulamalardan uzak olmalı.
Hukuk boş bı teneke?Ne diyebilirim ki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık