Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Yerel Seçimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
akp biterse, chp'de biter. aynı şekilde dem biterse, mhp'de biter. bunlar birbirlerini doğuran ve besleyen partiler.
yrp ne yazık ki tayyip sonrası akp’nin yerini alabilir, ama o kadar oyları olmaz. Chp salaklık yapmazsa Mansur veya İmamoğlu’nun başkanlık adaylığıyla iktidara geçer. Zafer İyi Parti ve Mhp’den oy çekerek güçlenip 3. parti olabilir

yrp ne yazık ki tayyip sonrası akp’nin yerini alabilir, ama o kadar oyları olmaz. Chp salaklık yapmazsa Mansur veya İmamoğlu’nun başkanlık adaylığıyla iktidara geçer. Zafer İyi Parti ve Mhp’den oy çekerek güçlenip 3. partiöolabilir.
ben yakın bir zamanda chp iktidarı görebileceğimizi düşünmüyorum. akp ideolojik tabanını kaybetmedi, ekonomik sıkıntılar, adaletsizlikler, elitlerin partisine dönüşmesi yüzünden kaybetti. taban olduğu yerde duruyor. ben etrafımda ilk kez oy kullanacaklar dışında chp'ye dönen hiç kimse görmedim. chp'nin oyları emanet oy ve akp'ye hesap sormak için akp'yi en çok hoşnutsuz edecek partiye verilmiş oylar. chp oyları kendi başarısı olarak görürse, bir sonraki seçimde emanet oyları başka bir partiye kaybeder.

chp'nin iktidar olabilmesi için ya parlamenter sisteme dönülmesi yada tabanda chp'li dalgası görmemiz lazım.

ben yakın bir zamanda chp iktidarı görebileceğimizi düşünmüyorum. akp ideolojik tabanını kaybetmedi, ekonomik sıkıntılar, adaletsizlikler, elitlerin partisine dönüşmesi yüzünden kaybetti. taban olduğu yerde duruyor. ben etrafımda ilk kez oy kullanacaklar dışında chp'ye dönen hiç kimse görmedim. chp'nin oyları emanet oy ve akp'ye hesap sormak için akp'yi en çok hoşnutsuz edecek partiye verilmiş oylar. chp oyları kendi başarısı olarak görürse, bir sonraki seçimde emanet oyları başka bir partiye kaybeder.
Tayyip’den sonra kim İmamoğlu ya da Mansur’un karşısına geçip kazanabilir ki? Tayyip daha aday olamaz.

Tayyip’den sonra kim İmamoğlu ya da Mansur’un karşısına geçip kazanabilir ki? Tayyip daha aday olamaz.
1. erken seçim olursa tayyip tekrar aday olabilir.
2. anayasa değişirse, tayyip tekrar aday olabilir.
3. selçuk bayraktar yada hakan bayraktar aday olabilir.
4. ekonomi bir şekilde düzeltilirse, tayyip aday olmasa da akp hala kazanabilir. tüm kurumlar, bürokratlar ve sermaye hala akp'li.

imamoğlu'nun akp seçmeni üzerinde çok fazla etkisi yok. bir miktar mansur'un etkisi var. bence imamoğlu hala genel seçim kazanamaz.

1. erken seçim olursa tayyip tekrar aday olabilir.
2. anayasa değişirse, tayyip tekrar aday olabilir.
3. selçuk bayraktar yada hakan bayraktar aday olabilir.
4. ekonomi bir şekilde düzeltilirse, tayyip aday olmasa da akp hala kazanabilir. tüm kurumlar, bürokratlar ve sermaye hala akp'li.

imamoğlu'nun akp seçmeni üzerinde çok fazla etkisi yok. bir miktar mansur'un etkisi var. bence imamoğlu hala genel seçim kazanamaz.
Ekonominin düzeleceğini sanmıyorum, ülke batağa düşmüş. Düzeltmek için Amerika’ya büyük tavizler ve vaatler vermesi gerekiyor. Onu yaparsa halktan ne tepki verilir bilemiyorum.

akp lilere öyle bir dokunmuşki emanet oy diye söylenmeye başlamışlar.hahahaa.her partinin kemik bir oy kitlesi dışında kalanları duruma göre güçlü gördüğü istediği partiye oyunu atar.Misal akp nin tarikatçi oy kitlesi ölse chp ye atmaz veya chp nin cihangir solcu kesimide ölse akp ye atmaz gibi.Ya oylarını atarlar ya da sandığa gitmezler.Son seçimde %25 in yaptığı gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık