Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Yerel Seçimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yazılanların tamamını okumadım belki başka biri daha yazmıştır.

Ama Ekrem ve Mansur geçen seçim resmen KK ile beraber milleti satmalarına rağmen bu kadar oy aldılar. Biri %60 almış diğeri %51 almış(istanbul gibi bir yerde).

Demek ki eli yüzü düzgün bir muhalefetimiz olsa çoktan kurtulmuştuk bunlardan.

Akp tam iç anadoluya sıkıştı. Kürt illerinde taşımalı kolluğa rağmen çoğu yeri alamadı. Deprem bölgelerinde dahi değişim yüksekti.
Erken sevinilmemesi gereken şu; hala tüm kurumlar elinde. Erken seçime falan da gitmezler. Chp’nin bu ivmeyi nasıl kullanacağı önemli.

Yazılanların tamamını okumadım belki başka biri daha yazmıştır.

Ama Ekrem ve Mansur geçen seçim resmen KK ile beraber milleti satmalarına rağmen bu kadar oy aldılar. Biri %60 almış diğeri %51 almış(istanbul gibi bir yerde).

Demek ki eli yüzü düzgün bir muhalefetimiz olsa çoktan kurtulmuştuk bunlardan.
Asıl mesele Adıyaman artık CHP belediyesinde. Sizin oralarda ismini vermek istemediğim tarikat ne yapacak acaba

Bu partinin kısa sürede belediye alıp AKP'yi dize getirmesi tüm partileri düşündürmeli. Bu adamlar popülist vaatler vere vere; kararlarından da anında dönmelerine rağmen oy kazanması sıkıntılı. Junior AKP provasını yaşadık. Lakin konuşan yok.
Aslında çok da acayip bir durum yok ortada bence. MHP neyse YRP de odur. Temel olarak iktidarı destekleyen ama pek de memnun olmayan insanların denge olsun diye verdiği bir parti. Evet şuan YRP muhalif gibi ama sonuçta CB seçimlerinde Cumhuru desteklemişti. Sonraki cb seçimlerinde de muhtemelen Cumhura katılacağına dair beklenti var.

Her dönemin, her krizin kendi yıldızını yarattığına inanıyorum, doksanların yıldızı Erdoğan'dı, 2030'ların yıldızı olmaya aday tek isim İmamoğlu, bunu görmeliyiz. İktidar, mevcut ekonomik koşulları iyileştiremez, halkla arasında kopan bağı onaramazsa sonraki genel seçimde İmamoğlu dönemi başlayacak diyebiliriz.

Bu arada Özgür Özel'e de ayrı bir parantez açmak lazım. Zamanında Fatih Altaylıydı sanırım CHP başkanı olmadan önce katıldığı bir programda %50 +1'lik bir sistemde başkan olamayacağını bildiğini, ama partinin örgütlenmesini iyi halledebileceğini ve kazanacak adayları öne sürebileceğini söylemişti. Şimdiye kadar partide 2. Adam değil miydin eleştirisine de benim genel merkezde odam yok benim işim sadece meclise yönelik diye cevap vermişti. O zaman pek inanmamıştım söyledikleri kendi içinde tutarlı gelse de. Ama bu seçimler söylediği şeyleri doğrular nitelikte. Doğru adayların sürülmesi ve başarı gelmenin de ötesinde bu sefer tertemiz bir seçin oldu. Her seçim duyduğumuz yok şurada müşahit yok burada elektrikler gitti falanca yerde oy çalmış olabilirler gibi şeyleri duymadık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık