Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

+18 Karabasanlar Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karabasanların bilimsel açıklaması var ama karabasanla beraber rüyalarda ilginç şeyler olmuyor değil.Fazla başıma gelmez ama en son yataktan kalkamadığımda rüyamda alnıma birşey sürüldü sanki ve sol tarafımda bir fısıltı duydum.Sonra bir hışımla uyandım.Gerçekten garip doğrusu.Birde genellikle gündüz uykusunda başa geliyor.
Çok merak ettim :W

Konuyu baltalama gamuş dağlarda gördünmü görmedinmi onu yaz :artiz:
Görmedim :/

Vücut uyanıyor ama beyin uyanamıyor diye biliyorum kısaca.Uyku felci olarak biliniyor.Wikiden açıklama buldum.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Karabasan

Bu arada sen duvarını da ömyi de kapamışsın.Sana nasıl ulaşacağız ? Yoksa özelin sadece İnvictus'a mı ait ? :hhh:
Belki ben deneyler için başvuracaktım kaçırdın :D olmuyor böyle ama bari birini aç :/
Ben , " Karabasının varlığının bilimsel açıklaması " var şeklinde algıladım. :T
Uyku felcini biliyorum zaten. O sırt üstü yatınca kalkamama durumunun açıklaması . :/ Çoğu kesim cin bastı felan diyor da :/
Ilgazın bana ulaşmasını engelledim :/ Arkadaş edinsin başkalarıyla yeter artık :W

Ben , " Karabasının varlığının bilimsel açıklaması " var şeklinde algıladım. :T
Uyku felcini biliyorum zaten. O sırt üstü yatınca kalkamama durumunun açıklaması . :/ Çoğu kesim cin bastı felan diyor da :/
Ilgazın bana ulaşmasını engelledim :/ Arkadaş edinsin başkalarıyla yeter artık :W
O tarz şeyleri açıklayabilseler zaten Bilim - Din ayrılığı diye birşey bile kalmaz.Mesela gerçekten büyü yapıldığında bilim bunun işleyişini açıklar ama adına büyü demez.Büyü diye birşeyin var olması da bilimsel açıklaması olmayacağı anlamına gelmez.

Hani edinmişti nete girmeyip onlarla takılıyordu... Yoksa kıskanmaya mı başladın ? :D

Tabii yine uyku felci bilimsel açıklaması olabilir.Bilim bazen daha çok " Neden " olduğu yerine " Nasıl " olduğuyla ilgileniyor.Örneğin Newton yerçekimi kanununu neyin sebep olduklarını sorduklarında ben nasıl olduğunu anlatıyorum diyor nedeniyle uğraşmıyor.Sonra zaten asıl nedenini ortaya çıkaran bazı sağlam teoriler Einstein efendiden çıkıyor.Yinede şu an hala kütle çekim kanunu neden var bilinmiyor şeklinde geçiyor.

Abi şu konuları erken açıyorsun yaa. Saat 11-12 gibi açacaksın. Saat 9'da bu konu okunsa ne olucak ki :)

Edit: Konunun saati uygunmuş. Zaten bitirinceye kadar saat 12 olur iyi hesaplamışsın..

Abi şu konuları erken açıyorsun yaa. Saat 11-12 gibi açacaksın. Saat 9'da bu konu okunsa ne olucak ki :)

Edit: Konunun saati uygunmuş. Zaten bitirinceye kadar saat 12 olur iyi hesaplamışsın..
Sende haklısın ama 12 den sonra 155 defa cin dersen sabah 3 4 gibi vehbinin kerrakesi ile karşılaşma ihtimalinde var size acıdım yani :artiz:

Bana bir kez gelip yastığı suratıma bastırmıştı ama yüzünü göremedim.Sadece kara olan bacaklarını görebildim:D
Birde o sırada ne konuşabiliyor nede hareket edebiliyordum:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık