Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1111: Güneşin Kalkanı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 111 58.7%
  • Orta

Kullanılan: 47 24.9%
  • Kötü

Kullanılan: 31 16.4%

• Kullanılan toplam oy
    189
Bölüm Garp'a eksi yazmış

Etraftaki devasa siyah şimşeklerin Kral Haki olduğunu göstermek için E. Oda yine bir denizciyi ağzı köpürürcesine bayıltmış. Aynı şeyi Shanks Kid tayfasına saldırırken de yapmıştı ancak Garp'ın Arıkovanı sahnelerinde tek bir çöpün bile bayıldığını çizmemişti. Garp sahnelerinde de devasa şimşekler çıkıyor ancak Kral Haki değil, B Hakiden kaynaklandığı artık tescillendi.
Şunu 800 yıldır söylüyorum. Garp Hachinosu da Galaxy Impact, Blue Hole gibi bir sürü saldırı yaptı millet Galaxy Impact teki siyah yıldırımlar yüzünden direkt Fatihin Hakisini bırak Fatihin Kaplaması var dediler ortalığı yaktılar. Şimdi Plotu yani Odayı devre dışı bırakırsak, Garp'ın Hachinosu gibi bir yerde Fatihin Hakisinin en temel tekniğini kullanmayıp bir dünya çer çöpü saniyeler içinde saf dışı bırakmamasının iki manası var ya Garp bir angut (ki kendisi yılların denizcisi ve Luffyden daha zeki yani kullanabilseydi düşünürdü bence) ya da Fatihin Hakisine sahip DEĞİL.

Bi de şu Zip Zap SFX e takılan var. Evet çoğu Fatihin Hakisi/Kaplaması kullananda var o SFX ama Ulti kafa atarken de vardı, Kidd Damned Punk saldırısını yaparkende vardı ve başka bir sürü farklı örnekte kullanıldı o SFX.

Yani Garp fanlarının kanıt diye kullandığı hiç bir şey %100 kanıt niteliği taşımıyor. Fanların çoğunda (özellikle Twitterdakiler çok feci) medya okur yazarlığı sıfır. İşlerine nasıl geliyorsa öyle yorumluyorlar. İnternetteki çoğu OP topluluğunun bakış açısı Portrayal Piece şeklinde.

En basiti ben hiç bir Garp fanının Garp'ı güçlü göstercem diye adam akıllı kanıt sunduğunu görmedim çünkü YOK. Tek sundukları şey "Roger Garp hakkında ne diyo bak" ya da "WB Garp hakkında ne diyo" gibi söylentiler. Ben bir karakterin gücünü savunurken sadece söylentileri kullanabiliyosam, biri fanı olduğum karakteri kötülerken savunma için hep aynı söylenti panelinden başka bir PANEL/BİLGİ paylaşamıyorsam sorgularım "Acaba ben mi bişileri göremiyorum fazla mı fanım?" diye düşünürüm.

Ekleme: Bu arada bunun en büyük sebebi "En güçlüler arasında olmak istiyorsan Fatihin Kaplamasını kullanmak zorundasın" düşüncesi bence. Yüksek ihtimal şuanki Kuzanda Fatihin Hakisi çıkmayacak ama Kuzan şuan yaşayanlar içinde en güçlüler arasındadır. Yani çok güçlü olmak için Fatihin Kaplamasına ihtiyacın yok. Fatihin Kaplamasına sahip ama en güçlüler arasında ilk 10'a giremeyen karakterler de var. İnsanların bunu anlaması lazım.

Şunu 800 yıldır söylüyorum. Garp Hachinosu da Galaxy Impact, Blue Hole gibi bir sürü saldırı yaptı millet Galaxy Impact teki siyah yıldırımlar yüzünden direkt Fatihin Hakisini bırak Fatihin Kaplaması var dediler ortalığı yaktılar. Şimdi Plotu yani Odayı devre dışı bırakırsak, Garp'ın Hachinosu gibi bir yerde Fatihin Hakisinin en temel tekniğini kullanmayıp bir dünya çer çöpü saniyeler içinde saf dışı bırakmamasının iki manası var ya Garp bir angut (ki kendisi yılların denizcisi ve Luffyden daha zeki yani kullanabilseydi düşünürdü bence) ya da Fatihin Hakisine sahip DEĞİL.

Bi de şu Zip Zap SFX e takılan var. Evet çoğu Fatihin Hakisi/Kaplaması kullananda var o SFX ama Ulti kafa atarken de vardı, Kidd Damned Punk saldırısını yaparkende vardı ve başka bir sürü farklı örnekte kullanıldı o SFX.

Yani Garp fanlarının kanıt diye kullandığı hiç bir şey %100 kanıt niteliği taşımıyor. Fanların çoğunda (özellikle Twitterdakiler çok feci) medya okur yazarlığı sıfır. İşlerine nasıl geliyorsa öyle yorumluyorlar. İnternetteki çoğu OP topluluğunun bakış açısı Portrayal Piece şeklinde.

En basiti ben hiç bir Garp fanının Garp'ı güçlü göstercem diye adam akıllı kanıt sunduğunu görmedim çünkü YOK. Tek sundukları şey "Roger Garp hakkında ne diyo bak" ya da "WB Garp hakkında ne diyo" gibi söylentiler. Ben bir karakterin gücünü savunurken sadece söylentileri kullanabiliyosam, biri fanı olduğum karakteri kötülerken savunma için hep aynı söylenti panelinden başka bir PANEL/BİLGİ paylaşamıyorsam sorgularım "Acaba ben mi bişileri göremiyorum fazla mı fanım?" diye düşünürüm.

Ekleme: Bu arada bunun en büyük sebebi "En güçlüler arasında olmak istiyorsan Fatihin Kaplamasını kullanmak zorundasın" düşüncesi bence. Yüksek ihtimal şuanki Kuzanda Fatihin Hakisi çıkmayacak ama Kuzan şuan yaşayanlar içinde en güçlüler arasındadır. Yani çok güçlü olmak için Fatihin Kaplamasına ihtiyacın yok. Fatihin Kaplamasına sahip ama en güçlüler arasında ilk 10'a giremeyen karakterler de var. İnsanların bunu anlaması lazım.
Yazar kendisi off panel çiziyor dövüş çizmiyor olmayan şeyi nasıl örnek versinler

Dediklerinden bir tanesi bile kesin düşmedi ama reis. Sonraki bölüm Lucci Kaku'yu arasa, Kizaru Bonney'i korusa kimse bu adam nasıl hala ayakta demez. Gorosei zaten ayakta. Karşıda korsan olunca savaş bitti diyebiliyoruz. Normalde geri gelen tayfa oluyor.
zoro lucciyi

Marcoya amiraller zarar veremiyordu ama garp tek yumrukla yere serdi marconun meyvesi groseilere cok benziyorki garp rogerin rakibi suan zaten garptan cok birsey beklemiyoruz emekli ve yaşli garp ve rayleigin durumu ayni yaslandilar artik

Dorry ve Brogy’nin ortak saldırıları Kadim indirip Kadim savunabiliyor, bu saldırıların daha üst versiyonunu Big Mom-Kaido yaptığında Zoro saldırıyı tutmuştu.
Gerçekten saçmalık. Yarısı odun yarısı demir minnacık kalkanla kadim tutup üstüne püskürtüyorlar. Kadime eksi elbafın ulu ağaçlarına artı yazdı.
ABİ YORK NEDEN GERİDE! ALLAH AŞKINA NEDEN GERİDE!
Kesinlikle katılıyorum. Benim aklımda hep reaktör, Vega yada York ve punk kayıtlarından birinin tayfa tarafından koz olarak taşınacağı vardı. Reaktör kesin yok. Vega öldü peki neden York hala yerde yatıyor. Nami salağı neden yanına rehine almıyor? Yemin ediyorum geri zekâlı hepsi. Usop ve nami biri kakuyu rehin alsın diğer York’u binbir çeşit araç var arın içine.

Yazar kendisi off panel çiziyor dövüş çizmiyor olmayan şeyi nasıl örnek versinler
Offscreen fighttan kastın hangileri örnek verir misin ona göre cevap vericem.

Marcoya amiraller zarar veremiyordu ama garp tek yumrukla yere serdi marconun meyvesi groseilere cok benziyorki garp rogerin rakibi suan zaten garptan cok birsey beklemiyoruz emekli ve yaşli garp ve rayleigin durumu ayni yaslandilar artik
Yere serdi ? Marcoya sadece bir yumruk attı ve Marco iki ayağının üstüne düştü ve gücünden bir şey kaybetmeyip savaşmaya devam etti. Burda Marconun tek kaybı Acei kurtarma teşebbüsünün başarısızlıkla sonuçlanmasıydı. Öyle bir anlatıyosun ki sanki Marco o yediği yumruktan sonra tek yedi ya da belli bir süre bilinçsiz yerde yattı,çok feci yaralandı. İşte bu hep seriyi nasıl okumak istediğinle alakalı. Sen Garpı büyük görmek istiyorsun o yüzden bu ufak sahneleri kendince çok abartıyorsun.

Gerçi Garpın çoğu sahnesi hep show. Dikkatli incelediğinde aşırı, böyle wow olacak güç gösterisi yok ama Garpın aksiyon aldığı sahnelerin hepsi güzel birer gösteri. Siz de bu gösteriden gaza gelip Garpı aşırı güçlü görüp her yerde alakasız savunmaya çalışıyorsunuz.

Şunu açıklığa kavuşturalım artık:

1. Yaşlı WB > Yaşlı Garp
2. Sengoku Garpı MF de bıraksaydı Akainuya sadece biraz zarar verebilirdi fakat sonu ölüm olurdu.
3. Primelarındaki Roger,WB, Sengoku ve Garp aynı ligin adamlarıdır ama aynı sıralamada değillerdir. Yani WB ve Roger, Real Madrid ve Barcelona iken, Sengoku ve Garp Valencia ve Real Sociedaddır. Umarım verdiğim örnekten ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Aksi kanıtlanana kadar yani Oda God Valley ya da Garp ve Sengokunun Prime zamanlarından ciddi kanıtlı, görsel panelli, Roger, WB ya da o kalibrede bir adamla savaştığını göreceğimiz zamana kadar bu gerçek böyle devam edecektir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık