Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038: Kid ve Law, Koca Ana'ya Karşı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    244
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pek çok kez söyledim gene söyleyim, bu üçünün denk olması gerektiği fikri zamanında benim de içime düştüğüm yanlış bir bakış açısından ibaret.

Saobody'de bu üçü bir araya geldi güzel bir sahneyle. En fazla öne çıkan supernovalar bunlar denk bunlar düşüncesini doğurdu. Ama nedense sonradan Luffy tayfasıyla tek PX alırken bu ikisinin tayfalarıla tek PX almasını görmezden geldik.

Şuanki durum ise Oda'nın dengeleri mahvetmesi değil, bilmem kaç bölüm önce zaten gösterdiği şeye uygun şekilde dövüş ayarlaması.

Peki bu Luffy'nin ikisini aynı anda dövebileceği anlamına mı gelir? Benxe hayır öyle düşünmek abartı olur. Ama bariz olan Luffy'nin hep bu ikisinden ayrı ligde olduğudur.
Luffy bu ikisini meyve kullanmadan, dinlene dinlene döver, ondan sonra gider karasakalla vs atar. Neye dayanarak bunu söylüyorum? Çünkü bu ikisinin hakisi Luffy'nin hakisine yaklaşamaz bile. Peki bu ikisinin hakisi bigmom'un hakisine yaklaşabilir mi? Hayır onada yaklaşamaz, peki nasıl oluyorda bu ikisi bigmomu dövüyor? çünkü bigmom haki kullanmadan her saldırıya kafa atıyor. Eğer bigmom bir kez olsun vücuduna silahlanma hakisi kaplayıp savunma yapmayı akıl etse yediği hiçbir saldırıyı yemezdi.
Yani işin özü haki kullanmayan "imparatorun" aksine şelale gibi haki akıtan Luffy bu ikisini eforsuz döver. Ha 1039. bölüm olur, artık oda aklımızla alay etmeyi bırakıp BigmomVSLaw&Kidd dövüşüne haki ekler bizde bu ikisinin haki kullandığını görürüz, o zaman ne görüyorsak ona göre konuşur yorumumuzu yaparız elbet ama şuan durum bu.

Shabondy'de de gösterilme miktarlarına o kadar takılma. O sıralar hala adamın odak noktası tayfaydı. Daha haki konusuna bile giriş yapmamıştı düşün. Hatta yonkou kavramını bile duymamıştık sanki. Yavaş yavaş hikayenin genişletildiği arclardaydı seri ama hala tayfanın maceralarıydı. Bütün süpernovalar gösterildi. Hepsi az çok tanıtıldı ve hikaye tekrar tayfaya döndü. O yüzden pxle mücadelelerini gördük görmedik önemli bir kriter değil 3lüyü kıyaslamak için. Biz o arcta Law ve Kid'in diğer novaların aksine Luffy ile etkileşimlerinde gördük. Kafa yapıları baya benzer görünüyordu. Law sinsi olan Kid ise sadist olandı ama birbirleriyle ile muhabbetlerinden geleceklerinin mesajı veriliyordu aslında. Tabi şimdi güç dengesi öldüğü için bununla çelişen çok şey var ama Oda kafasında bazı şeylerin aynı devam ettiğini gösteriyor bize. Bunları sürekli aynı durumda göstermek, aynı saçma tartışmalara sokmak, kapakta beraber çizmek vs vs.
Zaten her şeyi mahveden de bu. Bunları yapmasa adam fikrini değiştirdi diyip bırakıp gidicen de hikayeye odaklanınca her şey karışıyor.
Peki o zaman neye göre hesap edeceğiz ki bu durumu? 3'lü arasındaki güç dengesini? Mesela Bege de geçici de olsa Luffy ile müttefik oldu Luffy'nin dengi olabilir dedik mi? Hayır.

Yani senin kullandığın mantıktan yola çıkarsak bu üçünün bir arada çizildiği sahneyi de o zamanlar çok da önemsemedi, rastlantı diyerek görmezden gelebiliriz.

İşin aslı Luffy Shaobody'e geldiğinde zaten bu ikisinden de öndeydi. Birinin ödülü daha fazla olsa da Luffy'nin bir savaşı bilinmiyor, birisi de tamamen sansüre maruz kalmıştı.

Peki o zaman neye göre hesap edeceğiz ki bu durumu? 3'lü arasındaki güç dengesini? Mesela Bege de geçici de olsa Luffy ile müttefik oldu Luffy'nin dengi olabilir dedik mi? Hayır.

Yani senin kullandığın mantıktan yola çıkarsak bu üçünün bir arada çizildiği sahneyi de o zamanlar çok da önemsemedi, rastlantı diyerek görmezden gelebiliriz.

İşin aslı Luffy Shaobody'e geldiğinde zaten bu ikisinden de öndeydi. Birinin ödülü daha fazla olsa da Luffy'nin bir savaşı bilinmiyor, birisi de tamamen sansüre maruz kalmıştı.
Bunu bana sorma. Ben bu konularda pek yorum yapan biri değilim. Shanbondy zamanları güçlerini görmedik kıyaslayamayız ama Law ve Kid'de gözlem hakisi olabilecek bir şeyler vermişti o zamanlar adam.

Bunu bana sorma. Ben bu konularda pek yorum yapan biri değilim. Shanbondy zamanları güçlerini görmedik kıyaslayamayız ama Law ve Kid'de gözlem hakisi olabilecek bir şeyler vermişti o zamanlar adam.
E işaret yok diyorsan o zaman bu ikisinin Luffy'nin altında çizilmesine de bir şey diyememen lazım. Law fanı olarak Oda'nın bu tercihinden memnun olmayabilirsin ama çelişki yok burada.

E işaret yok diyorsan o zaman bu ikisinin Luffy'nin altında çizilmesine de bir şey diyememen lazım. Law fanı olarak Oda'nın bu tercihinden memnun olmayabilirsin ama çelişki yok burada.
Bir şey demişliğim de yok ki aslında. Ben hikayenin mantığı ile Oda'nın bize sundukları arasındaki alakasızlıktan yakınıyorum sadece. Yoksa diyorum ya Luffy seçilmiş peygamberi bu serinin. Tabiki eşi benzeri yok.

Bugün animeyi izledim de bir gülme tuttu bir sahneyi hatırlayınca... Koskoca Marco'yu 15 saniye de nakavt etti resmen BM... Gerisini anlayın :D

Bizim mahallede bi Nurcan abla vardı sabahın yedisinde kapıya dayanır sigara isterdi, durup dururken bir anda çığlık atmaya başlardı ki mahalle inlerdi bir keresinde çıplak gördüğünü söyleyen biri de olmuştu neyse işte bu big mom bizim Nurcan abla gibi aynı. Acayip güçlü teknikleri var ama aklında da noksanlık var. E. Oda canavar diye gösterdiği karakterleri özellikle gerizekalı yaparak yenilmelerini mantıklı göstermeye çalışıyor. Çünkü onu yenecek karakterleri güçlendirecek vs ler çizmek adama zor belki de gereksiz geliyor.

Yani adamlarda nasıl bir potansiyel varsa dünyadaki hiçbir korsanın yıllarca çabalayıp yapamadığını yapıyor ve bir anda yonkouya üstün gelmeye başlıyorlar. Bu yonkoular ki iki tanesi sadece görüştüğünde bile denizciler tedirgin oluyor. Ama görüyoruz ki iki yonkou mal oldukları için wanodan bile çıkamayacaklar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık