Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1021 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oden mevzularına retcon retcon dense de ben hiçbir zaman bunun çok önemli olduğunu düşünmedim. Bir yazar seriyi yazarken değişiklikler yapabilir, önemli olan daha önce yaptığı kurguya zarar vermemesidir. Oden meselesinde Rayleigh'in eksik diyalogu hariç eksik bir şey yoktu. Rayleigh diyaloğu da çok büyütülecek bir şey değildi. Basitçe soruya cevap vermedi şeklinde yorumlanabilirdi.

Ama Robin'in haki açması... İşte gerçek kötü retcon budur. PH'de eğitim sonrası arcda Luffy tayfada hakisi olan 3 kişi var derken Robin'in açtığı hakinin seneler önce aldığı eğitime bağlanması nereden bakarsanız bakın leş bir olay.
Aslında değil luffy onu söylediğinde haki Master değildi. Sanji ve Zoro nun kullanabileceğini güçlerinden ve geliştiklerinden emin olduğu için söyledi.
Ama robin savaşa zaten önden koşacak bir karakter değil.Haki açtım diye dolaşmaz. Luffy ondaki hakiyi farkedemeyebilir. Robin o zamandan sonra savaşması gerekmedi zaten.
Yani Dragonun orada savaşıp güçlenmek için eğitim aldığı kesin zaten. Enies lobby deki duruma tekrar düşmek istemeyecek tabiki.

Momo'nun büyümesi hikayede neyi değiştirecek? Büyümek istemesinin sebebi de saçma daha önce ejder formundayken luffy'i taşıyabildiğini gördük. Kaido'ya karşı savaşabilmek için istese bile kaido karşısında eski halinde olduğundan farklı ne yapabilir?

Momo'nun büyümesi hikayede neyi değiştirecek? Büyümek istemesinin sebebi de saçma daha önce ejder formundayken luffy'i taşıyabildiğini gördük. Kaido'ya karşı savaşabilmek için istese bile kaido karşısında eski halinde olduğundan farklı ne yapabilir?
Şuan havada süzülen ve Wano' nun üstüne doğru gelmekte olan adayı Kaido Luffy ile meşgul iken durdurabilir. Savaş sonrası dünya hükümeti ile diyalog kurmasına fayda sağlayabilir. (Kimse şuan ki hali ile oturup konuşmaz ciddiye almaz (Luffy dışında)) Beden büyümesi ile beraber sesindeki değişim ve büyüme de liderliğinde daha etkili olabilir. Kısacası büyümesi bana göre savaştan çok savaş sonrası için iyi gelir gibi..

Bence sanji utancından okama kempo tekvando stilini açamiyor. Suit gibi aşırı zora düşünce kullanacak herhalde onu da... Usta Tekvandocu sanji...

Aslında değil luffy onu söylediğinde haki Master değildi. Sanji ve Zoro nun kullanabileceğini güçlerinden ve geliştiklerinden emin olduğu için söyledi.
Ama robin savaşa zaten önden koşacak bir karakter değil.Haki açtım diye dolaşmaz. Luffy ondaki hakiyi farkedemeyebilir. Robin o zamandan sonra savaşması gerekmedi zaten.
Yani Dragonun orada savaşıp güçlenmek için eğitim aldığı kesin zaten. Enies lobby deki duruma tekrar düşmek istemeyecek tabiki.
Ya zorlarsan o tekniğin temelini öğrendi ama kapamadı, ada ada dolaşırken zamanla egzersiz yaptı öğrendi de diyebilirsin. Ama işin can sıkıcı olan başka boyutu Oda çok kısa bir açıklamayla günü kurtarabilecekken Oda'nın bunu yapmaması. Yani bu durum seriye yeterince özenmediğinin ya da başka taraflarına özendiğinin bir göstergesi. Halbuki böyle pek çok çelişki çok kısa açıklamalarla telafi edilebilir. Ama adam pek çok kere bile isteye lades diyor.

Momo'nun meyvesi Kaido'nun şeytan meyvesinin klonlanmış hali. Başarısız bir proje gizemi sanırım buradan geliyor. Vegapunk meyveyi Kaido'yu araştırırken üretti ve Momo bunu Punk Hazard'da veya öncesinde yedi. Balık meyvesi eğer uyanınca ejderha oluyorsa Momo'nun direkt ejder formunda olması daha büyük bir avantaj olabilir. Meyve yüzünden Dofilamingo' ve başkalarının Momo'nun peşinde olmasını da açıklar.
Luffy 2 sn G4 açıp adaya çıkabilir enerjisi geldiğinde amacı sadece Momo'yu savaşta tutmak. Muhtemelen Momo adayı Wano'nun(halkın) üzerine düşmesini engelleyecek.
Robin konusunda muhtemelen haki kullanmıyor ama kullansa da mantıksız değil. Bu kadar geç veya bir anda kullanması saçma. Ayrıca 2 bölüm çizilmiş olsa bile Brook supportluk yapıyor, iki karakter iki bölüm diyebiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık