Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

1. Takım vs. 2. Takım

Hangi takım alır ?

• Kullanılan toplam oy
    73
@Starrk @Tony Stark @William cutting
Aklımda yamaji en güçlü diye kalmış, bankaisini çaldırmasa herkesin içinden geçecekti diye hatırlıyorum.Kendi demiyormuydu bin yıldır beni geçen shinigami yok diye, bide bin yıl önce bankasini tam açmış olsa Ywach çamak için beklemezdi diye düşünüyorum(bankaisini tam görüp çözmeden çalınmıyordu öyle hatırlıyorum).
Şöyle açıklayayım:

-ichibei juha’nın gücünü az çok biliyor. Ona rağmen juha ve yama arasında bi rekabet ilişkisi varmış gibiyken ichibei baya üstünlük kurdu. Adamla dalga geçti, küçük gördü. Ve boş ego yapacak biri de değil. Adamın savaş potansiyeli olma sebebi zaten “wisdom”.
“Yamayla dövüştüğü zamanlardan biliyoruz juha’nın güçlerini” dediklerini de unutma. Almighty ichibei’nin ilk kez duyduğu bişeydi. Almighty’i yenmedi yama. Gözleri açık olsa bile belli ki aynı güçte değilmiş.

Bankai açınca yama da üstündü ona bişey demiyorum (klona karşıydı gerçi). Ancak zanpaktousuz hallerini düşünürsen aralarında ne derece uçurum olduğunu görürsün.

Yama bırak normal halini shikai’siyle bile juha’ya kafa tutabilecek biri değildi ve adamın zanpaktousuna en güçlü deniyor. Bankaisi gidince tek yedi. İchibei ise zanpaktou gücünü kullanmadan sadece kaba kuvvetle eziyor juha’yı.

dövüş sırasında mürekkeple gücü yarıya indirme gücünü kullanmadan da ezdi tekrar bakarsan görebilirsin. Juha o güç yarılamayı iptal ettikten sonra “Onurun zedelenmesin diye gücünü yarılamıştım” diyerek tam güç juhayı dövmeye başladı ichibei.
Yani yama’nın shikai’de tek yediği adamı ichibei zanpaktou kullanmadan bile ezecek kadar hayvani bi varlıktı.

Daha ichibei base halinin üstüne shikai ve bankai açabilir. Sakladığı hax güçleri kullanabilir.

Yama’nın shikai’den bankai’ye geçmesi o kadar farkı kapatmaz. Burda kendisine tek atan bi kişiyi ezmiş birinden bahsediyoruz. Hadi base ichibei seviyesine çıktı diyelim peki ichibei bankai açınca ne olacak? O kadar da güçlü bi bankai olmaz.

Bleach’te güç seviyeleri gözle görülür, matematikle ölçülür şekilde verilmedi pek. Reiatsu güçlendikçe cero’nun büyüklüğünden ziyade deliciliği artıyor mesela. Biz cero’lar artık ne kadar sert bi maddeyi toza çevirir bilmiyoruz. Bu yüzden yama’nın gücü direk dereceyle verilince uçuk görünmesi normal. Ama tepedeki karakterler için güneş sıcaklığı cidden çok anormal değil. Blut vene’yle uzaktan dayanmalarına da şaşırmamak lazım bu yüzden.

zaraki göz bandı varken bile SS’yi Yok edecek büyüklükte bi meteoru kılıcını bi sallayarak yoketti. reiatsusunu falan toplayıp kendini kasmadı bile adam. Daha göz bandını çıkarabilir, daha güçlü bi saldırı atabilir, bankaiyle gücünü 10’a falan katlayabilir.
Aizen’e baksan adamda hem mühür kıyafeti var hem sandalye reiatsusunu baskılıyor. Ona rağmen binlerce km uzaktaki ruh sarayını sadece reiatsusuyla patlatıyordu bomba şeklinde kidouyla falan bile değil. Ve ruh sarayındaki her bölgeye şehir boyu dendi (6 bölge var. Bi bölgenin içinde deniz bile vardı).

Kendini tutmasa SS’yi falan yok edecek tek kişi yama değil yani. Tepedeki karakterlerin üflemesine bakar.
Bankaisi o kadar güçlü olsaydı zaten juha o bankaiyi aldığı an savaşı bitirirdi. Düşünsene juha shikai yama’ya tek atacak güçteyken üstüne yama’nın bankaisini alıyor. Sıfırıncı takımdan niye kaçsın. tüm evrene solo dalardı.

Sıkıntılı vs ama 1.takıma verdim oyu.

Aizen mühürlüyken bile evrim geçiriyordu, yhwaca mühürlü halde bile sıkıntı çıkardı. İchibeiyi indirirse gerisi zorlamaz bu takımı.

Önceden 1.takım alır demişim hala aynı düşüncedeyim,
kafamdaki seviyeleri şu şekilde soldan sağa güç azalıyor.

Ben Bleach takip etmeyi bırakalı bayağı oluyor ama bu liste bana fazla hatalı geldi. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Öncelikle Toshiro ne ara Kyoraku, Urahara, Haschwalth seviyesine geldi? Bundan benim haberim yok sanırım.

Byakuya'da daha altta olmalı bence keza onun da Urahara seviyesinde olduğunu hiç hatırlamıyorum.

Lille Barro'yu Aizen'in yanına ve Ichibei'nin üstüne yazmışsın buna hiç anlam veremedim.

Barro, Ichibei'nin emrinde çalışan Nimaiya'dan tek yememiş miydi? Nasıl Ichibei'den güçlü oluyor? Ayrıca bu adam Kyoraku ile de kapıştı diye sanıyorum o kadar seviye farkı var mı aralarında? Çünkü Barro'yu bu kadar yükseğe yazanı ilk kez gördüm şu an.

Bu soruları cevaplarsan sevinirim aklıma takıldı çünkü.

Bir de S seviye ilk karakteri tanıyamadım o kimdi acaba?

Ben Bleach takip etmeyi bırakalı bayağı oluyor ama bu liste bana fazla hatalı geldi. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Öncelikle Toshiro ne ara Kyoraku, Urahara, Haschwalth seviyesine geldi? Bundan benim haberim yok sanırım.

Byakuya'da daha altta olmalı bence keza onun da Urahara seviyesinde olduğunu hiç hatırlamıyorum.

Lille Barro'yu Aizen'in yanına ve Ichibei'nin üstüne yazmışsın buna hiç anlam veremedim.

Barro, Ichibei'nin emrinde çalışan Nimaiya'dan tek yememiş miydi? Nasıl Ichibei'den güçlü oluyor? Ayrıca bu adam Kyoraku ile de kapıştı diye sanıyorum o kadar seviye farkı var mı aralarında? Çünkü Barro'yu bu kadar yükseğe yazanı ilk kez gördüm şu an.

Bu soruları cevaplarsan sevinirim aklıma takıldı çünkü.

Bir de S seviye ilk karakteri tanıyamadım o kimdi acaba?
Tanrısal varlıklar s dekiler.Hitsugaya'nın adult formu var, yaklaşmadan dondurabiliyor ve donduğunda tüm özellikleri onuyla birlikte donuyor.Byakuya saraya gitti oda aşırı güçlendi.

Tanrısal varlıklar s dekiler.Hitsugaya'nın adult formu var, yaklaşmadan dondurabiliyor ve donduğunda tüm özellikleri onuyla birlikte donuyor.Byakuya saraya gitti oda aşırı güçlendi.
Sanmıyorum dostum Barro o seviyede birisi değildi hatırladığım kadarıyla. Manga kesiti falan atabilir misin bununla alakalı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık