Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

1. Dünya Savaşı'nı Osmanlı Devleti Kazansaydı

Türkiye açısından günümüz duruma kıyasla nasıl olurdu ?

• Kullanılan toplam oy
    67
Osmanlıda ki Türk nüfusu mu normal nüfus mu? Ben Türk nüfusu o kadar diye biliyorum ve tüm Osmanlı altında ki ırkların Osmanlı'ya hizmet ettiğini varsayarak yazdım.
Tüm Nüfus olarak geçiyor. İmparatorluk olduğu için bir ayrım yoktu sanırım. Birde Osmanlı'nın durumu nüfus artışı için elverişli değildi. Her zaman seyrek bir yapıda ilerliyordu.

Tüm Nüfus olarak geçiyor. İmparatorluk olduğu için bir ayrım yoktu sanırım. Birde Osmanlı'nın durumu nüfus artışı için elverişli değildi. Her zaman seyrek bir yapıda ilerliyordu.
http://www.canakkalemuzesi.com/defaultmain.asp?inc=subdetails&intCatID=2&intTextID=113
Şu sitede de 29 diye geçiyor. Sanırım benim bildiğim nüfus sayısı topraklar kaybedilmeden yani savaştan önceki nüfus sayısı. Yanlışımı düzelttiğin için teşekkür ederim. Özellikle böyle düzgün bir dille düzelttiğin için.

http://www.canakkalemuzesi.com/defaultmain.asp?inc=subdetails&intCatID=2&intTextID=113
Şu sitede de 29 diye geçiyor. Sanırım benim bildiğim nüfus sayısı topraklar kaybedilmeden yani savaştan önceki nüfus sayısı. Yanlışımı düzelttiğin için teşekkür ederim. Özellikle böyle düzgün bir dille düzelttiğin için.
Ben vikipedi kaynaklı baktım açık konuşmak gerekirse.

Osmanlı Nüfus Sayısı
152011.692.480[1]
156615.000.000[2]
168330.000.000[3]
183127.230.660[1]
185635.350.000[1]
188117.388.604[1]
190620.884.000[1]
191418.520.000
191914.629.000

Görüldüğü üzere 1914 Savaş Başlangıcında nüfusu 18 milyon olarak geçiyor.

Şu an bildiğim tüm sayıların yanlış olduğunu öğrendim şoktayım. Belki de araştırırken henüz Wikipedia açık olmadığı için yanlış bilgi veren bir siteden bakmışımdır.
Birkaç farklı güvenilir kaynaktan bakmak en iyisi aslında bu gibi durumlarda. Günümüz İnternet dünyasında baya bir bilgi kirliliği ve bilgi yanlışlıkları var

Birkaç farklı güvenilir kaynaktan bakmak en iyisi aslında bu gibi durumlarda. Günümüz İnternet dünyasında baya bir bilgi kirliliği ve bilgi yanlışlıkları var
Araştırırken 13-14 yaşlarında falandım. Şimdi zaten senin verdiğin bilgiye bakmak için tek siteye baktım yoksa tek siteden araştırmam. Ama yine de sağ ol senin sayende bir yanlışımızı düzeltmiş olduk.

Almanların 67 milyon nüfusu vardı savaş döneminde.Osmanlı'nın nüfusu 18 milyon olarak geçiyor. Avusturya-Macaristan'ın 52 milyon nüfusu vardı. Almanya'nın nüfusu,devlet İmparatorluğa dönüşünce çok hızlı bir şekilde artış gösteriyordu. Sanırım Almanlar'ın asker sayısı ise 5 milyon civarındaydı ki bu Fransa sömürge askerlerini de içeren ordusundan daha fazlaydı.

Edit:Vikipedi Alman İmparatorluğu Asker Sayısını 13.5milyon olarak gösteriyor.
nası yani biz şimdi 20 milyonluk nüfus bile yokken o kadar kayıba rağmen Kurtuluş savaşında savaşa devam etmişiz ve Türkiye'yi kurmuşuz,ama Almanya 50 milyondan fazla olan nüfusuna rağmen pes etmiş.Ayrıca Osmanlı 2 Milyon 900 kayıba sahipken Almanta 2 Milyon 500 kayıba sahipti.Ne yani şimdi geriye kalan 50 milyondan fazla olan nüfus hemen pes mi etmiş?

Sanırım Hitler'in ''Kasım Hainleri'' lafını daha da haklı bulmaya başlıyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık