Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Ben bildiği bir şey vardır diye o kısma ses etmedim. Sen whitewashing derken beyaz adamın eserinde kendine yakın gördüğü tipleri yedirmesini mi diyorsun la @kekomancer
Ben takılıyorum ona yav, daha genel bir şeyden bahsediyoru ama bu tür konularda woke kültür için takındığı hoşgörülü tavrı beyaz yazarların eserlerindeki beyaz karakterlerin varlığı ile ilgili konuda takınmıyor xD

Kardeşim bu malzemelerin neredeyse hepsi beyazlardan çıkıyor biraz saygı Beyazlara :gamyon:

Reis eseri white yazmış, yazdığı tarih ebesinin nikahı. Beyaz karakter koyduğu için sizden özür mü dilemeli ?

Bu yazılan eserlerin ve sonuç olarak bir kitlesi olan kültür metalarının çoğunun üreticileri beyazlar, beyaz karakter koydukları için whitewashing mi oluyor xD

Ebesinin nikahındaki tarihte avrupada zenci mi var ?

Biri afrika krallarını yazsa blackwashing mi yapacak.

Bırakın şu sazı üretim yapın üretim xD
Film bugün yapılıyor. Tarih baya güncel yani🤔 Ama görünüyor ki bugün yapılan işlerde de benzer bir uygulama talep ediliyor xD
Ben bildiği bir şey vardır diye o kısma ses etmedim. Sen whitewashing derken beyaz adamın eserinde kendine yakın gördüğü tipleri yedirmesini mi diyorsun la @kekomancer
Hayır, geçmişte beyaz adamın bir şeyleri sembolize ederken takındığı tavra karşı bir eleştiri daha çok. Ten rengi odaklı düşünme yani.

Reis eseri white yazmış, yazdığı tarih ebesinin nikahı. Beyaz karakter koyduğu için sizden özür mü dilemeli ?

Bu yazılan eserlerin ve sonuç olarak bir kitlesi olan kültür metalarının çoğunun üreticileri beyazlar, beyaz karakter koydukları için whitewashing mi oluyor xD

Ebesinin nikahındaki tarihte avrupada zenci mi var ?

Biri afrika krallarını yazsa blackwashing mi yapacak.

Bırakın şu sazı üretim yapın üretim xD
aslında keko bi yerde doğru diyor ama haklı olduğu anlamına gelmez :d tarihte işlenmiş suçların bedelini ödeteceğimiz insanlar artık ortada yok. ideolojilerini sürdürenler olsa da bedel ödetmek, öç aldırmak taraflı nefretin nesilden nesile şekil değiştirilerek aktarılmasına yol açıyor. bunu tarihte görmüyorsanız adamlar mangasını çizmiş naruto okuduk hepimiz sdşlfgkjdg geçmişi düzeltmek için günümüzün normlarını medya tekelinde değiştirip geleceği düzeltmek yerine daha çok bozuşmasını sağlıyorlar. travmalar bu şekilde stimüle edilir, çözülmez.

aslında keko bi yerde doğru diyor ama haklı olduğu anlamına gelmez :d tarihte işlenmiş suçların bedelini ödeteceğimiz insanlar artık ortada yok. ideolojilerini sürdürenler olsa da bedel ödetmek, öç aldırmak taraflı nefretin nesilden nesile şekil değiştirilerek aktarılmasına yol açıyor. bunu tarihte görmüyorsanız adamlar mangasını çizmiş naruto okuduk hepimiz sdşlfgkjdg geçmişi düzeltmek için günümüzün normlarını medya tekelinde değiştirip geleceği düzeltmek yerine daha çok bozuşmasını sağlıyorlar. travmalar bu şekilde stimüle edilir, çözülmez.
Neyin bedelini ödetiyoruz Reis ?

Örnek şuan Amerika değil de Türkiye yönetse dünyayı çok daha büyük bir medeniyet ve insanlık mı getirecekti yada Rusya yada Çin.

Beyaz kültürdeki bu gelişim yerine zenciler yada sarılar kültürde etkili olsa şimdikinden çok daha insancıl bir şey mi getireceklerdi yada tarihteki suçlardan daha günahsız olanlarını mı işleyeceklerdi.

hiç pozitif bakamıyorum şahsen bu konulara. Şansımız bile varmış diyebilirim şahsen.

Nuh'un filmi vardı, Russel Crowe oynadı buna karşı çıkıldı mı? :D Whitewashing dediği bu Keko'nun aslında... Burada değil, ama bana genel olarak internetteki eleştirilerin samimi gelmemesinin nedeni bu. Bu saydığım gibi bir çok örnek var, kimse karşı çıkmadı bunlara. Ne zaman zenci olsa karşı çıkılıyor.Whitewashing'e de gerek yok. Çirkin karakterlerin güzelleştiği, yakışıklı olduğu birçok eser de oldu.

Tarihte eserler zamanla anakronizme uğruyor. Juilet karakteri bile değişti aynı kalmadı. Juilet karakterinin ten renginin ne önemi var? Veyahut güzel veya çirkin olmasının? Hikayenin ana teması değişmedikçe önemsiz mevzu bunlar.

68deki kadını ilk defa gördüm.Ne kadar güzel bir kadınmış o ya.

Ne yapmaya çalışıyorlar ben anlamadım, hepimiz siyahi bireylerle mi çifleşek anlamadım ki.Japonyada siyahi Roma da siyahi,Zeus'u siyahi yapıyorlar,Achilles'i siyahi yapıyorlar.Hakkaten bize diyolar ki siyahilerle birlikte olun ben artık onu anlıyorum.
"İT" filminde oynamış, Audra Phillips Denbrough rolünde. Pennywise yakalayıp hipnotize ediyordu.

Kızı da oyuncuymuş, aile boyu Juliet, muhteşem genler, genetikler. :)

francesca amewudah kötü bir performans sergiler ve bu yüzden eleştirilirse amenna ama ten rengine ve dış görünüşüne takılmak bence doğru değil. hint asıllı bir siyasetçinin başbakan olabildiği bir ülkede, juliet de siyahi olabilir ki ayrıca her dönemin kendine özgü yazılı olmayan kuralları ve saçmalıkları vardır. marlon brando'yu da siyaha boyamışlardı zamanında viva zapata filminde meksikalı bir karakteri oynaması için. içinde bulunduğumuz dönemde, her rengin temsil edilmesinin daha doğru ve daha kârlı olduğu düşünülüyor.

filmi de izlemeyeceğim bu arada. tiyatroda izlemiştim bir kere, bana yetmişti.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık