Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro, Sabo ve Yamato Arasındaki Güç Dengesi

Güç Sıralaması?

• Kullanılan toplam oy
    114
Ben insanların neden hala one piece de güç karşılaştırması yaptığını anlamıyorum. Artık Oda ne derse odur. Yeri gelir Luffy hiç olmayacak kişilerden tek yer(Caesar) yeri gelir öle kalka rakiplerini yener. Ya da crocodile gibi hakisiz gearsız Luffy'ye kaybeden çöp karakteri 2 arc sonra marinford gibi arca sokar, serinin üst karakterlerine posta attırtır. 2-3 arc sonra da aynı karakteri hiç yoktan 2milyar ödül verdirip mihawk gibi karakterle aynı seviyede gösterip partner yapar. Ya da bir an Saturn'ü yonkoa seviyesinde yenilmez bir varlık olarak çizer, 3-4 bölüm sonra nami, usopp gibilerin engelleyeceği biri olacak çizer. Daha düşünsem böyle bir çok örnek bulurum...

Konuya gelirsek, olaylara karakterin sergiledikleri güçten değil hikayedeki yerlerinden bakmak bana göre daha mantıklı geliyor.

Zoro, gelecekte korsanlar kralının sağ olacak... :) Yani Oda bu karakteri daha güçlü çizecek. Bunun örneği Oda'nın Wano'daki Zoro'ya olan torbili. Düşünün kralın hakisini silahlanma olarak kullanma olayını yeni öğreniyoruz ve bunu çok az kişinin kullanabildiğini. Ama Oda Zora'ya sadece bir anda kral hakisi vermekle kalmıyor bunu silahlanma olarak kullanmasını da veriyor...

Yamato, tüm hakileri bilmesi, kral haki silahlanmayı uzun süredir kullanması, güçlü normal fiziği(kaido dan gelen daha tam açıklanmamış ırk özellikleri), tam potansiyelini daha göremediğimiz meyvesi. Normalde olsa abartısız en güçlü Yamato derdim. Ama Oda bu karakteri arka plana atmayı seçti. Yine çok güçlü olacak. Çünkü Oda hikaye de Yamato'yu Wano'nun koruyucu olarak çizmek istiyor gibi. O yüzden ne olursa olsun hikayede güçlü bir pozisyonda kalacak. Ama gerçek potansiyeli göremeyecez. Aynı Oda'nın Usopp u çöp etmesi gibi.

Sabo, normalde olsa kral hakisini silahlanma olarak kullanma gibi bir faktör varken Yamato ve Zoro'nun yanında bile gösterilmemesi gereken bir karakter. Ama Oda için bir karakterin hikayedeki konumu önemli. Sabo, Ace'in meyvesini alması ile bildiğin Ace'in hakili yeni dünya versiyonu oldu. Luffy'nin kardeşi, devrimcilerin 2. adamı, flame emperor gibi ünvanı olan ve devrimciler arasında kahraman gibi gözüken biri. Sizce Oda bu karakteri Zoro dan güçsüz çizer mi? Buraya ayrıca bir ilerisi için teori olarak yazıyorum. Oda bu karaktere ya Kral hakisi verecek ya özel bir haki verecek ya meyvesini uyandıracak ya da kral hakisiz bile hakisi çok üst düzey olacak ki kral hakililere bile kafa tutabilecek.

Mantıklı konuşursak sıralama Yamato,Zoro,Sabo derdim. Ama Oda'nın hikaye anlatışı az çok ortada. Bu karakterler bir daha gözüktüğünde Sabo,Zoro,Yamato olur diyorum.
Dediğin gibi bazı kriterlere bakmak lazım. Yazdıklarına ekleme yapacak olursak;
  1. Potansiyel ve vaad ettikleri(yolculuk ve hikayeleri)
  2. Aralarındaki avantaj-dezavantaj durumları
  3. Almaları muhtemel gelişim ve power up'lar
1- Potansiyel konusuna açıklık getirmek için yapılması gereken en mühim ayırım karakterlerin dövüş stilleri ve gelecekleri nihai seviye. Bu iki faktör belirleyici.

Bu noktada potansiyel konusunda en büyük ve favori aday Zoro. Çünkü geleceği minimum seviye yonkou+

Sabo'ya da Akainu'yu yenecek karakter olarak yonkou seviyesi diyebiliriz.

ÝamaTo'nun yonkou seviyelerine çıkmasını gerektirecek bir olayı ve yaşantısı olacak mı bu soru işareti. Eğer Momo kendini yetiştirir ve ÝamaTo Momo'nun Wano'yu tek başına koruyabileceğini düşünürse ben bir gün Yamato'nun Wano'dan çıkıp denize açılacağını düşünüyorum. Yani seri bittikten sonra olur bu. Ve o zamanki şartlar ve konsept gereği ÝamaTo'yu güçlü düşmanlarla savaşmaya itecek bir ortam olacağı konusunda biraz şüphelerim var. Dolayısıyla şu anki düşüncem Yamato'nun en azından yeni bir maceraya atılana kadar amiral-yonkou arası bir güçte olacağı yönünde. Sonuç olarak bu başlığın kazananı Zoro>Sabo>ÝamaTo.

Çünkü Yamato'nun arkasından Momo geliyor ve ayrıca ÝamaTo kral haki kullandığında bunu uzun süredir yapan biri olmasına rağmen Zoro kral hakiyi daha yeni öğrendi. Yani en azından Wano'da bir tarafta gelişimini büyük ölçüde tamamlamış bir Yamato'yla daha gelişimini tamamlamaya yolu olan Zoro portresi çizildi. Ancak yine de Yamato'nun Wano hali epey güçlüydü.

2- Bu üçlü arasındaki avantaj-dezavantaj konusuna gelecek olursak Zoro ve Yamato'nun Sabo'ya karşı büyük üstünlüğü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Zoro-Yamato ikilisi kral haki kaplama kullanabiliyorken Sabo kullanamıyor ve hem Zoro hem de Yamato'nun ateş elementini etkisiz kılabilen yetenekleri var. İki karakteri de Kaido karşısında gördük. Diğer etmen ve faktörler konusu(douriki, haki) tartışmaya açık olsa da bu faktörlerin hemen hemen birbirine yakın olacağını düşünürsek(ki ayrıntılı olarak tartışılsa buradan karlı çıkacak karakter yine Zoro'dur) buradaki ayırıcı faktör olarak ateş yeteneğine karşı üstünlük olduğu için bu başlığın kazananı yine Zoro>ÝamaTo>Sabo.

3-
Almaları muhtemel gelişim ve p-up'lar konusuna bakalım (Zoro için bu başlıkta bir konu açmıştım)

Sabo, kral haki kaplama ve dövüşeceği kişinin Akainu olacağını varsayarsak meyve uyanışı gerçekleştirebilir. Silahlanma ve gözlemde bir tık daha gelişebilir.

ÝamaTo hâli hazırda kral haki kaplama ve meyve uyanışına sahip olduğu için fiziksel güç, silahlanma ya da gözlem kasabilir.

Zoro ise bu konuda cephanesi en dolu, eli en kuvvetli olan karakter. Enma kontrolü, kral haki kullanım süresi, silahlanma ve gözlem, dayanıklılık, yeni kılıç (en iyi 12), kapalı göz, belki yeni kılıç teknikleri ? Ashura volume 2 ?

Dolayısıyla bu başlıkta da Zoro>Sabo>ÝamaTo sonucu ortaya çıkıyor.

Wano zamanlarını baz alırsak ÝamaTo bu karakterler arasında en donanımlı, en komplike isim olsa da saldırı gücü Zoro'ya oranla daha düşük kaldığı için öte yandan Sabo'ya karşı hem ateşe karşı avantajı hem kral haki kaplaması avantajıyla üstün geldiği için Zoro>=ÝamaTo>Sabo denklemi ortaya çıkıyor.

Güncel haliyle ÝamaTo>Sabo olsa da Sabo'nun seri sonundaki seviyesi muhtemelen Yamato'nun üzerinde olacaktır. Zoro ise vaad ettikleriyle, avantaj-dezavantaj durumuyla ve alacağı muhtemel p-up'lar ile gelişime en açık potansiyeli ve nihai seviyesi en yüksek karakter olarak 1 numaradır. Geleceğe yönelik sonuç ise Zoro>Sabo>ÝamaTo 'dur.

Saygılar.

Dediğin gibi bazı kriterlere bakmak lazım. Yazdıklarına ekleme yapacak olursak;
  1. Potansiyel ve vaad ettikleri(yolculuk ve hikayeleri)
  2. Aralarındaki avantaj-dezavantaj durumları
  3. Almaları muhtemel gelişim ve power up'lar
1- Potansiyel konusuna açıklık getirmek için yapılması gereken en mühim ayırım karakterlerin dövüş stilleri ve gelecekleri nihai seviye. Bu iki faktör belirleyici.

Bu noktada potansiyel konusunda en büyük ve favori aday Zoro. Çünkü geleceği minimum seviye yonkou+

Sabo'ya da Akainu'yu yenecek karakter olarak yonkou seviyesi diyebiliriz.

ÝamaTo'nun yonkou seviyelerine çıkmasını gerektirecek bir olayı ve yaşantısı olacak mı bu soru işareti. Eğer Momo kendini yetiştirir ve ÝamaTo Momo'nun Wano'yu tek başına koruyabileceğini düşünürse ben bir gün Yamato'nun Wano'dan çıkıp denize açılacağını düşünüyorum. Yani seri bittikten sonra olur bu. Ve o zamanki şartlar ve konsept gereği ÝamaTo'yu güçlü düşmanlarla savaşmaya itecek bir ortam olacağı konusunda biraz şüphelerim var. Dolayısıyla şu anki düşüncem Yamato'nun en azından yeni bir maceraya atılana kadar amiral-yonkou arası bir güçte olacağı yönünde. Sonuç olarak bu başlığın kazananı Zoro>Sabo>ÝamaTo.

Çünkü Yamato'nun arkasından Momo geliyor ve ayrıca ÝamaTo kral haki kullandığında bunu uzun süredir yapan biri olmasına rağmen Zoro kral hakiyi daha yeni öğrendi. Yani en azından Wano'da bir tarafta gelişimini büyük ölçüde tamamlamış bir Yamato'yla daha gelişimini tamamlamaya yolu olan Zoro portresi çizildi. Ancak yine de Yamato'nun Wano hali epey güçlüydü.

2- Bu üçlü arasındaki avantaj-dezavantaj konusuna gelecek olursak Zoro ve Yamato'nun Sabo'ya karşı büyük üstünlüğü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Zoro-Yamato ikilisi kral haki kaplama kullanabiliyorken Sabo kullanamıyor ve hem Zoro hem de Yamato'nun ateş elementini etkisiz kılabilen yetenekleri var. İki karakteri de Kaido karşısında gördük. Diğer etmen ve faktörler konusu(douriki, haki) tartışmaya açık olsa da bu faktörlerin hemen hemen birbirine yakın olacağını düşünürsek(ki ayrıntılı olarak tartışılsa buradan karlı çıkacak karakter yine Zoro'dur) buradaki ayırıcı faktör olarak ateş yeteneğine karşı üstünlük olduğu için bu başlığın kazananı yine Zoro>ÝamaTo>Sabo.

3-
Almaları muhtemel gelişim ve p-up'lar konusuna bakalım (Zoro için bu başlıkta bir konu açmıştım)

Sabo, kral haki kaplama ve dövüşeceği kişinin Akainu olacağını varsayarsak meyve uyanışı gerçekleştirebilir. Silahlanma ve gözlemde bir tık daha gelişebilir.

ÝamaTo hâli hazırda kral haki kaplama ve meyve uyanışına sahip olduğu için fiziksel güç, silahlanma ya da gözlem kasabilir.

Zoro ise bu konuda cephanesi en dolu, eli en kuvvetli olan karakter. Enma kontrolü, kral haki kullanım süresi, silahlanma ve gözlem, dayanıklılık, yeni kılıç (en iyi 12), kapalı göz, belki yeni kılıç teknikleri ? Ashura volume 2 ?

Dolayısıyla bu başlıkta da Zoro>Sabo>ÝamaTo sonucu ortaya çıkıyor.

Wano zamanlarını baz alırsak ÝamaTo bu karakterler arasında en donanımlı, en komplike isim olsa da saldırı gücü Zoro'ya oranla daha düşük kaldığı için öte yandan Sabo'ya karşı hem ateşe karşı avantajı hem kral haki kaplaması avantajıyla üstün geldiği için Zoro>=ÝamaTo>Sabo denklemi ortaya çıkıyor.

Güncel haliyle ÝamaTo>Sabo olsa da Sabo'nun seri sonundaki seviyesi muhtemelen Yamato'nun üzerinde olacaktır. Zoro ise vaad ettikleriyle, avantaj-dezavantaj durumuyla ve alacağı muhtemel p-up'lar ile gelişime en açık potansiyeli ve nihai seviyesi en yüksek karakter olarak 1 numaradır. Geleceğe yönelik sonuç ise Zoro>Sabo>ÝamaTo 'dur.

Saygılar.
Potansiyel dışında Wano'yu ele alırsak. Evet, Zoro'nun hasar kapasitesi daha yüksek ama hala haki kaplama konusunda Yamato'nun gerisinde. Zoro Kaido'ya yalnızca 1 Blitz saldırısı yapabiliyorken Yamato hem meyvesinden hem de savunmasından kaynaklı olarak daha uzun süre tutabiliyordu. Kaido'yla meyve gücünde bile yarışabiliyordu.

Yamato Kral Hakiyi daha erken uyandırdırğı için kaplamda daha tecrübeli, Kaido'ya karşı nasıl kullanaılacağını biliyor. Neredeyse Kaido ile başa baş mücadele edebiliyordu(Kısa bir süreliğine). Nika'dan önceki Luffy'e eşit veya bir tık altındaydı.

Wano'da Yamato>Zoro'dur benim için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık