Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Toei Animation

Dressrosa'ya kadar iyi dayanmışsın, ben Balıkadam adasında bıraktım. İstisnai olarak Zoro'nun öne çıktığı yerleri izliyorum tek tük. Hiyori ile yattığı bölümü izledim de Kaido'ya attığı façayı izlemedim daha :)
Balıkadam ile punk hazard idare etti yine en azından müzikler falan yerindeydi büyük ışık patlamaları falan yoktu. Dressrosayı da iyi kötü izliyordum g4 sahnesinde ipler tamamen koptu bende. Bayağı sahneleri kasıtlı uzatıyorlar işte. En kötü haliyle bir mangadan bir anime çıkartma şansları olduğu halde yapmıyorlar. Sebep de belli işte daha fazla bölüm olsun nasılsa izleniyor diyorlar

Freeza arcla birlikte hikaye bence sonlandı zaten ondan sonrası pata küte dövüş hele z serisinden sonra iyice acayip bir hal aldı görüntüler de kötüleşince izlemek imkansız oldu. Ama one piece için ne söylüyorsak dragon ball için de aynısı geçerli. İlk serideki kalite artık yok. One piece'de ise Dressrosa'ya kadar idare etti Dressrosa ile birlikte rezil bir hale büründü ve her gördüğümde mide bulantısı yaşıyorum artık.
DB'nin son hali olan DBS çok iyi. Animeyi de epey güzel yaptılar. Ama esas olan hikaye güzel. Güç dengeleri zaten ilk seriden sonra anlamsız hale geldi. Bana sorarsan güç dengesine takmayan biri için DBS en düzgün DB serisidir. Hikayesi giriş, gelişme ve sonuç olarak, karakterlerin işlenişi olarak, anlatım tarzı olarak, vb diğer nedenlerle eski DB arklarına kıyasla çok daha iyi bir işlenişe sahip. Hele henüz animeye aktarılmamış olan manga bölümleri çok ama çok iyi arklar içeriyor. Tabi DB ve DBZ'nin başları bilinmezliğin verdiği merakla gizemin ve eski şonenlerin barındırdığı samimiyetin etkisi ile daha güzel geliyor insana ama bir bütün olarak DBS daha başarılı bir yapıya sahip. Son arklar animeye aktarılınca piyasayı yine domine edece DB.

Tabi herkesin kendi popisi var ama op ile db anime olarak kıyas edilemez bence. Op hususunda filler koymamak adına animeyi katlettiler. Filler koyup düzgünce işleyebilirlerdi ama her sahneyi lastilk gibi uzatmayı tercih ediyorlar. DB'yi ise animede epey başarılı işliyorlar. Tabi Toei'den ne beklediğine de bağlı. Müthiş animasyon, müthiş bir uslup falan beklememek gerek. Ama DB tarzı ile güzel yapıyorlar. Op'ta ise bu tarzı filler vermemek ya da araya girmemek adına bozuyorlar.

DB'nin son hali olan DBS çok iyi. Animeyi de epey güzel yaptılar. Ama esas olan hikaye güzel. Güç dengeleri zaten ilk seriden sonra anlamsız hale geldi. Bana sorarsan güç dengesine takmayan biri için DBS en düzgün DB serisidir. Hikayesi giriş, gelişme ve sonuç olarak, karakterlerin işlenişi olarak, anlatım tarzı olarak, vb diğer nedenlerle eski DB arklarına kıyasla çok daha iyi bir işlenişe sahip. Hele henüz animeye aktarılmamış olan manga bölümleri çok ama çok iyi arklar içeriyor. Tabi DB ve DBZ'nin başları bilinmezliğin verdiği merakla gizemin ve eski şonenlerin barındırdığı samimiyetin etkisi ile daha güzel geliyor insana ama bir bütün olarak DBS daha başarılı bir yapıya sahip. Son arklar animeye aktarılınca piyasayı yine domine edece DB.

Tabi herkesin kendi popisi var ama op ile db anime olarak kıyas edilemez bence. Op hususunda filler koymamak adına animeyi katlettiler. Filler koyup düzgünce işleyebilirlerdi ama her sahneyi lastilk gibi uzatmayı tercih ediyorlar. DB'yi ise animede epey başarılı işliyorlar. Tabi Toei'den ne beklediğine de bağlı. Müthiş animasyon, müthiş bir uslup falan beklememek gerek. Ama DB tarzı ile güzel yapıyorlar. Op'ta ise bu tarzı filler vermemek ya da araya girmemek adına bozuyorlar.
Dragon ball artık başka bir yere gitti. Bizim izlediğimiz ilk seri antrenmanların dövüşte taktik kullanmanın önemli olduğu bir seriydi. Hep böyle kalmalıydı demiyorum izleyicisi ayrılmış oldu sadece. Benim gördüğüm röportaj dbs'nin ilk zamanlarıydı o hali bile one piece'den iyidir ya neyse sonraları nasıl oldu seriye ilgimi kaybettiğim için bilmiyorum. Benim bahsettiğim karşılaştırma iki serinin eski halleri üzerineydi. One piece'te de Dragon ball'da da sahne geçişleri olsun karakterlerin karizmatik duruşları olsun müziklerin entegrasyonu olsun benzerdi. Op filler vermemek için eskiden de bölümleri uzatıyordu ama bunu şu anki kadar kötü yapmıyorlardı. Mesela kral haki eskiden de vardı ama ne böyle garip sesler çıkarıyordu ne de böyle ışık patlamaları oluyordu. One piece doğallığını çok fazla kaybettiği için bu kadar eleştiri alıyor zaten. Yoksa db ile arasında benzerliğin zerresi yok bugün tarz anlamında. Db'nin şu anki tarzını beğenip seven ona göre olan izleyicisi ile doğru orantılı olabilir ama one piece'de bu denli bir değişim olmaması gerekirdi

4.efsane :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık