Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (Kitap)

Kitapların sonuna yaklaştım. Bir yorum yapayım.

Açıkçası kitaplar beklentimin çok altında kaldı. Yani kötü mü? Hayır ama nasıl desem kullanılan konular çok az. Daha öncesinde oyunları oynamış birisi olarak ben zannediyorum ki oyunda dahi görmediğimiz pek çok evren içi unsurla iç içe olacağız. Başka Witcher okulları, onlarca farklı medeniyet entrikalar büyücüler vesaire vesaire... Ama Kırlangıç kulesindeyim ve hala daha mesele Ciri'yi yakalamak anasını satayım. Hayır bu olurken çok fazla değişik şeyler olsa falan da bir şey demeyeceğim ama bence tek bir romana bile sığabilirmiş şimdiye kadar olan kısım.

Neyse gene uzun post Gutts diyecekler için özet: Oyunlar konu zenginliği anlamında daha iyiydi sanki sldldlfp
Özellikle son kitapta bu hissi çok alacaksın. Sayfa çok ama olay yok. Genel olarak bayağı beğendim ben, aşırı akıcıydı son kitaba dek. Oyunlar çok iyi yapılmış cidden, hikayeleri çok zengin. Şimdi oyunları tekrar oynasam çok daha iyi anlarım göndermeleri sanırım.

Gölün hanımı kitabı yaklaşık 1 seneyi geçen süredir yanı başımda duruyor ilk okuduğum gündeki 100 küsur sayfa harici açıp tek sayfa okumuşluğum yok. Askerde bir kitabını 2 günde bitirmiş birisiyim. Gölün hanımı o kadar itici bir şekilde hikayeyi anlatıyor ki açıp okumak zulüm geliyor o yüzden halen bitirmedim. İçerik olarak zenginliği düşüncene bir şey diyemem ama gölün hanımını okumaya başlayınca diğer kitapları öpüp başına koyabilirsin.
Ne olduğunu bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum aahdkdokr

Andrej uslup anlamında da biraz troll bir yazar. Anlatmaya üşendiği yerleri birinin günlüğü falan tadunda özet geçiyor. Ama en garibi bir anda 100 yıl sonrasına atladı. Güya bir dede köydeki çocuklara Witcher serisini masal minvalinde anlatıyor. Dede yoruldum gayri gidecem deyince çocuklar gitme dideee anlat Yennefer'ı anlat Ciri'yi anlat diye çığırıyorlar. Koptum orada kafan mı güzeldi bunu yazarken alelelqll)

Ama evet akıcı bu arada ona bir şey demem. Yani hiçbir şey olmamasına rağmen hiç amma uzattunız kardeşim yaaaaa hissiyatı vermedi garip biçimde.

Özellikle son kitapta bu hissi çok alacaksın. Sayfa çok ama olay yok. Genel olarak bayağı beğendim ben, aşırı akıcıydı son kitaba dek. Oyunlar çok iyi yapılmış cidden, hikayeleri çok zengin. Şimdi oyunları tekrar oynasam çok daha iyi anlarım göndermeleri sanırım.
Oyunları önce oynadığım için kitapların nasıl bir noktada bittiğini tahmin edebiliyorum. Bunu kitapları bitirdikten sonra yazmak daha yerinde olur gerçi ama anlaşılan o kehanetler şunlar bunlar bir yere bağlanmadan bitip gidiyor anlaşılan ki hoş bir durum değil.

Gölün hanımı kitabı yaklaşık 1 seneyi geçen süredir yanı başımda duruyor ilk okuduğum gündeki 100 küsur sayfa harici açıp tek sayfa okumuşluğum yok. Askerde bir kitabını 2 günde bitirmiş birisiyim. Gölün hanımı o kadar itici bir şekilde hikayeyi anlatıyor ki açıp okumak zulüm geliyor o yüzden halen bitirmedim. İçerik olarak zenginliği düşüncene bir şey diyemem ama gölün hanımını okumaya başlayınca diğer kitapları öpüp başına koyabilirsin.
İlk 80 sayfa sonrası düzeliyor son kitap.

Ha bu arada şu Ciri'nin uzay zaman konseptini sevdim. Andrej abi hüüüğğğ oyunlar diyeceğine Ciri'nin böyle yolculuklarını anlatan bir kitap yazsa fena olmaz aslında. Mesela bir şeylerin peşinden koşsun bunu yaparken dünyadaki farklı zamanlara gitmek zorunda kalsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık