Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Film] One Piece Film: Z

Arkadaşlar bildiğiniz üzere dizifa.com sitesi One Piece Film Z'yi Türkçe altyazılı olarak hazırladı ve forumun artık neredeyse tamamının One Piece Film Z'yi izlediğini düşünüyorum. Ayrıca forumda bir sürü farklı başlık olduğu için hepsini aynı yere toplamak için bu konuyu açıyım dedim. Filmden benim aklımda kalanlar :
-Luffy Zoro ve Sanji hakiyle karşı tarafın gücünü sezebiliyorlar ancak bunun için karşıdaki kişinin bilincinin açık olması gerek.
-Bazı yerlerde CGI görüntüler kullanılmış bazı yerlerde eskizler daha belirgin.
-Sanji ve Zoro'nun gemide karşılaştıklarında nefes aldırmayan rakipleri son karşılaşmada belirgin bir eziklikle yenildiler ayrıca Ains Zoro'ya seni yenemem ama oyalarsam bile işime yarar gibi bişe diyor.
-Luffy ve Z dövüşürken sonlara doğru ayakta duramayan Z denizciler gelince tekrar baya bir dövüşüyor. Aynı şekilde devam etse Luffy'i parçalardı. Ayrıca Luffy'de yine normal bi şekilde oradan ayrıldı dövüşü niye kısa kestiler anlamadım.
-Zoro'nun kılıçların sesi, Tekkai, Gear Second efektleri acayip hoşuma gitti nedense.
-Usopp Nico Robin'e neden eski haline gelmek istiyorsun 18 yaşındasın herşeyin yerli yerinde diyor. Gayette mantıklı geldi bana niye Robin eski haline dönmek istiyor onu da anlamadım :D
Müzikleri Avril Lavigne yapmış iyi ki de yapmış :utan:

Ayrıca jartiyerli Franky'yi ve Etle denizci dövüp sonra da o eti yiyen Luffy uzun süre aklımdan çıkmaz heralde :hhh:

Sizin aklınızda kalanlar ve filmin beğendiğiniz beğenmediğiniz özelliklerini yazarsanız One Piece Film Z için güzel bi tartışma ortamı olur ve benim gibi film hakkında kim ne düşünüyor diye forumda 2 saat konu aramazsınız inşallah :D

Luffy ile Zetto'nun son dövüşü çok saçma geldi bana. Haki sadece kola eklenen bir olaymış ve de sadece saldırı yaparken kullanılabilinirmiş gibi gösterildi. Luffy, Zetto dövüşüne bakarak da yeni schicibukain Luffy'den güçlü olduğu ortaya çıkıyor. Filmin dediğim sahne harici ise çok iyiydi. izlediğim en iyi one piece filmiydi. En son çocukluğu gözükünce Zetto' nun duygulandım.

Luffy ile Zetto'nun son dövüşü çok saçma geldi bana. Haki sadece kola eklenen bir olaymış ve de sadece saldırı yaparken kullanılabilinirmiş gibi gösterildi. Luffy, Zetto dövüşüne bakarak da yeni schicibukain Luffy'den güçlü olduğu ortaya çıkıyor. Filmin dediğim sahne harici ise çok iyiydi. izlediğim en iyi one piece filmiydi. En son çocukluğu gözükünce Zetto' nun duygulandım.
Haki ile yapılan özel bir teknik kolun siyahlaşması. Sen yanlış anlamışsın haki sadece kolda var ve saldırırken kullanılıyor gibi bi durum yok muhtemelen hakilerini belli bi noktada yoğunlaştırınca siyahlaşıyor kolları, özel bir teknik yani mangada da gördüğümüz bişey filmi yapan arkadaşların uydurması değil. Son dövüşte çok gerçekçiydi Z'nin gücüne ayak uydurmaya çalışan ama çok zorlanan luffy ile hastalığı ve yaşlılığından dolayı luffy karşısında zor anlar yaşıyan bi Z vardı sonunda da Z'nin vücudu daha fazla o tempoya dayanamadı ve yere düştü. En sonra yerden kalktıktan sonra o kadar aksiyon yapması şaçmaydı bence ama adam ölümüne gidiyor biraz epic olsun istemişler, yakışır abimize. Filmin bitiş sahneside ayrı güzeldir.

Aokiji'nin oluşturduğu o duvarı Ain'in yeteneğiyle parçalamaması ilginç ki bence parçalayabilirdi.

Sallanma efektini sanki biraz abartmışlar.Tüm karakterler dengesiz dengesiz sağa sola sallanıyor.

Haki ile yapılan özel bir teknik kolun siyahlaşması. Sen yanlış anlamışsın haki sadece kolda var ve saldırırken kullanılıyor gibi bi durum yok muhtemelen hakilerini belli bi noktada yoğunlaştırınca siyahlaşıyor kolları, özel bir teknik yani mangada da gördüğümüz bişey filmi yapan arkadaşların uydurması değil. Son dövüşte çok gerçekçiydi Z'nin gücüne ayak uydurmaya çalışan ama çok zorlanan luffy ile hastalığı ve yaşlılığından dolayı luffy karşısında zor anlar yaşıyan bi Z vardı sonunda da Z'nin vücudu daha fazla o tempoya dayanamadı ve yere düştü. En sonra yerden kalktıktan sonra o kadar aksiyon yapması şaçmaydı bence ama adam ölümüne gidiyor biraz epic olsun istemişler, yakışır abimize. Filmin bitiş sahneside ayrı güzeldir.
Arkadaşın demek istediği sadece kola eklemeleri sanırım yani koca amiral B. haki zırhı yapamıyor mu veya yapsada niye kullanmıyor
Filme gelecek olursak diğer filmlere göre daha az sıkıldım diğerlerine göre baya iyiydi ama yinede bug doluydu. Koramiralleri görünce tüm tayfanın tek tek koramirallerle kapışmasını istedim ama nasıl bir olaysa px ler Kizaru'dan önde geliyor :)
Jaguar D. Saul'u öldürmese Aokiji favori karakterlerimin üst sıralarını zorlardı bu filmle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık