Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel mı DC mi?

Size Hitap eden hangi Evren

• Kullanılan toplam oy
    195
Evet , bu konuyu öyle hangisi güçlü gibi bir düşünceyle felan açmadım.
İki cizgiroman devinin size hitap edeni okurken zevk veren veya karakterlerini kendinize yakın bulduğunuz hangisinin olduğunu sormak için açtım.

DC Comics
Çoğumuzun bildiği kahramanları içeriyor.Superman ,Batman, Flash ve daha yüzlercesi.

Marvel
Spidermani, X-mem, Thor , Ironman gibi karakterleri ve daha yüzlercesini barındırıyoru.

Size hitap eden karakter yada evren hangisi?

DC 'i isteyen Vertigo ile birlikte de ayrı ayrıda ele alabilir.

Sonunda biri açmış bu konuyu

Öncelikle şunu söyleyim çok çizgiroman okumadım İngilizce iyi olmadığı için. Ama filmleri izledim ve karakterler Hakkında pek çok yazı okudum. Şahsen bana Marvel daha güzsl ve çekici geliyor. Yani karakter ve seri zenginliği çok fazla. X-men'i ayrı güzel, Avengers'ı ayrı güzel, Sıpaydisi ayrı güzel. Ayrıca Evren içi olayları açısındanda DC'den daha önde görüyorum. DC'de Batman, Green Lantern ve Flash hariç pek ilgimi çeken karakter yok. Biraz daha objektif bakarsak Wonder Woman da fena değildir. Ama onun dışında o kadar öne çıkan karakter de yok zaten Marvel'a göre.

Birde karanlık muhabbeti var bu konuyla ilgili, şahsen ben o kasvet olayını fazla sevmiyorum. Yani seviyorum gene farklı bir olayı var ama benim için evren içi tutarlılık olması çok daha önemli. Mesela şöyle örneklendireyim Avatar The Last Airbender oldukça iyi bir seridir. Ama onu güzel yapan şey karanlık olması değildir, karanlık bir seri de değildir zaten. Zenginliği ve tutarlılığıdır. Aynı şeyi One Piece içinde söyleyebiliriz. Şimdi Marvel evreni tabiki çok tutarlı değil ama DC'de değil ve evreni sıfırlaya sıfırlaya falloş eden DC'den daha önde görüyorum ben. Aynı Zaman'da evren içi zenginlik açısındanda Marvel daha önde bence.

ikisininde iyi ve kötü yanı var. marvel karakterleri daha sevilesiyken DC nin senaryosu daha güçlü. DC den özellikle trinity senaryolarını severim ama en çok favori karakterim marvel da

Çizgiroman okumak pek huyum değil o yüzden çizgifilm, film üzerinden konuşacağım.

Dc nin karakterleri hiçbir zaman ilgimi çekmemiştir. Flash, Süperman falan. Batman eh peh. Hiçte başarılı bulmadım zaten. Burda Dark Knight ve Whatchman istisna.

Marvelda ise bir çok ilgimi çeken karakter olmuştur. Hatta karakteri geç seri. X-men olsun, spiderman olsun, Fantastic 4, İron man vs oldukça çekici seriler. Herşeyleri değil tabi kimisinin çocuklukta çizgi filmlerine hayran kaldım (x men gibi) kimisi filmlerde başarılıydı ama Marvel çok daha heycan verici geliyor bana. Hemde açık ara.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık