Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Malazan: Book of the Fallen

İlk kitabı bitirmek üzereyim. Bir ve üçüncü kitabın bağlantılı olduğu yazılmış. İkinciyi atlayıp üçüncüyü okusam sonra iki ve dördü okusam olayları karıştırır mıyım yoksa basım sırasına göre okumak mı mantıklı olur?

İlk kitabı bitirmek üzereyim. Bir ve üçüncü kitabın bağlantılı olduğu yazılmış. İkinciyi atlayıp üçüncüyü okusam sonra iki ve dördü okusam olayları karıştırır mıyım yoksa basım sırasına göre okumak mı mantıklı olur?
Karışmaz, bazı şeyleri erken öğrenirsin, ama sonrasini da önceki kitaplardan öğrenirsin. Yani önceki kitapta bir olayın sonucunu, sonraki kitapta başlangıcını görürsün. Ters gibi düşün. Sıralama yapmıştım ben önceki mesajlarda.

Birinci kitap doğrudan ikinci ve üçüncü kitapla bağlantılı.

İkinci ve üçüncü kitap doğrudan dördüncü kitapla bağlantılı.

Üçüncü ve dördüncü kitap doğrudan beşinci kitapla bağlantılı.

Beşinci kitap ve altıncı kitap arasında hiçbir bağlantı yok. Bu ikisi doğrudan yedinci kitapla bağlantılı.

Yedinci kitap ve dokuzuncu kitap doğrudan sekizinci kitapla bağlantılı.

Son kitap olan onuncu kitapla da sadece sekizinci kitabın doğrudan bağlantısı var.

Kısacası sekizinci ve onuncu kitap hariç kalan kitapları karışık okusanız dahi hikayeyi anlarsınız.
Karışmaz, bazı şeyleri erken öğrenirsin, ama sonrasini da önceki kitaplardan öğrenirsin. Yani önceki kitapta bir olayın sonucunu, sonraki kitapta başlangıcını görürsün. Ters gibi düşün. Sıralama yapmıştım ben önceki mesajlarda.
Ben sırasıyla okuyayım en iyisi. Spoiler yemiş gibi olurum gibi bir anlam çıkardım yazdıklarından.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık