Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Legend of the Northern Blade

Geçtiğimiz yıl boyunca en sevdiğim webtoonun konusu yokmuş, Murim temalı zibiliyon seri arasında yıldız gibi parladığından birçok kişinin seveceğini düşünüyorum ve henüz keşfetmemiş olanlar olabileceğinden konusunu açma gereği duydum. Reenkarnasyon falan yok, kendine özgü bir çizim kullanılmış ve worldbuilding konusunda da ayrıntılı bir seri

Dövüş sanatları ustalarının kaos içinde olduğu bir dönem Sessiz Gece ortaya çıkar ve ana karayı işgal etmeye başlar. Murim'in (Dövüş sanatları topluluğunun) güçlerini birleştirip omuz omuza savaşmaktan başka şansı yoktur ve böylece Kutsal Merkezi İttifak kurulur, ileri gelenlerden oluşan dokuz kişi de ittifakın lideri olur.

Sessiz Gece'nin saldırısına başladığı Kuzey Cephesine burayı savunmakla görevli yeni bir sect (tarikat) kurulur ve öne çıkan bir savaşçı Buk Jin-hu lider olarak atanır. Nesiller boyu Kutsal Kuzey Secti kuzey cephesinde Sessiz Geceye karşı savaşır, sayısız dövüş sanatçısı onlara katılır ve kuzeyde yeni bir merkez oluşmaya başlar. Derken 4. Sect Lideri Jin Kwan-Ho'nun zamanında Sessiz Gece geri çekilir... artık Merkezi İttifak'ın lideri 9 Zirve'nin kendilerine rakip olacak bir güç merkezine tahammül etme sebebi kalmamıştır.

Jin Kwan-Do'nun silah arkadaşları Kuzey'in 4 Generali'nin merkeze katılıp ihanet etmesiyle Jin Kwan-Ho Sessiz Gece'yle işbirliği yapmakla suçlanır ve 9 Zirve güçlerini toplayıp kuzeydeki 'isyanı' bastırmak için bir araya gelir. Liderliği altındaki kişilerin bu iç savaşta telef olmasını istemeyen Jin Kwan-Ho, Kutsal Kuzey Secti'nin dağıldığı ilan eder ve insanları için intihar eder. Oğlu Jin Mu-Won ise bir haninin oğlu olarak damgalanır ama dövüş sanatları öğrenmediğinden yaşamasına izin verilir Ve böylece hiçbir yerin ortasında başında her hareketini izleyen muhafızlarla yaşamaya zorlanır ama hiçbir şey sonsuza kadar sürmez en karanlık saatlerimiz bile böylece Jin Mu-Won'un hiçbir dostunun olmadığı bu dünyadaki yolculuğu başlar.

İngilizce: Legend of the Northern Blade – Luminous Scans

Not: Leviathan seriyi ilk çevirmeye başlayan grup ama site reklamları falan bayağı kötü ama 92. bölüme kadar onların çevirisi var sadece. Luminous 92. bölümden sonra çevirmeye başladı Leviathan'dan bir gün önce Salı akşamı yayınlıyorlar bölümü. Türkçe çevirisi de pek iyi gözükmedi gözüme.​

Son düzenleme:
Klâsik dövüş sanatları serilerinden oldukça farklı ve bir o kadar iyi, şuan yeni bölümlerini beklediğim webtoonlar arasında ilk sırada yer alıyor.

Güzel seri. Başta çizimleri garip gelmişti ama sonradan baya sevdim. Dövüş sahneleri de güzel çizilmiş.

Seriden bahsetmek gerekirse yukarıda da söylendiği gibi 2 hap alayım 2 saat meditasyon yapayım da 3-5 level atlayayım türündeki serilerden değil. Bu seride gerçek savaşlarda bulunarak ve yıllarca inzivaya çekilince karakterler güçlenebiliyor.

Seri daha çok dünyanın işleyişi ve güç dengeleri üzerine, birey he ne kadar güçlü olursa olsun azınlıkta kaldığında bu pek bir anlam ifade etmiyor. Mu Won'un babası birebirde 9 Skies'dan güçlüydü belki de ama karşısında 9 kişi ve onların sözünü dinleyen koca bir ülke olduğundan elinden kendi hayatını feda etmekten başka bir şey gelmedi. Ama akıllı bir adamdı ve bu durumun kaçınılmaz olduğunu öngörmüştü. O yüzden Kuzey sectinin düşüşünü engellemeye çalışmak yerine yeniden dirilişini garanti altına almaya çalıştı. Oğluna sanatını aktarmayarak onun bir tehdit olmayacağını göstermek istedi ve 9'luyla anlaşma yaparak da onların gözüne girmeye çalışanlar tarafından hedef alınmasını da engelledi.

Ha Jin-Wol'un de dediği gibi yıllar süren planlama ve çabayla dünyanın zirvesine ulaşmış kişiler konumları ve bağlantıları sayesinde bu konumu onlardan daha çok hak eden kişiler karşısında koruyabilirler. Bireyin ne kadar güçlü veya zeki olduğu önemli değildir böyle bir güce karşı da anca benzer bir güçle savaşılabilir o yüzden Liderlerin torunları bir araya gelip bir topluluk kurmaya çalışıyorlar çünkü kendi gelişimlerine ne kadar odaklanırlarsa odaklansınlar kimse onlara hak ettiklerini gümüş tepside sunmayacak. İhtiyarlar belli ki kazık çakmışlar bir yere gittikleri yok, yerlerine geçmeye hazır gösterilmemiş varisleri ara kuşaklar da vardır muhtemelen. O yüzden Hye Ryung (Akıllı kız) potansiyel sahibi genç varisleri bir araya toplamaya çalışıyor.

Şu anki arc'ın konusuna ve Ha Jin-Wol'un neden Mu Won'un kimliğini ifşa ettiğine neden onu açık yargılamada sanık koltuğuna oturttuğuna gelirsek:
Mu Won ne kadar güçlü olsa da Seo Mu-Sang gibi ölümü göze almış kişiler hariç kimse Merkez'in düşmanı olarak görülen birini takip edip kendilerini hedef haline getirmeyecek. O yüzden Kuzey sectinin ve Mu-Won'un adını murimin gözünde kısmen de olsa aklayıp ona var olma ve kendine kuvvet toplama konusunda meşruiyet kazandırmak istiyor. Diğer türlü onunla ilgili herkes hain olarak damgalanıp topun ağzına konacak. Tabi bu plan küçük konseyin üyesi temsilcileri Jin'i desteklemeseydi veya Jin Kuzeyin Dörtlüsü karşısında duramasaydı yürümezdi o yüzden Merkeze bu şartlar sağlandıktan sonra gelmeye karar verdi. Tabi Jin Kwan-Ho'yla ilgili gerçeği açığa çıkartmak garanti değildi ama güneş balçıkla sıvanmaz ilkesine ve kendi yeteneklerine güvenerek bu planı başlattı.

Şimdiyse mahkeme nasıl ilerleyecek göreceğiz, murim dünyası gerçeklerin yanısıra gücün de haklı görüldüğü bir dünya. Mu-won Cheon'a üstün gelse bile 9 Skies'dan ortaya çıkanlar olabilir ama onlar Cheon'dan daha planlı ilerliyorlar, herkesin onların da suçlu olabileceğini görmesi durumunda bu suçu 4'lünün üstüne atmayı da seçebilirler, göreceğiz artık.

Son düzenleme:
Reis sen one piece formunda dolanıp hiç op hakkında yorum yapmayan nadir üyelerdensin. Op dıșında tüm serilere ilgili gibisin :D
Çeşitli mesajlar attık.
ilgiliyim de;bir yere kadar.Korsan mangası diye başladık,
Merhametli korsanlar(!!!!!),adam dövüp,ada ve adam kurtarma işine girince ben soğudum,hala ısınamadım.
korsan olayı benim için;
black lagoon,vinland saga ilk kısım,space adventure cobra,outlaw star,barbar conan (korsan kısımları).... vs

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık