Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 98 85.2%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    115
Shounen anime tarzındadır, kurgu senaryo ve müthiş ötesi tiyatro oyuncularıyla gerçekten güzel bir yapım ancak en büyük dezavantajı toplumu iyice maçolaştırmıştır. Bir nesli yaktığını düşünüyorum. Mafya, racon, silah, kavga, güç, siyaset, kadına şiddet insanların iyice değer yargılarını değiştirdiğini düşünüyorum. İzlemesi çok keyifli ancak +25-30 yaş olduğu kanaatindeyim. Yoksa replikleri falan baya komik. Komedi tadında izlenmeli

Aslında çok fazla mantık hatası barındırıyor dizi. Kaliteli kadrosu ve teknik ekibi sayesinde bu kadar iyi biliniyor.

- Aslan Akbey iki kişinin bildiği sır değildir diye Duran Emmi'yi vurdu. Estetik yapan doktorları öldürdü. Peki "Kurtlar Vadisi operasyonu başlasın" diye gelen emir neydi? Başkası da biliyor demek ki.

- Doğu Eşrefoğlu Kurtlar Vadisi için "bizzat bana ait" demişti. Operasyondan haberi yok.

- Polat nasıl rastgele baktığı bir gazete iş ilanından banka sitesini çökertmeye kadar ileri gidebiliyor?

- KGT'nin 2. adamı olan Abdül nasıl yüzme bilmez? Bu lavuğu İskender, Ersoy Ulubey, Kara tanıyor. Polat nasıl bunlarla muhatap olmadan 1. adam olabiliyor? İskender Polat için "sadece bakışları değişmemiş" diyor. Belli ki estetik ameliyatı öncesi görmüş. Ama diğerleri görmemiş.

Bunlar akla gelen ilk büyük mantık hataları, küçükleri yazmadım.

Aslında çok fazla mantık hatası barındırıyor dizi. Kaliteli kadrosu ve teknik ekibi sayesinde bu kadar iyi biliniyor.

- Aslan Akbey iki kişinin bildiği sır değildir diye Duran Emmi'yi vurdu. Estetik yapan doktorları öldürdü. Peki "Kurtlar Vadisi operasyonu başlasın" diye gelen emir neydi? Başkası da biliyor demek ki.

- Doğu Eşrefoğlu Kurtlar Vadisi için "bizzat bana ait" demişti. Operasyondan haberi yok.

- Polat nasıl rastgele baktığı bir gazete iş ilanından banka sitesini çökertmeye kadar ileri gidebiliyor?

- KGT'nin 2. adamı olan Abdül nasıl yüzme bilmez? Bu lavuğu İskender, Ersoy Ulubey, Kara tanıyor. Polat nasıl bunlarla muhatap olmadan 1. adam olabiliyor? İskender Polat için "sadece bakışları değişmemiş" diyor. Belli ki estetik ameliyatı öncesi görmüş. Ama diğerleri görmemiş.

Bunlar akla gelen ilk büyük mantık hataları, küçükleri yazmadım.
Operasyonu bilenler var ama Polat'ı kimse bilmiyor. Burada mantık hatası nerede anlamadım.

Doğu bey operasyonu kardeşi ile tasarlıyor ama uygulama kısmını Aslan Akbey'e bırakıyor. Operasyondaki her ayrıntıyı bilmemesi gizlilik olarak yorumlanabilir. İşin içinde Aslan'ın intikam için yaptığı hainlik de var tabi.

Operasyonu bilenler var ama Polat'ı kimse bilmiyor. Burada mantık hatası nerede anlamadım.

Doğu bey operasyonu kardeşi ile tasarlıyor ama uygulama kısmını Aslan Akbey'e bırakıyor. Operasyondaki her ayrıntıyı bilmemesi gizlilik olarak yorumlanabilir. İşin içinde Aslan'ın intikam için yaptığı hainlik de var tabi.

Operasyonu bilenler gerizekalı mı? Almanya'dan bir anda gelen birisi manşet üstüne manşet oluyor. Sefirin ortağı oluyor. Savcı ölümünden aranıyor. Ama anlamıyorlar?

Doğu bey öyle bir şey yapmıyor. Ondan habersiz bir şekilde harekete geçiliyor.

Adamın ekmeğini yiye yiye bitiremediler.

İskender, Kara, Pala, Abdülhey hep bu sayko tipten uyarlama. Derin lazım olunca yapıştırıp geçiyorlardı. :)

İskender, Kara, Pala, Abdülhey hep bu sayko tipten uyarlama. Derin lazım olunca yapıştırıp geçiyorlardı. :)

Aslında hiçbir derinlikleri yok. Zamanında PKK'nın ülke içi uzantılarını temizlemek için yüksek yetkili birim oluşturuluyor. Sonra bunlar da kontrol edilemez gücün getirdiği yozlaşmayla pek çok faili meçhula bulaşıyor.

Sadece Yeşil baz alınmıyor. Örneğin Pala birçok kişiyi birleştirip yazılmış bir karakter. Tarık Ümit+Cem Ersever+Yeşil. Tipi Tarık Ümit'e benzetilmiş keza ölümleri de birbirine benziyor. Yeşil ile ortak noktası da apo suikasti.

Vadi ilk 97 bölüm ve Pusu aynı isimde fakat birbirinden ayrı diziler. Pusunun ilk 97 bölümle hemen hemen hiç alakası yok. devam eden karakterler dışında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık