Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kamui & Kagura vs. Hijikata & Sougo & Zenzou & Katsura

Aralarındaki savaşı kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    36
Selam öncelikle iyi forumlar diyerek başlamak istiyorum. Uzun zamandır Gintama konusu açmadığımın farkına vardım ve bunu güzel bir olay ile değerlendirmek istedim.

Şartlar;
Kamui: Umibouzu ile fightı sırasındaki Yato kanına teslim olmamış hali.
Kagura: Yato kanlı Kamui savaşındaki hali

Hijikata: Farewell Shinsengumi arcındaki Kondou'yu kurtarmış hali
Sougo: Yine Farawell Shinsengumi arcındaki Utsuro ile savaşmış hali
Zenzou: Shogun Assasination arcındaki Kamui ve Takasugi'ye aynı anda dalan hali
Katsura: Kendisini ilk kez Zura olarak kabul ettiği Rakuyo arcındaki Neptün ile savaşmış hali

Arena: Kabukicho
Zaman sınırlaması: Yok

Bakalım kardeşler bu eşleşmeyi atlatabilecek mi?

Kısaca karakterleri tanıtmak gerekirse;

Kamui
Yato klanının bir üyesidir. Aynı zamanda evrenin en güçlü adamı Umibouzu babası Kouka ise annesidir. Kagura adlı ufak kız kardeşi de vardır. Küçükken annesini kurtarmak için babasını karşısına almış, onunla dövüşü sonucu babasının kollarından birini koparmışsa da kendisi ağır yaralanmıştır. Yaraları ile zar zor yürümesine rağmen bir şekilde o zamanların Harusame 7. bölüğünün de yardımı ile Rakuyo'dan ayrılmayı başarmıştır. Kendisi kişilik olarak oldukça acımasızdır fakat asla çocukları öldürmez. Çünkü bu çocukların ileri de büyüyüp kendisi için bir rakip olma potansiyelini bitirmek istemez. Ayrıca öldürdüğü kişilere karşı daima gülümsemeye çalıştır çünkü bu onların ölürlerken en azından bir gülümseme görmesini istemesindendir.

Kagura

Kagura da aynı abisi gibi Yato klanının bir üyesidir. Babası Umibouzu ile aralarında garip bir ilişki vardır. Umibouzu her ne kadar Kagura'ya düşkün olsa da aralarında Umibouzu'nun kelliği ile sürekli muzip şakalar dönmektedir. Kendisi aynı zamanda serinin ana kadın karakteridir. Hatta ki Kagura manga aleminde kusan ilk ana kadın karakter olarak da bilinmektedir. Kişiliği oldukça çocuksudur fakat babasının hikayeleri ve Gintoki ile beraber yaşamasından ötürü o yaştaki çocukların bilmemesi gereken çoğu şeyi bilir hatta barlarda, Yoshiwara gibi yerlerde bulunduğu olmuştur. Kagura aynı zamanda doyumsuz bir mideye sahiptir hatta o derece midesinden korkulur ki Amanto gemisindeki bir general ambarlarındaki yiyeceklerin bitmesinden korkmuştur.

Hijikata Toushirou
Mayonez sevdalısı bu adam Shinsengumi'nin yardımcı şefidir. Aynı zamanda şeytani yardımcı şef olarak da bilinir. Astı ve ufak kardeşi olarak da gördüğüm Sougo tarafından çok fazla trollense de ona karşı sadece laflar söylemekle yetinmiştir. Ayrıca kendisi Baragaki olarak da bilinir. Ayrıca Otsu Arc da lanetli kılıç yüzünden kendisi tam bir otaku olmuştur ve kendisini Toshi olarak tanımlar :D

Ayrıyetten Hijikata sigara içmeyi çok sever. Hatta bölümün birinde sigara bulmak için namek gezegenine gidip türlü DB karakterlerini yeni Shenlong'dan dilek dahi dilemiştir tabii seri Gintama olduğundan sonu Hijikata için çok da iyi bitmemiştir. Kendisinin kılıç kullanım seviyesi oldukça yüksektir. Gintoki ile yarışsa da onun dengi maalesef değildir...

Okita Sougo
Sadist bir oğlan çocuğu olan Sougo oldukça ilginç bir kişiliğe sahiptir. Yegane amacı ablasını ondan çalan Hijikata'nın yerine geçmektir :( Olaylara her zaman farklı bir yaklaşımı vardır ayrıca sakkisi oldukça kuvvetlidir. Zamanında Kondou ve dojo ile beraber Edo'ya göçmüştür. Burada kurulan Shinsengumi'nin bir üyesidir. Okita Mitsuba adında bir ablası vardır ve ona çok düşkündür hatta onun için Hijikata'ya saldırma cesaretini gösterebilmiştir :/

Kendisinin Kagura ile oldukça değişik bir ilişkisi vardır. İkili ne zaman birbirini görse birbirleri ile hangi konu olursa olsun rekabet etmeye bayılır. Rekabetleri sırasında Hijikata kendisini Gintoki ise Kagura'yı destekler :D

Sougo'nun da kılıç yeteneği çok üst düzeydir. Shinsengumi Crisis arcında bir vagon dolusu asiyi saniyeler içerisinde katletmiştir. Ayrıca Naraku'nun üç isimli üyelerinden birisi olan Nobume'yi bir kaç kere yenme başarısı göstermiştir.

Hattori Zenzou
Hattori Zenzou yüksek seviye yetenekleri olan bir ninjadır. Kendisi her ne kadar basurlu ninja olarak tanısak da Oniwabanshu'nun lideri olacak kadar yeteneklidir. Kendisi her ne kadar Sharingan kullanamayıp Rasengan atamasa da en yetenekli ninjalardan birisidir :D

Zenzou'nun kişiliği yine Gintama işin içine girdiği için gariptir. Kendisini nedense çirkin kadınlardan hoşlanır hatta Gintoki tarafından bunun için bir kere dövüldüğü olmuştur fakat bunun acısını muhteşem şakası ile kat ve kat çıkarmıştır. Kendisi dostu ve silah arkadaşı olarak Sacchan'a sahiptir. Mükemmel bir ikili olup harika işler başarmışlardır.

Ayrıca Shogun Shigeshige ile yakın bağlara sahiptir :(

Katsura Kotarou
Katsura seri içerisinde görebileceğimiz en avel aynı zamanda en yetenekli savaşçılardan birisidir. Kendisinin evcil hayvanı olan Elizabeth bir Ossan olsa da onun için o en sevimli şeylerden birisidir :D

Katsura namı diğer Zura, Gintoki'nin çocukluk arkadaşlarından birisidir. Gintoki ile beraber Shoyou sensei den ders alabilecek kadar şanslı bir insandır. Fakat bu onu büyük acılara da sürüklemiştir. Ayrıca kendisi Amanto işgaline karşı Joi direniş örgütünü kurmuş ve onun lideridir. Genellikle Shinsengumi tarafından kovalansa da genelde şansı yaver gitmiştir.

Zura ayrıca Zurako olarak da bilinir hatta Zurako hali çoğu kadından daha güzeldir :D
Kendisi Shougun'u Sho-chan olarak çağırır ve onunla Joi direnişçisi olmasına rağmen epey yakındır.

Katsura yerine bir başkası olsa çekişmeli olurdu ama Katsura ile birlikte uyumsuz dörtlü ağır basıyor.

Kagura karşı tarafa karşı merhametli olursa kaybedebilirler.

Hijikata ve Sougo Kamui'yi tutabilir uzun süre.

Ama Kagura'nın reyc moduna Katsura Zenzou ne kadar dayabilir bilinmez. Zira o ikiliyi yer yer aksiyonda görsek de yeterli göstergeleri yok.

Yato kardeşler hayvan falan da karşıdakilerde hiç boş değil. Eşleşmeler 2v1 olacağı için dörtlü alır diyorum.
Zor gerçekten ben açan kişi olarak bile karar veremedim açıkçası.
Katsura yerine bir başkası olsa çekişmeli olurdu ama Katsura ile birlikte uyumsuz dörtlü ağır basıyor.
Katsura ve Kamui belirleyici unsur gibi daha çok ama işte ne olur ne biter sanırım en iyi goril bilebilirdi bu konuyu :(
Kagura karşı tarafa karşı merhametli olursa kaybedebilirler.

Hijikata ve Sougo Kamui'yi tutabilir uzun süre.

Ama Kagura'nın reyc moduna Katsura Zenzou ne kadar dayabilir bilinmez. Zira o ikiliyi yer yer aksiyonda görsek de yeterli göstergeleri yok.
Kamui'nin Umibouzu ile vs attığı yer de Kamui çok güçlüydü. Hatta 1 filo komutanı olan aslan bilmem neyi ortadan ikiye böldü manyak herif ki o adamın bence buradaki karakterler kadar vardır gücü. Kamui tekleye tekleye gelirse zor olur gibi dörtlünün işi :/

Katsura ve Kamui belirleyici unsur gibi daha çok ama işte ne olur ne biter sanırım en iyi goril bilebilirdi bu konuyu :(

Kamui'nin Umibouzu ile vs attığı yer de Kamui çok güçlüydü. Hatta 1 filo komutanı olan aslan bilmem neyi ortadan ikiye böldü manyak herif ki o adam bence buradaki karakterler kadar vardır gücü. Kamui tekleye tekleye gelirse zor olur gibi dörtlünün işi :/
Katsura belirleyici unsur kesinlikle değil.

Yani, Takasugi ve Gintoki'nin dostu ancak onlar kadar yaman değil.

Kamui direk en güçlü Harusame kaptanını tek kesişte indiriyorken, yani Katsura ortalama bir kaptan için ölüp ölüp diriliyordu.

Elbette yabana atılamaz ancak bir Takasugi değil.

Kamui'nin Umibouzu ile vs attığı yer de Kamui çok güçlüydü. Hatta 1 filo komutanı olan aslan bilmem neyi ortadan ikiye böldü manyak herif ki o adamın bence buradaki karakterler kadar vardır gücü. Kamui tekleye tekleye gelirse zor olur gibi dörtlünün işi :/
Bende zorlanarak karar verdim. Her türlü çekişmeli bir mücadele olur.

Çok sağlam bir dövüş olur. Kagura abisi kadar olmasa da idare eder. Diğer tarafta da oldukça güçlü adamlar var. Dörtlü kazanır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık