Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hulk vs Doomsday

Hulk çok övülüyor Birazda kahraman olmasının etkisiyle olsa gerek yenildiğini görmedim ve Hulk ı yenebilecek dişine göre bir rakip buldum.
Gelin bu arkadaşı bir de kahraman sıfatı olmadan değerlendirip bir dövüşte inceleyelim.

Doomsday, neredeyse şuursuz duygudan yoksun ölüm makinesi
Hulk, bruce banner in öfkesi
bu ikisi hakkında bildiğim şeylerle ve wikiyle başka kaynaklardan derlediğim tanıtımlarını yapacam
sizde ister okuyup ister okumayıp görüş belirteceksiniz

Doomsday

Geçmişi, Kriptonlular tarafından genetik olarak dizayn edildikten sonra kriptondan çıkıp gezegen gezegen gezip ortalığı dağıtmıştır. Uğradığı gezegenler arasında Bylan 5 -darkseid le dövüşüp onu gezegenden kaçmaya zorlamıştır- oradan green lantern in gezegenine, oradan da calaton a gidip the Radiant dan gezegenlerinin yarısını yok eden bir güçle ölmüştür

burada iyileşme yeteneği farkedilip yok edilemeyeceği anlaşılınca arkadaşımızı paketleyip uzaya atarlar.

dünyaya inen doomsday e üstündeki giysi dayanmaz ve sonunda bir elini serbest bıraktırır. Bu elle bulunduğu yeri parçalayıp çıkarak Dünyaya dehşet salmak için yola koyulur. Nispeten şuursuz, duygudan yoksun ve her bir hücresine kadar nefretle doludur.-duygusuzluğuyla tezat oluyor sanki?- Bu öyle bir nefret ve şuursuzluktur ki
beyin kontrolü kendisinde işe yaramaz. Justice league kendisini farkedip dövüşmeye başladığında onları tek elle kolaylıkla yenmiştir. Bunun üstüne Süperman günü kurtarmak için kendisiyle karşılaşıp dövüşmeye başlar. Önce justice league in kalan sağlarından bir combo yaparlar ancak bu Doomsday in sadece giysiden tamamen kurtulması gibi durumu daha çok zora sokmaktan başka bir işe yaramaz. Süperman le Metropolise kadar uzanan dövüşte yiyeceğe ve havaya ihtiyacı olmadan ve yorulmadan durmaksızın ilerleyebilen bu arkadaşa karşı süperman kendisini sonuna kadar zorlayarak doomsday i öldürmüş ama karşılığında kendi de ölmüştür. Yani evet supermani kriptonit falan olmadan dişe diş dövüşte öldüren yegane canlıdır. Ayrıca iyileşme yeteneği sayesinde ölmüş olsada bir kaç gün içinde daha güçlü bir biçimde iyileşip yıkıma devam edebilir bu yüzden Imperiex onu iskelet haline getirince enerji kaynaklarından uzak olan dünyanın derinliklerine gömülüp iyileşmesi çok uzun yıllar sürecek şekilde bırakmışlardır çünkü yok edilemez doomsday ancak bu şekilde durdurulabilir.
şimdi özetleyelim ve bazı söylemediğim kısımları ekleyeyim
genel özellik-yiyeceğe ve havaya ihtiyacı olmadan ve yorulmadan durmaksızın ilerleyebilir. Gördüğü her şeyi yok etmek yegane amacıdır
iyileşme faktörü-en çok öne çıkan özelliği iyileşme yeteneğidir. Bir süre ölü olarak kalsada kesin olarak yokedilemez. Ayrıca her öldüğünde daha da güçlenir
fiziksel güç- süpermanle aşağı yukarı eşit belki birazcık daha fazla
hız-bedensel hareketleri flash kadar hızlıdır. Yani flash gibi koşamaz ama onunla aynı hızda yumruk, tekme atabilir.
dayanıklılık-darkseid ın tam güç omega ışınlarına karşı durabilmiştir.
diğer-kendisine etki eden şeylere karşı adaptasyonlar geliştirebilir. Örneğin Waverider tarafından bir süre sersemletilen enerjiyi ikinci kez yediğinde işe yaramamıştır

gelelim Hulk a

bence hepiniz tanıyorsunuzdur o yüzden direk özetleyeyim
Duygularıyla özellikle öfkesiyle gücü artar.
fiziksel güç- sınırsız diye tanımlanan bir fiziksel güce sahiptir. Zaten en güçlü silahıda budur. Bir çok süper kahramanı ayna anda harcayabilir. Misal başka bir gezegene gönderilip geri döndüğünde-planet hulk- X men ve Avengers ı olduğu gibi yenmiş üstüne bir de sentry i yenmiş, Dr. strange i yarı ölü hale getirmiştir. Hatta karısı yandaşları tarafından öldürülünce edindiği öfkeyle-yani son raddesi- yere tek vuruşta bütün dünyayı sallamıştır.
Bir başka gücünün sınırlarına örnekte Jean Grey hulk ın aklındaki banner kısmını tamamen bastırınca hulk ortaya çıkan öfke yani güçle Onslaught u bile yanmiştir

hız-Thor ve sentry e yetişebilecek hıza sahiptir
dayanıklılık- yendiği kişilere bakarak bir fikriniz oluşur bence. Bulduğum şeyler nükleer patlamalardan , solar enerjiye kadar bir çok şeye dayanabilir. Ancak uzun süreli peşi sıra gelen saldırılar makineli tüfek bile olsa Hulk ı devam ettiği sürece durdurabilir.
iyileşme- Hulk orjinalde süper asker projesi için olan bir kazadan olduğu için küçük yaraları iyileşebilir

geçmişi atınca bayağı kısalıyor yazacaklar :D Unuttuğum, eksik, yanlış bir şey varsa affola. Söylerseniz düzeltirim.
evet rakipler hazır buyrun konu sizin

edit: kendi fikrim Doomsday in hız avantajı Hulkın yüksek ihtimal kendisinden daha yüksek olan fiziksel gücünü egale ederek doomsday e başta bir üstünlük sağlasa da hulk hem kahraman torpili hem de uzayan dövüşlerin galibi olma avantajıyla yener

edit2:

Son düzenleme:

kao.one

Aynen benim gözümde de Hulk un yeri ayrı Hulk u ilk bir kaç darbede yere seremezse işi biter derim.

arkadaşlara katılıyorum hulkun bende de yeri apayrıdır. kahramanların kahramanı :) herif acayipya intikamcılarda oynacakmış inş hulku geride tutmazlar sonuna kadar kullanırlar

doomsdey dehşet bişeymiş hakkaten özelliklere göre o yener ama ben genede hulk dedim iman gücüyle alır :D

Roronoa Zoro

Sentry tek yumrukla Hulk`ın ağzını dağıtmıştır. Ayrıca bir keresinde de Cap Hulk`ı fazla kızdırmadan etkisiz hale getirip dövmüştür. Sonra Galactus`un gücü Hulk`a yetmemiştir fakat onu tutup öyle bir hızla fırlatmıştır ki Hulk uçup gözlerden kaybolmuştur. Red Hulk döver. Sonra Cable normal Hulk`dan bile güçlü olma ihtimali olan Red Hulk`ı yenmiştir. Phoenix Force sahip bir kişi de Hulk`ı yenebilecek potansiyele rahatlıkla sahiptir. Ayrıca Satan`ı döven Ghost Rider tarafından da çok defa Hulk`ın fişi çekilmiştir. Kısaca Hulk`ı abartmaya gerek yoktur anca Thor denen zavallıya gücü yeter (hatta Thor tarafından da yenildiği olmuştur).

forumda bi çizgi romandır gidiyor hadi bakalım:hhh:

verdiğin özelliklere göre doomsday yener ama ikisi kapışsa ben hulk'u tutardım:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık