Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Heroic Age

Arkadaşlar geçen gün anime ararken bu animeye rastladım. Çok güzel bir anime ama sadece 26 bölüm sürmüş.:üzgünüm:

Bu animede ilk başta 5 ırktan bahsediliyor. Ve 3 tanesi Altın Irk'ın "bize gelin" çağrısına yanıt veren ırklar. Gümüş Irk, Bronz Irk ve Demir Irk. Daha sınırsız sayıda ırk var. Ancak Altın Irk'a yanıt vermedikleri için pek fazla önemsenmiyorlar.

Bu 5 ırk:
Altın Irk, Gümüş Irk, Bronz Irk, Demir Irk ve Kahraman Irk.

Altın Irk: En bilgili, en güçlü ırk. Gezegen oluşturup onları yok edebilecek güce sahip.
Gümüş Irk: Bilgi konusunda Altın Irk'a en yakın olan ırk.
Bronz Irk: Bunlar 40 ayak denilen böceği andıran bir görüntüye sahip. Ama gözlerinden lazer ışını çıkartabiliyorlar. Çok düşük bir zekaya sahip oldukları için Gümüş Irk tarafından yönetiliyorlar.
Demir Irk: Biz insanoğlu bu animede Demir Irk olarak anılıyoruz.
Kahraman Irk: Bu ırk Altın Irk'tan sonra gelmiş geçmiş en güçlü ırk. Ancak bir süre sonra Kahraman Irk gücünü kötüye kullanmaya başlıyor ve gezegenleri yok ediyor. Altın ırk bunları durduruyor ve bu olaydan sonra yanlız 5 kahramanın yaşamasına izin veriyor. Ve bunları 5 ırka dağıtıyor, bu 5 ırktanda o ırka ait 5 canlı seçiyorlar. Ve bu canlılara "Nodos" adı veriliyor.

Altın Irk:

Gümüş Irk:

Bronz Irk:

Demir Irk:

Nodoslar (Kahraman Irkı içlerinde barındıran canlılar):

Bu kadar görselden sonra anlatmaya başlayayım.
Hikayemiz Altın Irk'ın evrenimizi terk edip, başka bir evrene geçmesinden sonra başlıyor.
Gümüş Irk bu dönemde bizim dünyamızı fetih etmiş ve bizi gezegenden kovmuştur. Aynı zamanda 4 Nodosa sahiptir. İnsanoğlu ise bu dönemden sonra kendi Nodosunu aramaya başlar. Uzun bir zamanın sonunda nihayet bizim Nodosumuz olan Age isimli çocuk bulunur. Age içinde Kahraman Irkların en güçlüsü olan Bellcross'u barındırır. Ancak diğer 4 Nodos'da güç sıralamasında Bellcross'dan hemen sonra yer alır. (Hatta kimileri için Gümüş Irk'ın ilk nodosu Bellcross'dan daha güçlüdür.)

Age bulunduğu gezegende yabani bir hayat sürdürmektedir. Gezegen içerisinde konuşabilen birtek bilgisayar vardır ve Age bunu annesi sanmaktadır. İnsanlar Age ile konuştuktan bir süre sonra Age'i gemiye katılmaya ikna eder ve insanoğlunun Dünya gezegenini geri alma çalışmaları başlar.

Bu arada açılışına hayran kaldım. Ve sizin için bir bölümden kesip Youtube'a yükledim. İyi seyirler.
(Birde video programının reklamı çıkmasa daha güzel olurdu ama neyse ^^)

[YOUTUBE]51Xm9lXCU_A[/YOUTUBE]

Açıklama

Aslında uzun uzun yazmak isterdim ama izlemeyen arkadaşlarımız için bilgi vermek istemiyorum.
İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
İyi seyirler.

yav gene mi yunan mitolojisinden esinlenmişler :artiz:
hatta bire bir kopyalamışlar ırkları ama güzele benziyor bir ara başlarım artık :)

Geçen sene izlemiştim. Nodoslar çok güçlü hatta aşırı güçlü nodosların savaşı dışında pek ilgi çekici bir şey yoktu. Galactica gibi bir şey.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık