Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Gücünü En Çok Merak Ettiğiniz Karakterler

Hangisinin Gücünü Merak Ediyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    84
Im'i gram merak etmyorum. Orochi gibi cöp bi karakter gibi geliyo bana özel bi gücü vardır belki hepsi o kadar.
Weevil'i da merak etmiyorum wb'yi taklit ediyo herif dövüş tarzı birebir aynıdir.

Onun dışinda
Listem
1 Joy boy
2 Beş kadim
3 Monky d dragon
4 Benn Beckmann. neden roo lisitede onu anlamadım beckmann dururken.
5 Kong
6 Ryokugyu
7 Sanjuan wolf
8 Vasco shot
9 Xebeck
10 Loki
11 Campote
12 Pizzaro
13 Roo

Katılıyorum... Senin mantığınla Sanji'nin ödülünün hiçbir zaman Zoro'yu geçmemesi gerekirdi... Ne pozisyonda oluyorsan ol ödülün kendi çabanla artar bana göre... Luffy 1.5 milyar Sanji 330 Milyon ödüle sahipken Zoronun 320de kalmasının başka açıklaması yok çünkü... Wb 5 Milyar Kaido 4.6 ödülü varken mantıken Wbnin sağ kolunun ödülü daha yüksek olmalıydı ama.. Kingin ödülü biraz daha yüksek çıktı..

Sana yanıt atarken Dragon'nun da çok gün yüzüne çıkmadığını söyleyeceğini biliyordum.. öncelikle şu iki şeyi atlıyorsun Dragon Sakazukiyle yaşıt.. Sabo gibi tanınmama durumu da yok. Dediğim gibi Dadan bile yeni öğrenmiş. Dragon, Roger'ın idamından beri var. Bugüne kadar yaptıklarını bilmiyoruz... Sabo'nun ödülünde artış olacağıda zaten bariz. Ben Dragon'un çok gün yüzüne çıkması gerektiğini düşünmüyorum.. bir Krallık düştüğünde mesela bundan kimi sorumlu tutuyorlar kimin ödülünü arttırıyorlar ?

Im olayı zaten bambaşka mevzu.. Ödül yüksekliğiyle bir alaksı yok.. Kehanetteki iki Kral adayından birisi ve hain Nefertari ailesinin prensesi Vivi ve Antik silah Shirahoshi var. Hepsi ileride Luffyle birlikte kilit isimler olacak.
Yine Ace örneğinde olduğu gibi yanlış Zoro örneği çünkü Zoro resmi olarak sağ kol değil yani evet Zoro için sağ kol diyen kişiler var ancak Zoro tanıtılırken resmi unvan olarak bu şekilde çağrılmıyor. Sanji'ye göre Zoro sağ kol değil mesela ve asla Zoro'nun emrini dinlemez, Luffy'de hiç böyle bir ayrım yapmadı. Yani böyle resmi bir unvanı yok Zoro'nun bu sebepten onunla yarış halinde olan Sanji Zoro'yu geçebiliyor Vinsmoke bağlantısı sebebiyle.

Ayrıca Dadan dağ başında yaşıyor ve bir dağ haydutu dünyada olup bitenleri yakından takip edemeyebilir. Bir diğer dağ haydutu Higuma Shanks'ı ve muhtemelen Shanks' ın o dönem 4 milyar olmasada en az 1 milyar olabilecek seviyede sahip olduğu ödülü de bilmiyordu, bu da onun gibi Higuma'nın Shanks'ı tanımaması ne kadar mantıklı ise bu da öyle, Dadan'da Higuma gibi cahil işte dağ haydutu sonuçta. Hükümet bunu bildiği sürece Dadan veya Higuma bilmiş bilmemiş çok fark etmez yani ödülü Dadan koymuyor o zaten Sabo öldü diye biliyordu, Sabo'nun yüzünde yaralar vesaire oluştu ve yetişkin halini hiç göremediler yani görse bile belki isim benzerliği var hiç Sabo'ya benzemiyor, zaten kaç yaşında olduğu belli değil ve Sabo neden devrimci olsun diye düşünmüş olabilir. Luffy'de Sabo'yu ilk gördüğünde tanımadı Sabo kendini tanıtmak zorunda kaldı.

Pozisyon tabii ki önemli, Luffy beşinci Yonko olduğu için ödülü 1.5 milyar oldu, Marco veya Lunarian King'i geçti, bu şuna benziyor birisi Yonko olmuş veya eski bir Amiral dünya hükümetine düşman olmuş, ancak ödülleri artmıyor. Pozisyon gereği bile artar. Sabo'nun devrimcilerin 2 numarası olmasından ötürü artması gerekir.

Yaşı çok önemli değil, Luffy Sabo'dan daha genç ve Karasakal 2 sene evvel kimse tarafından tanınmıyordu ve ödülü sıfırdı mesela. Sabo onlar gibi 2 yıl değil çok daha önceden beri devrimci, Luffy korsan olmaya başlamadan önce bile devrimciydi Sabo.

Dragon bir D. ve Imu'yu en çok rahatsız eden ilk 2 D. arasında Dragon yok bu açıdan önemli bir örnek. Hatta Luffy ve Karasakal korsan, Dragon devrimci olması sebebiyle onun Imu'yu daha çok rahatsız etmesi gerekirdi ama etmiyor.

Dragon bana göre bir yerde harcanacak tarzda bir karakter bu sebepten Luffy tarafından geride bırakılacak hatta Karasakal tarafından bile geride bırakılacak bir karakter. O sebepten Gorousei veya Imu genelde bunlarla veya Yonko ile ilgililer, onların hakkında konuşuyorlar, Dragon'u bir sefer konuştuklarını bile daha göremedik.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık