Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet çıktı ve sonuca bağlanmadı. Ölü yada azıcık ağır yaralı bile yok.:(
İşin o kısmından ben de şikayetçiyim ama sonuçta WB'nin Roger'e yenilmediğini hiç bir zaman da yenilmeyeceğini orada görmüşsündür diye umuyorum. Oda çiziyor bunu senin şebek olayında bile kimse kimseyi teke tek almamıştır bundan emin olabilirsin yada umutlarını taze tutup herkesi yendiler diye vakti zamanı gelinceye kadar kasılabilirsin :bilmem:

İşin o kısmından ben de şikayetçiyim ama sonuçta WB'nin Roger'e yenilmediğini hiç bir zaman da yenilmeyeceğini orada görmüşsündür diye umuyorum. Oda çiziyor bunu senin şebek olayında bile kimse kimseyi teke tek almamıştır bundan emin olabilirsin yada umutlarını taze tutup herkesi yendiler diye vakti zamanı gelinceye kadar kasılabilirsin :bilmem:
İyi de adamların son gördüğümüz vs 'de sonuca bağlamak gibi dertleri olmamış. 3 gün savaştılar sonra kardeşçe ayrıldılar. İşin garip tarafı tayfalar da öyle savaşmış. Bildiğin birbirlerine hoşgeldin selamlaması.

Bunların ölümüne dövüşü olmadıysa ne Roger'ın ne WB'nin bir ağırlığı kalır. Zira biz seri başından beri bunları savaşan ama işin sonunda birbirlerine saygı duyan korsanlar olarak tanıdık. Oysa tam tersi çıktı.

Ha kimsenin Roger'ın WB'yi kolayca yener diye iddiası da olmadı ciddi konusacaksak. Ben bir adım da olsa önündedir diyordum hala daha diyorum bunu.

Daha güçlü duruyor diyorsun ama 3 gün boyunca 20'lik Marco Ray veya Gaban tankladı mangaya göre. Oda bildiğin tayfaları da denk çizmiş. İlerisi için ise yirum yapmak sağlıklı değil. Eğer Rogar tayfası bozulmasaydı Ace'te Rogar korsanlarında olurdu büyük ihtimalle. Shanks belki tayfadan ayrılmazdı. Şahsi güç olarak da her zaman ikisini denk gördüm. İkisi arasındaki bir dövüşte ise Rogar'ın yeneceğini düşünüyorum iradesi dolayısıyla.
Oden sek sek oynamadı o sıra. O da Roger korsanlarına karşı dövüştü.

Bu seviye adamlarda kesin konuşmak zor. Lakin Roger'ın yaptıklarıyla Roger hakkında anlatılıp söylenenleri bir tarafa, Wb hakkında söylenilenleri bir tarafa topladığın zaman Wb üstün geliyor.

İyi de adamların son gördüğümüz vs 'de sonuca bağlamak gibi dertleri olmamış. 3 gün savaştılar sonra kardeşçe ayrıldılar. İşin garip tarafı tayfalar da öyle savaşmış. Bildiğin birbirlerine hoşgeldin selamlaması.

Bunların ölümüne dövüşü olmadıysa ne Roger'ın ne WB'nin bir ağırlığı kalır. Zira biz seri başından beri bunları savaşan ama işin sonunda birbirlerine saygı duyan korsanlar olarak tanıdık. Oysa tam tersi çıktı.

Ha kimsenin Roger'ın WB'yi kolayca yener diye iddiası da olmadı ciddi konusacaksak. Ben bir adım da olsa önündedir diyordum hala daha diyorum bunu.
Sen hep aynı sazı çalarsın da sonuç değişmez Hasan :gamyon:

Roger'in WB'yi bırak Bigmom'u falan yendiğini bile göremezsin bu seride.

Oden sek sek oynamadı o sıra. O da Roger korsanlarına karşı dövüştü.

Bu seviye adamlarda kesin konuşmak zor. Lakin Roger'ın yaptıklarıyla Roger hakkında anlatılıp söylenenleri bir tarafa, Wb hakkında söylenilenleri bir tarafa topladığın zaman Wb üstün geliyor.
Dediğim gibi ben Rogar'ın yenmesini daha olası buluyorum ve bunun nedeni irade. Ne Wb güçte bir fark atmıştır ne de Rogar. Oda bu konuyu asla açıklağa kavuşturmaz muhtemelen ama benim için Rogar bir adım öndedir. Senin için Wb olabilir. Ben bunda bir sorun bulmuyorum. Benim karşı çıktığım WB'nin Rogar'dan net üstün olduğu. Bu ikisi arasındaki bir dövüşü kim kazanırsa kazansın ucu ucuna olur.

wb yi rocer ile garp ile kıyaslarken, wb yi lufinin amcasıymış temayulü üzere düşünerek mukayese etmek lazım yoksa adam gömülmeye müsaitmiş gibi bi algı var sanki.

Viz çevirisi bu aslında. Emsalsiz denilemez gibi. @RedTeroR

sa japoncasını paylaşmak için geldim karşı çıkmak için değil :d tartışma bitince gelmişim tüh. neyse en azından kusanlar dağılmış :d

白吉つちゃんも偉大だがロジャーもまた計り知れねエ!!おれは運がいい

okumak isteyen için

shirokitsu chan mo idai daga rojaa mo mada hakari *shirenee!! ore wa un ga ii

yani diyor ki, evet beyazbıyık mühteşem, güçlü, olağanüstü bi harika (vs) fakat rogerın da ölçülecek bir sınırı yok!! (vs.) ne şans ama(kendisine diyor)

kelimelerin birden çok anlamını verdim, ikisini de övüyor, bi tek dediği gibi roger hepsinin ötesinde. ister güç peşinde koşması, ister macera aşkı, isterse iradesi hakkında olsun, ister hepsi, ister tek tek olsun, kim nasıl yorumluyorsa artık öyle olsun fark yapmıyor :d

*shirenee aslınsa shirenai oluyor, konuşurken bizdeki gibi yorum yerine yom diyerek söylenmesi kolay olsun diye değiştiriyorlar, karakterlere kişilik kazandırmak adına sanırım. karakterlere takma ad takmak, adlarını kısaltmak da keza aynı amaca hizmet ediyor.

sa japoncasını paylaşmak için geldim karşı çıkmak için değil :d tartışma bitince gelmişim tüh. neyse en azından kusanlar dağılmış :d

okumak isteyen için

yani diyor ki, evet beyazbıyık mühteşem, güçlü, olağanüstü bi harika (vs) fakat rogerın da ölçülecek bir sınırı yok!! (vs.) ne şans ama(kendisine diyor)

kelimelerin birden çok anlamını verdim, ikisini de övüyor, bi tek dediği gibi roger hepsinin ötesinde. ister güç peşinde koşması, ister macera aşkı, isterse iradesi hakkında olsun, ister hepsi, ister tek tek olsun, kim nasıl yorumluyorsa artık öyle olsun fark yapmıyor :d

*shirenee aslınsa shirenai oluyor, konuşurken bizdeki gibi yorum yerine yom diyerek söylenmesi kolay olsun diye değiştiriyorlar, karakterlere kişilik kazandırmak adına sanırım. karakterlere takma ad takmak, adlarını kısaltmak da keza aynı amaca hizmet ediyor.
Aman Twei Bey!!! Neler diyorsunuz öyle.:)

okumak isteyen için

Off the charts immeasurable anlamını da karşılıyor galba. Yanlış çevirmiş diyemeyiz.

Neyse övdüğü kısmına katılıyorum zaten. İsteyen istediği gibi yorumlasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık