Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Geçmişten Kalma İlginç Nesneler

Varlıklarını değil de, savaşları sorgulamıştım aslında. Hani Tanrı yanımızdaydı gibi bir efsaneyi yazıya dökmüşlerdir diye.. Acaba tipleri nasıldı, beyaz-esmer gibi tarifi olsa Akdenizin güneyi ya da kuzeyi denebilirdi.
Zaten geride kalan tek adam gibi kaynak Mısır yazıları, onun haricinde pek bilgi yok. Mısırlılar da bunları tepeleyip atmış. Altı bin kişiyi öldürmüş, dokuz bin kişiyi esir almış, geri kalanlar da kaçmış. İçlerinde sünnetli olanlar da varmış, sünnetsiz olanlar da. Yine aynı yazıtta bunların Yunan olabileceklerinden de bahsedilmiş. Bunun haricinde bildiğim kadarıyla ten renklerine ya da neye benzediklerine dair bilgi yok.

Zaten geride kalan tek adam gibi kaynak Mısır yazıları, onun haricinde pek bilgi yok. Mısırlılar da bunları tepeleyip atmış. Altı bin kişiyi öldürmüş, dokuz bin kişiyi esir almış, geri kalanlar da kaçmış. İçlerinde sünnetli olanlar da varmış, sünnetsiz olanlar da. Yine aynı yazıtta bunların Yunan olabileceklerinden de bahsedilmiş. Bunun haricinde bildiğim kadarıyla ten renklerine ya da neye benzediklerine dair bilgi yok.

9 bin esir bilgi almak için fazlasıyla yeterli bir sayı değil mi? Kendilerine 4 kere saldırmış bir topluluktan 9 bin kişi esir etmişlerse, her şeyi öğrenmişlerdir diye düşünüyorum. 2-3 tanesini gemiye atıp konum almayı akıl etmeleri gerekmez mi?

Aslında denizci millet diyince Kartacalıların atası fenikeliler geldi aklıma. Onların denizciliği de baya iyiydi. Bunun olma ihtimali var mı?
O zamanlarda Fenikeliler bilinen ayrı bir devletmiş, aynı zamanda barışçıl bir halk oldukları söyleniyor. Deniz İnsanları ise bildiğin barbarmış.

Evet bende böyle bir şey duydum. Denizci devlet olarak aklıma Yunanlılar(Miken) ve Fenikeliler geldi o döneme ait. Ama Smoker, Miken'e bağlı olan adaları incelediklerini söyleyince Yunanlıların olamayacağını düşündüm.
Yunan olabilecekleri de söyleniyor bu kişilerin. Yani ortaya atılan bir sürü tez var, ama kesin bir şey söyleyebilen yok.

9 bin esir bilgi almak için fazlasıyla yeterli bir sayı değil mi? Kendilerine 4 kere saldırmış bir topluluktan 9 bin kişi esir etmişlerse, her şeyi öğrenmişlerdir diye düşünüyorum. 2-3 tanesini gemiye atıp konum almayı akıl etmeleri gerekmez mi?
Onlar zaten biliyor bunların kim olduklarını, biz bilmiyoruz yazmadıkları için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık