Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Beğendiğiniz Fantastik Ordu

Seçiminiz?

• Kullanılan toplam oy
    63
1. Duvar Titanları (Attack on Titan)

Duvar Titanları, Dokuz Titan'dan biri olan Devasa Titan'a benzeyen Anormal Titanlardır. Kristalleşme yeteneğine sahiptirler. Eren Yeager tarafından 854 yılında serbest bırakılmadan önce duvarların varlıklarını sağlamışlardır. 743 yılında Kral Karl Fritz, Üç Duvarı (Maria, Rose ve Sina) oluşturmak ve Paradis Adası'ndaki son Eldiya bölgesini korumak için Kurucu Titan'ın gücünü kullanarak bu Titanlardan "on milyonlarca" yaratmıştır. Kral Fritz tüm dünyayı Paradis Adası saldırıya uğrarsa Duvar Titanları'nı serbest bırakarak onlara dünyayı yok ettireceğini söyleyerek tüm dünya devletlerini tehdit etmiştir.

2. Ölüler Ordusu (The Lord of the Rings)

Dunharrow'un Ölü Adamları veya Yemin Bozanlar olarak da bilinen Ölüler Ordusu, Son İttifak Savaşı'nda Isildur'a yardım etme sözü verdikleri halde sözlerini tutmayan ve bu nedenle Isildur tarafından lanetlenerek Orta Dünya'da kalmış Beyaz Dağlar'ın halkıydı. Lanetten dolayı bu dünyada kaldıktan sonra Dwimorberg'in altındaki mağaralara ve onun gölgesindeki Harrowdale vadisine musallat olmuşlar, ancak yalnızca sıkıntılı zamanlarda ortaya çıkmışlardır. Ölüler Ordusu, Ölülerin Kralı tarafından yönetiliyordu. Yalnızca Isildur'un Varisi'nin çağrısına yanıt vereceklerinden ve Isildur'un soyunun sona erdiği düşünüldüğünden hiç kimsenin Ölüler Ordusu'nu kullanamayacağı söylenmiştir.

3. Altın Ordu (Hellboy II: The Golden Army)

Yüzyıllar önce bir Goblin demircisi Elflerin Kralı Balor'a gelerek peri ırklarını yok edip topraklarını genişleten insanlara karşı savaşması için ona mekanik bir ordu yapmayı teklif eder. Oğlu Nuada'nun telkinleriyle ikna olan Balor ordunun yaratılmasına onay verir. Böylece toplamda altından yapılmış 4900 adet mekanik askerden oluşan ve "Durdurulamaz Güç" olarak da bilinen olan Altın Ordu ortaya çıkar. Fakat Balor ordunun yaratılmasına onay verdiği için pişman olur. Zira Altın Ordu merhamet ve vicdan azabından yoksundur ve dost-düşman ayrımı yapmadan; masum insanları, kadınları, çocukları ve yaşlıları katleder. Altın Ordu'nun mekanik askerleri herhangi bir insandan çok daha büyük ve güçlüdürler. Hasar alsalar da kendilerini tamir edebilirler ve yok edilemezler. Yalnızca elinde Bethmora'nın Tacı'nı tutan ve soylu bir soydan gelen biri tarafından kontrol edilebilirler.

4. Terracotta Savaşçıları (The Mummy: Tomb of The Dragon Emperor)

İmparator Qin Han, uşağı olan General Ming Guo'yu ölümsüzlüğün sırrını bildiği söylenen Zi Yuan'ı saraya getirmesi için gönderir. Ancak Ming ve Zi Yuan karşılaştıkları anda birbirlerine aşık olur, Ming de bu yüzden onu Han'a teslim etmez. Qin Han emrine karşı geldiği için Ming Guo'nun idam emrini verir. Bunun üzerine Zi Yuan ölümsüzlük büyüsü yerine hem Qin Han'ı hem de onun devasa ordusunu lanetler. Qin Han buna öfkelense de lanet hemen etkisini gösterir ve Qin Han'ın vücudundan çamur yayılır. Yakındaki mumlardan çıkan ateş tıpkı bir mıknatıs gibi Qin Han'ın üzerine çekilir ve onu diri diri yakar. Ordusundaki askerlerin bedenleri de aynı maddeyi yayar, ancak Qin Han'dan farklı olarak sessizliğe gömülürler ve topraktan askerler haline gelirler.

5. Vahşi Av (The Witcher)

Skellige'de Mörhogg'un Hayaletleri olarak adlandırılan Vahşi Av gökyüzünde atları ile dolaşan bir hayalet ordusudur. Sıradan halk tarafından gökyüzünde dört nala koşan ve bir savaş alameti olarak görülen ölümsüz süvarilerdir. Vahşi Av gerçekte Tir ná Lia'dan gelen bir grup Aen Elle elfidir ve kendilerine Kızıl Süvariler anlamına gelen yerli Kadim Dil'de Dearg Ruadhri derler. Vahşi Av'a öncesinde general ve daha sonra kral olan ve genellikle Vahşi Av'ın Kralı olarak bilinen Eredin Bréacc Glas önderlik eder. Vahşi Av'ın gerçek amacı Kızılağaç Halkına hizmet etmek için Aen Seidhe gibi diğer dünyalardan köleler bulup yakalamaktır, ancak bir noktada Kadim Kan'ı ele geçirmek için Ciri'nin peşine düşmüşlerdir.

6. Necronlar (Warhammer 40k)

Necronlar yaklaşık 60 milyon yıldır mezarlarında sessizce yatan, oldukça eski olan ve insansı robotik savaşçılardan oluşan bir uzaylı ırkıdır. Geçmişlerine dair pek fazla şey bilinmese de, onlar hakkında kesin olarak bilinen tek şey Aeldari efsanesinin korkunç Yıldız Tanrıları'ndan biri olan C'tan'ın ruhsuz yaratıkları ve eski hizmetkarları olduklarıdır. Necronlar'ın tarihi Aeldari'nin doğumundan bile önceye dayanır ve hesap edilemeyecek kadar eskidir. Necronlar her yönden çok gelişmiş olsalar da, halen ölümü yenmenin bir yolunu bulamamıştı. Onların bu ölümsüzlük arayışlarını gören C'tan, Necronlar'a metalden bedenler tasarlamalarını ve ruhlarını bu bedenlerin içine aktarmalarını söyler. Bu sayede ölümsüz olacaklardır. Necronlar bu söyleneni yapar ve gerçekten de ölümsüz olurlar, ancak bilmedikleri şey bunu yaptıkları anda C'tan'ın köleleri haline gelecekleridir. Kudretli Necronlar'ı kuklası haline getiren C'tan onlara tüm galaksiyi yok ettirir. Geride canlı bir şey kalmayınca da yaşamın yeniden filizlenmesi için onları uykuya yatırır. C'tan'ın etkisinden çıkan Necronlar, 60 milyon yıl sonra uyanmaya başlar.

Son düzenleme:
Çok güzel bir konu olmuş, eline sağlık. Ölüler Ordusu ve Terracota hep ilgi çekici olacak bence.. Mumya filminde de severek izlerdim, zaten ölüler ordusunun sahnesi hala ürperti verir.

Benim favorim Altın Ordu, yapılışının ardındaki mantık ve sonrasında olanlar güzel düşünülmüş.

Bunun filmini izlemiştim galiba ama pek birşey hatırlamıyorum.Batı galiba Hellboy ile moğolların şeytani barbar olduklarına gönderme yapmış.Filmi izlemiştim ama altınordu olduğunu hatırlayamadım baya bir oldu izleyeli.

Benim aklıma direkt Bleachdeki Yamatonun bankaisi sonucu çağırdığı öldürdüklerinden oluşan bir ordu vardı o geldi. Ama o kadar da güçlü değiller galiba.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık