Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Cyberpunk: Edgerunners (2022)

Seriyi beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    26
Tedavi arayışı içindeydiler ama tedavi bulabildiler mi? Ben Regina'ya ne zaman sorsam henüz bir ilerleme katedemedik diyordu.
Oyunun backroundunu anlattım ama eğer Regina’ya hepsini öldürmeden götürürsen çok zor olanı başardığını ve bir kısmının tedaviye başladığını, iyileşemeseler bile sonrakiler için overload kavramını çözmeye yardımcı olabileceklerini falan söylüyordu

Adam gayet mantıklı konuşuyor.
Irkçılık kötü bir şey değil. Minimal düzeyde tabi.
Keko salladıysa mantıklı bir adamdır karaktersiz sjw dalgasına ve samimiyetsiz azınlık emcükleyen kesime falan sövmüştür diye videoya biraz bakındım da adam karakterinden ve eylemlerinden ötürü tiksindiği belli başlı insanlara karşı bu yaptığının ırkçılık olduğunu düşünüyor. Bu en fazla yeterli miktarda zeka sahibi kendine yalan söylemeyecek samimi insan tepkisi olur ırkçılık böyle bir şey değil. Köpekten beter yaşayan Arap görünce tiksinmek normal insani bir tepki. Böyle yaşamayı kültür haline getirmiş çok sayıda Arap'a mağruz kalıp bir önyargı oluşturmak da gene gayet insani bir tepki. Buradaki olay ten rengi değil. Millete bela olmuş nazi sevdalısı dazlak göre göre bu tiplerden ırak durmak, hayatsız gibi suça ve belaya meyilli yaşayan getto zencilerinden öte durmak, kendi memleketinde de çeteleşip hır-gür çıkarmayı adet edinmiş it kopuk kesime dair belli bir önyargıya sahip olmak vs tamamen beyni olan ve tecrübelerinden ders alabilmeyi beceren normal insan tepkisi. Belli başlı toplumlarda böyle it köpek sürüsü olması kültür haline gelmemiş gibi sanki onlar yokmuş gibi ortaya konuşup ten rengi emcüklemek cağımızın en büyük çapsızlıklarından biri. Her şeyden öte dürüstlük ve samimiyet gerek. Bunların olmadığı yerde mevzu patlıyor.

Oyunun backroundunu anlattım ama eğer Regina’ya hepsini öldürmeden götürürsen çok zor olanı başardığını ve bir kısmının tedaviye başladığını, iyileşemeseler bile sonrakiler için overload kavramını çözmeye yardımcı olabileceklerini falan söylüyordu
Hepsini öldürmeden götürdüm ben. Regina'nın bulunduğu yere gidip konu hakkında herhangi bir ilerleme kaydedip kaydetmediğini sorabiliyorsun. Her sorduğumda aynı cevabı aldığım için bir sorayım dedim, belki kaçırdığım bir şey vardır diye.

Hepsini öldürmeden götürdüm ben. Regina'nın bulunduğu yere gidip konu hakkında herhangi bir ilerleme kaydedip kaydetmediğini sorabiliyorsun. Her sorduğumda aynı cevabı aldığım için bir sorayım dedim, belki kaçırdığım bir şey vardır diye.
Sadece son saykoyu teslim ettiğinde söylüyor olabilir. Ödül veriyor ya hani

Final bölümüne kadar duygusal olarak hiçbir şey hissetmedim diyebilirim. Maine falan umurumda olmadı yani. Sanırım hızlı işlendiği için böyle oldu. Karakterlerle bir bağ kuramadan öldüler. Sadece Rebecca ve David'in ölümleri etkiledi beni. En duygusal sahne de, son sahneydi tabii. Lucy sağlam karakterdi.

Genel Bilgiler

İngilizce: Cyberpunk Edgerunners
Bölüm Süreleri: 26 Dakika
Uzunluğu: 1 sezon + ?
Tür: Aksiyon, Sci-Fi

Tanıtım

Teknoloji ve vücut değiştirmenin takıntı hâline geldiği gelecekteki bir şehirde, Night City'de hayatta kalmaya çalışan bir sokak çocuğu her şeyini kaybetme tehdidiyle karşı karşıyadır. Her şeyini kaybedeceği için, siberpunk olarak da bilinen bir paralı asker kanun kaçağı olan Edgerunner olarak hayatta kalmayı seçer.

(Dizibox sitesinden alıntıdır)
Cyberpunk 2077 öncesinde bile evreni genel olarak severdim.Her ne kadar son dönemde anime ve mangadan genel olarak soğumuş olsam bile seriye bir ara bakmakta fayda var.

Ana karakter gerçekten son zamanalarda tükettiğim yapımlardaki en "insan" karakterdi, muhtemelen çok uzun bir süre en sevdiğim ana karakter olacak. Onun dışında yan karakterler de çok çok iyiydi. Bir animede gerçekten gri olan bu kadar çok karakter en son ne zaman gördüm hatırlamıyorum, çok da hoşuma gitti.
Serinin temposu tam ayarındaydı, son sahnelere kadar yükleyip yükleyip durdu ama patlatmadı. İlk bölümden anladık aslında bu hikayenin mutlu bir son ile bitmeyeceğini ancak şahsen kabullenmek istemedim. Oyunu da ne oynadım ne izledim yani hakkında sıfır bilgi ile izledim bu diziyi, bunu belirtmemin sebebi sanırım oyunda David'in sonuna referans varmış ben bunu bilmediğim için acaba bir şekilde birlikte Ay'a kaçarlar mı diye düşündüm belli bir yere kadar hep. Neyse kısaca muhteşem bir diziydi, şuana kadar erteleyip duruyordum iyiki de ertelemişim ki bu tecrübeyi bugün yaşayabildim. Normalde oyunu oynamayı düşünmüyordum ama dizinin gazı ile indirip bilgisayarda tutucam galiba.

Güzel seriydi. Draması üzdü.
İlk bölümlerde en çok sırıtan şey annesinin ölümüne doğru düzgün üzülmeyen David'in Maine ölünce çıldırması oldu. Annesini düzgün işleyemediler sanki. Devamında yan karakterleri hızlı işledikleri için ölümleri etkileyici olmadı ama güzeldi yani.
Sonda David ve Rebecca'nın ölümü üzücüydü. Lucy ile mutlu bir şekilde yaşamak varken tüm bunlara değdi mi be kardeşim. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık