Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Charlotte Oven

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim.

    Kullanılan: 55 61.1%
  • Sevmem.

    Kullanılan: 35 38.9%

  • Kullanılan toplam oy
    90

Charlotte Oven
(Shārotto Ōbun), Charlotte Ailesi'nin dördüncü oğlu ve en büyük beşinci çocuğudur. Aynı zamanda Koca Ana Korsanları'nın bir üyesidir. Charlotte Katakuri ve Charlotte Daifuku ile üçüz kardeştir ve içerinde en küçük olandır. Oven, Totto Land'ın Yakigashi Adası'nı yöneten Kavrulmuş Yiyecek Şansölyesi olarak görev yapar.

Oven yaptıklarından dolayı Tüm Kek Adası Arkı'nın baş kötü karakterlerinden biridir.

Görünümü

Oven son derece iri ve kaslı bir adamdır. Normalde uzun boylu ve yapılı olan Pedro onun yanında küçücük kalmıştır. Kalın bir boynu, üç farklı yöne kıvrılan tuhaf saçları ve çalı gibi kısa bir sakalı vardır. Saçlarının rengi pişirilen bir yiyeceğe benzer. Uçları koyu turuncu renktedir ve dibe doğru sarı renge döner. Monkey D. Luffy'nin İkinci Vites formuna geçtiği zaman kazandığı açık pembe renkte bir ten rengine sahiptir.

Üzerinde sadece turuncu renkte ve uzun yakaları olan bir pelerin vardır. Pelerini göğsünde sarı renkte bir kurdele ile bağlanmış haldedir. Ellerine eldiven ve beline tokası dairesel biçimde olan bir kemer takar. Pantolonu koyu kırmızıyı andıran bir renktedir. Ayaklarına çizgili çoraplar ve mokasenler giyer. Şeytan Meyvesi güçlerini aktif hale getirdiği zaman pelerini daha koyu bir renge bürünür.

Kişiliği

Ben yasalara sonuna dek bağlı olan bir adamım! O benim kız kardeşim diye prensiplerimden taviz vermem.
-Oven, Charlotte Chiffon hakkında konuşuyor.

Oven ailesine son derece sadıktır ve kendisine verilen emirleri harfiyen yerine getirir. Eski kocalar adalardan sürüldüğü için, kızı Chiffon'u görmek için Kakao Adası'na gelen Pound'a anında saldırmıştır. Kakao Adası'ndaki herkese aynalarını kırmalarını emrettiği zaman, emrine uymayanları öldürmekle tehdit etmiştir.

Oven kardeşlerini fazlasıyla umursar. Pekoms'un onun "sevgili" kardeşi Charlotte Brûlée'yi esir aldığını gördüğü zaman aşırı derecede sinirlenmiştir. Ağebeyi Katakuri'ye çok saygı duyar, Luffy'nin onu yendiğini öğrendiği zaman sinirden Luffy'ye saldırmıştır. Charlotte Pudding'in pasta yapma operasyonuna karşı çıkmasa da, pasta yapımına yardım edecek olan Chiffon'a izin vermemiştir. Çünkü onun kocası olan Capone Bege'in, annesi Charlotte Linlin'e suikast girişiminde bulunmasından Chiffon'u da sorumlu tutmuştur. Dövüşleri esnasında düşmanlarının kim olduklarını anlamaya çalışır, ancak yine de onlara acımaz.

Bunların yanı sıra oldukça gururlu bir adamdır. Nostra Castello üzerine gelirken yoldan çekilmeyi reddetmiştir. Öfkesi onu daha güçlü kılar, ancak aynı zamanda sağlıklı düşünmesini engeller. Nostra Castello'yu batırmaya çalışarak, annesinin yiyecek krizini engelleyecek olan düğün pastasını yok etmeyi de göze almıştır.

Yetenek ve Güçleri

Oven, Kavrulmuş Yiyecek Şansölyesi olduğu için Yakigashi Adası'nı yönetmek ve ihtiyacı olan kişilere kavrulmuş yiyecek temin etmekle yükümlüdür. Vito, Oven'ın tayfadaki en güçlü kişilerden biri olduğunu ve onu ağabeyi Tatlı Komutanları olan Katakuri ve kız kardeşi Charlotte Smoothie ile kıyaslayarak, onun "canavar" olduğunu söylemiştir.

Taktiksel Yetenekleri
Oven pratik düşünebilen ve hızlı şekilde plan yapabilen bir adamdır. Luffy'nin Ayna Dünyası'ndan kaçış rotasını kısıtlamak için, Kakao Adası'ndaki tüm aynaların kırılmasını emretmiş ve şehrin meydanına devasa bir ayna koymuştur. Daha sonra da tüm adamları aynanın başında konuşlandırarak, Luffy'nin gelmesini beklemiştir. Ayrıca kalabalık birlikleri usta bir şekilde yönetebilir. Emirleri ile onlara tuzak kurdurabilir ve onları savunma düzenine geçirebilir.

Fiziksel Yetenekleri
Oven'ın çok yüksek bir fiziksel gücü vardır. Güçlü bir mink olan, kılıcı ile metal zırhları ve kalkanları kesebilen Pedro'nun kılıcını kolu ile durdurmuştur. Tony Tony Chopper'ın Kung-Fu Noktası tekniğine kolay bir şekilde üstün gelmiştir. Baskın Kostümü giymiş Vinsmoke Niji'den sürpriz bir saldırı yemesine karşın, bundan etkilenmemiştir. Yumrukları son derece etkilidir. Chiffon ve Pound gibi iri kişilere güçlü darbeler vurabilmiştir.

Oven aynı zamanda fazlasıyla dayanıklıdır. Vinsmoke Sanji'den boynuna kendisini uçurup, arkasındaki duvara sokacak güçte bir tekme yemesine rağmen vücudunda sadece ufak morluklar oluşmuştur. Üvey babası Pound onu denize düşürmek için kafasına büyük bir sopa ile vurmuş. Saldırı sonucunda sopa parçalanmış, Oven ise yerinden bile kıpırdamamıştır. Bege onun suratına patlayıcı bir vuruş yapmış, Oven'da sadece ufak yaralar açılmıştır. Vinsmoke Ichiji'nin "Parlayan Kırmızı" isimli yeteneği tarafından gövdesinde büyük bir delik açılmasına rağmen yıkılmamış, dövüşe devam etmiş ve adamlarına emir verebilmiştir. Daha sonra göründüğü sahnede gövdesinde sadece ufak bir yara olduğu görülmüştür.

Ağabeyi Katakuri'nin aksine refleksleri hızlı değildir. Sanji'nin kendisine vurduğunu görememiştir, ancak yine de kendisine vuranın Pound olmadığını anlamıştır. İri gövdesine rağmen hızlı bir adamdır. Metrelerce uzakta olmasına rağmen Pound'un dibinde biterek, ona vurmuştur. Ayrıca Pudding'in sürdüğü fok arabasını yakalayabilmiştir.

Güçlü bir iradeye sahiptir. Linlin'in Haoshoku Haki patlamasına maruz kalmasına rağmen bayılmamıştır.

Şeytan Meyvesi
Oven, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Netsu Netsu no Mi'yi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde kendini ısıtabilir, bu sayede temas ettiği kişileri yakabilir. Dokunduğu herhangi bir nesneyi de ısıtabilir. Pedro'nun kılıcını ısıtarak, kılıcı onun elinden düşürmüştür. Isıtma gücü ile okyanusun büyük bölümünü ısıtarak kaynatabilir. Bu gücü sayesinde ahşap gemileri batırabilir ve suda yaşayan canlılara zor anlar yaşatabilir.

Silahı
Oven, Pound'a saldırırken naginata olarak bilinen türden bir silah kullanmıştır. Bahsi geçen silah kılıca benzer, ancak tutulan yeri ve keskin kısmı eşit uzunluktadır. Naginatayı meyve gücü ile ısıtarak alevli saldırılar yapabilir.

Ek Bilgi

-Oven kelimesi içinde yiyeceklerin pişirildiği elektrik ya da ateşle ısıtılan, bizim fırın olarak bildiğimiz kelimenin İngilizcesidir. Oven'ın adı gibi, meyvesi de onun fırın özelliğini pekiştiren bir etmendir. Oven adı, Charlotte Ailesi ve Koca Ana Korsanları'nın yiyecek tabanlı teması ile uyumludur.

Künye

Adı: Charlotte Oven
Okunuşu: Shārotto Ōbun
İngilizce Adı: Charlotte Oven
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 861, Anime 827
Bağlantıları: Koca Ana Korsanları, Charlotte Ailesi
Unvanları: Korsan, Kavrulmuş Yiyecek Şansölyesi
Yaşı: 48
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 25 Kasım
Boyu: 492 cm

Şeytan Meyvesi
Adı:
Netsu Netsu no Mi (Tr. Isı Isı Meyvesi, İng. Heat-Heat Fruit)
Anlamı: Isı
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Charlotte_Oven
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com
 
Eline sağlık.

Üçüzler içinde en az sevdiğim kişidir kendisi. Ama hakkını yemeyelim baya da güçlü bir karakter. Meyvesi tek kelimeyle muhteşem ve çok da iyi kullanıyor. İyi tasarlanmış bir karakter.
 
Meyvesi Fiiller'de başka birinde gösterilmeseydi iyiydi, ama çok kullanışlı bir meyvesi var.
Potansiyeli harcandı sanki biraz.
Filler olarak o kadar çok ısı meyvesi kullanan karakter var ki say say bitmez. Ama Oven'ın bunlardan farkı ısı dalgaları yayabilmesi ve ısıyı başka nesnelere aktarabilmesi. En azından ben böyle biliyorum. Her türlü en iyi ısı meyvesi bunun ki.
 
Üçüzlerden tek sevmediğim karakter. Şimdi fark ettim, üçüzlerin üçü de arc boyunca aktifti. Boş çıkmamaş. 3'te 3.
 
Sevmem. Zalim bir karakter. Ama gücü güzel ve dayanıklı orası ayrı bir konu.

Bazı istisnalar olsa da sanırım ben bir amaç doğrultusında farklı bir yol tercih etmiş ve sebeple iyi diye tabir ettiğimiz kişilerin karşısına çıkan kişilerden olmadığı sürece kötü karakterleri sevmiyorum. Katakuri ayrı tabi.

İyi tasarlanmış olması ve iyi bir hikayesinin olması ayrı konu.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık