Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 753: Savaş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi 1 yıldır ortama uzak olduğum için adını unuttum Oda'nın hayranlarının One Piece hakkındaki sorularını cevapladığı bir söyleşi gibi bir şey vardı. Orada yanılmıyorsam bir fan Sabo'yu soruyordu Oda'da öldüğünü seri de gözükmeyeceğini söylemişti. 1 yıl önce kim Sabo hakkında teori açsa bundan dolayı herkes teoriyi çürütüyordu. O yüzden öyle söyledim. Yani Oda'ya yakıştırmama sebebim Sabo olayının çok belirgin olması. Direk Ateş Meyvesi'ni görünce meyveyi yeme adayları arasında aklıma ilk gelen kişi Sabo olmuştu. Hani ilk tercihim çıkmasaydı keşke sürpriz biri yeseydi diye istemiyor değilim. Bir de büyük Sabo nedense çok itici geldi bana ya Ace'in yerini tutamadı. Ace'in karakteri Luffy'e çok benziyordu bu Sabo çok ağırbaşlı duruyor. Bu arada arc sonunda Law'da Jinbei gibi olacak sanırsam. Luffy tayfaya katılmasını isteyecek ama açık kapı bırakmak şartıyla reddedecek gibi hissediyorum. Özellikle Law'la ilgili bir flashback'te girerse kesin bir tayfaya alınma muhabbeti olacak demektir. Biliyorum tayfası filan var ama 2 yıl sonraki zamanda hiç görmedim diye hatırlıyorum tayfasını. Bir şekilde ölmüş yada dağılmış olabilirler. Öte yandan Jinbei neyse balık adamda Law'a tayfada ihtiyaç var mı tartışılır doktor olarak Chopper var zaten... Bu arcta çok karakter gördük açıkçası biri tayfaya katılabilir. Law olabilir, Samuray yada oğlu olabilir, Rebecca, Sabo, Bellamy vs...
Tayfası Zao muydu öyle bir yerde. Tayfasıyla katılsın bence. Hatırladığım kadarıyla Law'ın tayfası geniş değildi ayrıca ayrılan, ölen olmuştur. Law sadece doktor değil supernova fazla supernova zarar çıkarmaz. Düşünsenize Luffy'nin emrinde 2 eski schibukai var. Yani Big mom ya da Kaido ile dövüşecek ise bu güce ihtiyacı var.

Tayfası Zao muydu öyle bir yerde. Tayfasıyla katılsın bence. Hatırladığım kadarıyla Law'ın tayfası geniş değildi ayrıca ayrılan, ölen olmuştur. Law sadece doktor değil supernova fazla supernova zarar çıkarmaz. Düşünsenize Luffy'nin emrinde 2 eski schibukai var. Yani Big mom ya da Kaido ile dövüşecek ise bu güce ihtiyacı var.
Muhtemelen öyle olacak Hancock gibi müttefik olacak çünkü güç olarak Luffy ile eşit durumda şimdi katılırsa olmaz tayfada Luffy'den güçlü biri olamaz. Jinbei bile o sebeple katılamadı Oda biraz dolaştırıp Luffy güçlenince katacak sanırım tayfaya. Muhtemelen Dof'a ikisi beraber dalacak eğer Law erkenden kaybeder de Dof ile Luffy arasında uzun bir savaş olursa yine de bir ihtimal tayfaya katılabilir.

@One Piece
Emin misin hocam ben öyle bir açıklama yapmadı diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim elbette. Databook'taki bilgilerle karıştırma ihtimalin var mı?:D

Muhtemelen öyle olacak Hancock gibi müttefik olacak çünkü güç olarak Luffy ile eşit durumda şimdi katılırsa olmaz tayfada Luffy'den güçlü biri olamaz. Jinbei bile o sebeple katılamadı Oda biraz dolaştırıp Luffy güçlenince katacak sanırım tayfaya. Muhtemelen Dof'a ikisi beraber dalacak eğer Law erkenden kaybeder de Dof ile Luffy arasında uzun bir savaş olursa yine de bir ihtimal tayfaya katılabilir.
Law zaten kaybetti bir kere ikinci kez deneyecek gücü yok bence. Sanırım hafif destek çıkacak Luffy'e. Eğer Luffy alırsa bir nevi onun intikamını da almış olacak, tayfada ki herkes için savaşmıştı şimdi Law içinde savaşırsa çok güzel olur. :D Law gelsin ya.

Dip: Şu an fark ettim, ben bu arc daki herkesi tayfaya istiyorum.

@One Piece
Emin misin hocam ben öyle bir açıklama yapmadı diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim elbette. Databook'taki bilgilerle karıştırma ihtimalin var mı?:D
Herhalde oydu ya hatta Smoker'a da sormuştum Oda şunda açıkladı öldü artık gözükme ihtimali yok filan demişti. Bu databook yada Sbs de söylenmiş sanırım. Ama Sabo yaşadığına göre yalan oldu tabi ki.

Sabo'nun öldüğü direk olarak Oda tarafından yazılmamış bir databookta geçiyordu. Orada da kendisine kısa bir karakter tanıtımı şeklinde yer verilmişti ve bu tanıtımın sonunda ölmüştür ifadesi yer alıyordu. Yani spesifik olarak "Sabo öldü" açıklaması yapılmadı hiçbir zaman. Zaten 668. sayının kapağında Ace'in mezarının önünde üç sake bardağı görülmesiyle yaşadığı kesinleşmişti.

Herhalde oydu ya hatta Smoker'a da sormuştum Oda şunda açıkladı öldü artık gözükme ihtimali yok filan demişti. Bu databook yada Sbs de söylenmiş sanırım. Ama Sabo yaşadığına göre yalan oldu tabi ki.
sabo için öldü demedi oda okuyucunun hayal gücüne bırakıyorum dedi. o yüzden bir gurup öldügünü idda etti okadar yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık