Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mom Kid'in suratına yumruk çakıp yere gömüyor.Kid sonra ayakta pek birşeyi yok.

Aynı Mom Queen'in kafayı alıp yere çalıyor adamın feleği şaşıyor.

Ya mangaka şu an bunların seviyesini arşa çıkardı yada Kid gibi adamlar aşırı dayanıklı ve güçlüymüş biz bilmiyormuşuz.Yani dayak yiyen halleri bile King ve Queen üzeri gibi duruyor öyle imajla çiziyor yani.

Kid'e yaptığı kafayı gömme hareketini Queen'ede yapıyor. Sonra Queen'i boynundan tutup döndeririyor.Hatta Luffy-Hyogoro falan ağzı açık izliyor kenardan. Sonraki sayı Queen kalkıp kafa atıyor :D

Law ve Kid ikilisinin bir İmparatorla savaştığı unutuluyor sanırım... Belirli klasmanın altındaki saldırıları pek tınlamıyor İmparatorlar... Özellikle bedenin Linlin ve Kaido gibiyse...

Yukarıda MW ve Alpamis zaten söylemiş ama ben hem manga sayfalarını atmak ve söyleneneleri bir mesajda toparlamak istiyorum. Öncelikle bilinçli olmayan Linlin'i Queen karşısında izliyoruz.

Queen görüldüğü üzere Linlin'den yumruk yiyor ve helikopter gibi sallanıyor ve bu saldırıyı yer yemez ayağa kalkamıyor bir süre yerde yatıyor.

Daha sonra bilinci açıkken bu kadar rahat tutturamayacağı bir saldırı atıyor.

Uçarak antik zoan gücüyle kafa atıyor Big Mom'a ve ancak hafızasını geriye getiriyor.. daha sonrasında Linlin uykuya dalıyor. Bayılma başka uykuya dalma başka arada fark var altını çizeyim :)

Şimdi uyanışsız çöp görülen Kid'e bakalım.

Queen gibi doğrudan suratına yumruk yiyor ve hiç tınlamadan dövüşmeye devam ediyor.

Sıradan yumruğu geç Ikoku yeyip yere düşmeden ayağa kalkıp, Linlin'e uyanış atıyor.
Uyanışla da Law'la birlikte dizi bile kanamaz denilen kadına yıllarca yemediği hasarı atıyor. Bir de çıkıp hala Queen, King diyorsunuz tövbe estağfurullah...

Keşke Kid ve Law, Mamayla dövüşmeden Bm korsanlarına bir şov yapsaydı şelaleden düşmeyelerdi... Bu kadına veya Kaido'ya hasar atmak her yiğidin harcı değil fakat.. işlemeyen saldırılarını hor görmenin alemi de yok. Queen'e veya Kinge atsa o saldırıların çoğu etkili olurdu merak etmeyin.. özellikle Metal arasında sıkıştırıp baskılayan, Punk Vise gibi saldırılar fena kan alır komutanlardan.

Neyse ben önceden de dedim şimdi de diyorum. Kid, Queen'i uyanışsız, uyanışla da Kingi alır.

Son düzenleme:
Devamı varsa bile görmeden bir şey diyemem. Şu ana kadar yetersiz. Uyanışa daha ne kadar güç sığdıracak ki makul sınırlar çerçevesinde? Ya sadece şu ana kadar gösterilen güçlere sahip birer uyanış açtıkları için yonkounun düşmesi tatmin edici olmayacak ya da uyanışa bir dünya güç sığdıracak Oda. İki türlü de kötü.
Uyanışlarının tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyoruz. Kid'in mıktanıs yaptığını gördük bi. Belki başka numarası da vardır. Law'ınsa anladığım kadarıyla gücü kılıca geçirip direkt organlara o gücü yediriyor. Her tekniğini uygulayabilir mi bilmiyorum ama Kroom ile Gammayı direkt içine yedirse nasıl olurdu merak ediyorum.

@Tiksav Lee Kidd'in Ikoku'yu direkt yediğine emin miyiz? Özel olarak muallakta bırakılmış gibi. Bir de Kidd kesinlikle çok dayanıklı, ona şüphe yok. Yine de gerektiği yerde dayanıklılık plotu devreye girmiş gibi. BM ne yaparsa yapsın işe yaramıyor. Suratına attığı düz yumruk da, Ikoku da işe yaramayacaksa bıraksın yonkouluğu zaten?

@Tiksav Lee Kidd'in Ikoku'yu direkt yediğine emin miyiz? Özel olarak muallakta bırakılmış gibi. Bir de Kidd kesinlikle çok dayanıklı, ona şüphe yok. Yine de gerektiği yerde dayanıklılık plotu devreye girmiş gibi. BM ne yaparsa yapsın işe yaramıyor. Suratına attığı düz yumruk da, Ikoku da işe yaramayacaksa bıraksın yonkouluğu zaten?
Adam dayanıklı işte, neden plot olarak değerlendiriyorsun? Daha önce Kid'in daha zayıf birisi olduğunu gördük de bir anda Sanji, Zoro ve Luffy gibi power up alıp seviye mi atladı? Law ve Kid daha Wano power uplarını almadı.

Adam dayanıklı işte, neden plot olarak değerlendiriyorsun? Daha önce Kid'in daha zayıf birisi olduğunu gördük de bir anda Sanji, Zoro ve Luffy gibi power up alıp seviye mi atladı? Law ve Kid daha Wano power uplarını almadı.
Plot dememdeki kasıt şu. BM nasıl bir saldırı yaparsa Kidd yese de kalkamaz? Bunun cevabı yok. Çünkü mangaka bu tehlikeyi veremiyor. Kidd ne yese kalkacak şu saatten sonra. Bu kadar basit. Oda bu dövüşe iyi bir hikaye yazıyor olsa, Kid ve Law'ın BM'den hala çekiniyor olmaları gerekirdi. Bu da bize yansırdı okuyucu olarak. Bunu göremiyoruz.
Plot demek tam karşılamıyor gibi ama bana bu durumun hissettirdiği o.

Plot dememdeki kasıt şu. BM nasıl bir saldırı yaparsa Kidd yese de kalkamaz? Bunun cevabı yok. Çünkü mangaka bu tehlikeyi veremiyor. Kidd ne yese kalkacak şu saatten sonra. Bu kadar basit. Oda bu dövüşe iyi bir hikaye yazıyor olsa, Kid ve Law'ın BM'den hala çekiniyor olmaları gerekirdi. Bu da bize yansırdı okuyucu olarak. Bunu göremiyoruz.
Plot demek tam karşılamıyor gibi ama bana bu durumun hissettirdiği o.
Queen sınırına gelmiş gibi konuşuyorlar. Tek bir saldırıda almamış, üzerine ikinciyi yemiş. Sonrasında kalkıp saldırma cürretinde bulunabiliyor adam. Bunlar hep İfrit Jambe'ın ne kadar güçlü olduğuna kanıt. :ehe:

Law'ın dayanıklılığı tartışılıyor zaten. Kid'i tartışana ben denk gelmedim henüz. Buradan Law'a pay çıkarmaya mı çalışılıyor acaba ? :D Punk Rotten yapmış Ikoku Sovereign'i yerken.Direkt yediği konusunda bende emin değilim. Kid Counter Shock'da yedi BM'dan. Bilmediğimiz için bol keseden özellik yükleniyor Kid'e işte. Şaşırtmayan Oda hareketleri.

Son düzenleme:
Law ve Kid ikilisinin bir İmparatorla savaştığı unutuluyor sanırım... Belirli klasmanın altındaki saldırıları pek tınlamıyor İmparatorlar... Özellikle bedenin Linlin ve Kaido gibiyse...

Yukarıda MW ve Alpamis zaten söylemiş ama ben hem manga sayfalarını atmak ve söyleneneleri bir mesajda toparlamak istiyorum. Öncelikle bilinçli olmayan Linlin'i Queen karşısında izliyoruz.

Queen görüldüğü üzere Linlin'den yumruk yiyor ve helikopter gibi sallanıyor ve bu saldırıyı yer yemez ayağa kalkamıyor bir süre yerde yatıyor.

Daha sonra bilinci açıkken bu kadar rahat tutturamayacağı bir saldırı atıyor.

Uçarak antik zoan gücüyle kafa atıyor Big Mom'a ve ancak hafızasını geriye getiriyor.. daha sonrasında Linlin uykuya dalıyor. Bayılma başka uykuya dalma başka arada fark var altını çizeyim :)

Şimdi uyanışsız çöp görülen Kid'e bakalım.

Queen gibi doğrudan suratına yumruk yiyor ve hiç tınlamadan dövüşmeye devam ediyor.

Sıradan yumruğu geç Ikoku yeyip yere düşmeden ayağa kalkıp, Linlin'e uyanış atıyor.
Uyanışla da Law'la birlikte dizi bile kanamaz denilen kadına yıllarca yemediği hasarı atıyor. Bir de çıkıp hala Queen, King diyorsunuz tövbe estağfurullah...

Keşke Kid ve Law, Mamayla dövüşmeden Bm korsanlarına bir şov yapsaydı şelaleden düşmeyelerdi... Bu kadına veya Kaido'ya hasar atmak her yiğidin harcı değil fakat.. işlemeyen saldırılarını hor görmenin alemi de yok. Queen'e veya Kinge atsa o saldırıların çoğu etkili olurdu merak etmeyin.. özellikle Metal arasında sıkıştırıp baskılayan, Punk Vise gibi saldırılar fena kan alır komutanlardan.

Neyse ben önceden de dedim şimdi de diyorum. Kid, Queen'i uyanışsız, uyanışla da Kingi alır.
Burda 2 saldırı yedi diye Kid'e King aldırmak çok doğru değil. Ki bu saldırıların asıl kallavi olanı İkoku Sovereignty'i hurda formunda alıyor, direkt bedenine almıyor.

Bak Kid dayanıklılığı düşük bir karakter demiyorum. Dayanıklılık farklı bir şey saldırı gücü farklı bir şey. Kid'de yüksek seviye bir saldırı gücü yok. Hee Queen'i alır mı Kid, alır. Queen zaten demir yığını. Ona karşı avantajlı. Ama King başka bir hikaye. Saldırı gücü klasmanının da üzerinde olan bir Zoro'dan birkaç tane kral hakili saldırı yiyip yıkılmamış karakter demir fırlatıyor diye Kid'e yenilmez.

Kid kingi alamaz. Bigmomla dövüşmesi birşey değiştirmez. Zoro da kaidoyla dövüştü. Ve Zoro daha çok iş yaptı. Kidin kinge uyanışla vurabilmesi de mucize olur herhalde. Dokunman lazım. Adam uçup duruyor. Kid önce sanjiyi yensin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık