Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Wano'daki Kılıç Üçlüsü Nasıl Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lanetli kılıçların kullanıcısına ölüm getirdiği söyleniyor lakin bizim Zoro kendisinin şansına karşılık Sandai Kitetsu'nun lanetini karşılaştırdı ve Zoro galip geldi. Lanetli kılıçlara herkes el süremiyor (Luffy el sürdü ölmese bari) Bu lanetli kılıçların tesir etmeyeceği dünyada kişiler de olabilir mesela Zoro onlardan biri bu yüzden yanında bir tane Lanetli kılıç muhakkak olacaktır. :ehe::ehe::ehe:

Nidai ve Sandai dövülerek nihai kılıç Shodai Kitetsu oluşturulabilir. Zoro'ya en çok bu kılıç yakışır. Muhtemelen alacağı diğer kılıç Enma olacak ve yaptıkları hizmetlerinin karşılığı olarak Hiyori ve Momonosuke seve seve kılıcı Zoro'ya verecekler. :fool:

Üçüncü Kılıç kesinlikle Shusui olacak çünkü Zoro bileğinin hakkıyla aldı. Wano'da adetlere göre ölen kişi kılıcıyla gömülüyormuş. Shusui'nin Ryuuma'nın mezarına gömülmesi söyleniyor ama zaten ortada Ryuuma'nın mezarı yoktur. Triller Bark'ta kaldı o ceset. Zoro bu konuyu anlatacaktır Hiyori, Kawamatsu ve Gyukimaru'ya ve o kılıcı istemeyeceklerdir. :good:

Yani kısacası Zoro yanına Shodai Kitetsu'yu, Enma'yı ve Shusui'yi alır. :at:

Shodai muhtemelen kel goroseide. O yüzden Sandai+Nidai'den yeni bir Shodai dövüleceğini hiç zannetmiyorum. Öte yandan kılıçların özlerinin değiştirilip bir nevi yok edilmesine de karşıyım. Kitetsu serisi yüzyıllardır var olan bir seri. Böyle bir değeri ve koleksiyonu sırf Zoro daha iyi bir kılıca sahip olsun diye tahrip etmek bence hiç etik ve doğru değil. Daha dün saydık.. Zaten Wano'da en az 16 tane isimli kılıç var. Bu kadar kaliteli kılıç varken ne gerek var kılıç parçalamaya ? Tek başına Enma ve Nidai ikilisi yeter de artar Zoro için.

Ben de böyle düşünüyorum. Hem Enma Hem de Shusui bırakılacak gibi; ama güzel bir şekilde işlense ve ikisinden biri hatta ikisi de gelse de hayır demem. Kuina'nın kılıcı bırakmadığı sürece ne olursa olsun uyar bana aslında.
Benim için de Wado dokunulmaz konumda. En önemlisi kuşkusuz o. Shushi de zaten kara kılıç yapıldığı için bırakır diye düşünüyorum.

Shusui'yi verse de sonrasında yine zaten bu kılıcın onun mirası olduğu öğrenildiğinde ona verilecek. Enma'yı alması lazım. kaidoyu kesebilen bir kılıcı almaması yanlış olur. zoro'ya shusui verilmezse onları orada kesecek hali olmayacağından zaten enma'yı alır. Zaten serinin başından beri taşıdığı wado'da kalır.

Shodai muhtemelen kel goroseide. O yüzden Sandai+Nidai'den yeni bir Shodai dövüleceğini hiç zannetmiyorum. Öte yandan kılıçların özlerinin değiştirilip bir nevi yok edilmesine de karşıyım. Kitetsu serisi yüzyıllardır var olan bir seri. Böyle bir değeri ve koleksiyonu sırf Zoro daha iyi bir kılıca sahip olsun diye tahrip etmek bence hiç etik ve doğru değil. Daha dün saydık.. Zaten Wano'da en az 16 tane isimli kılıç var. Bu kadar kaliteli kılıç varken ne gerek var kılıç parçalamaya ? Tek başına Enma ve Nidai ikilisi yeter de artar Zoro için.

Bu iki kılıcın birleştirilmesi teorisi güzel ve mantıklı gelse de. biraz listeyi bozuyor. En üstün 12 kılıç var ise bir tanesi zaten Shodai. Nidai ve Sandai dövülecek olsa bu sefer en muhteşem 21 kılıç serisi eksilecek. Shodai Kitetsu kimde bilmem ama en üstünü olduğu kesin.

Luffy Nidai Kitetsu'yu Zoro'ya vermedi sebebi ne olabilir bilemedim.

Shodai Kitetsu teorisi yattı galiba. Bu durumda Zoro'nun Wado İchimonji, Nidai Kitetsu ve Enma'yı alması muhtemel. Gönlümden geçen ise Enma, Shusui ve Nidai Kitetsu.

Wado İchimonji Kuina'nın kılıcıydı onu sevgilisi Hiyori'ye bırakabilir. Sandai Kitetsu'yu ne yapar onu bilemiyorum işte.

Bu iki kılıcın birleştirilmesi teorisi güzel ve mantıklı gelse de. biraz listeyi bozuyor. En üstün 12 kılıç var ise bir tanesi zaten Shodai. Nidai ve Sandai dövülecek olsa bu sefer en muhteşem 21 kılıç serisi eksilecek. Shodai Kitetsu kimde bilmem ama en üstünü olduğu kesin.

Luffy Nidai Kitetsu'yu Zoro'ya vermedi sebebi ne olabilir bilemedim.

Shodai Kitetsu teorisi yattı galiba. Bu durumda Zoro'nun Wado İchimonji, Nidai Kitetsu ve Enma'yı alması muhtemel. Gönlümden geçen ise Enma, Shusui ve Nidai Kitetsu.

Wado İchimonji Kuina'nın kılıcıydı onu sevgilisi Hiyori'ye bırakabilir. Sandai Kitetsu'yu ne yapar onu bilemiyorum işte.
Kitetsu serisinin en iyi 50/21/12 kategorisinde değerlendirilip değerlendirilmediği henüz kesin değil. O yüzden Sandai+Nidai oluşumu yeniden dövülüp Shodai klasmanı bir kılıca dönüşse bile ilk 21 ya da 12'de bir eksilme durumu söz konusu olmayabilir. Nidai hakkında bilgi geldiğinde Kitetsu serilerinin genel kılıç sınıflandırılmasına tabii olup olmadıkları netleşir.

Zoro Shusui'yi bırakır ama Wado'yu bırakmaz. O kılıcın yeri ayrı.

(Bence) Kesin olan şey Nidai cepte. Zoro ya sadece Nidai'yi alır gider ya da yanına Enma da gelir.

Enma ile ilgili kafada soru işaretleri var. Son sayının bir de orijinal Viz çevirisini görmek lazım. Şayet Enma Oden'in zamanında kendi kullandığı kılıç ise, arc sonu bunun gerçek sahibi Momonosuke'ye verilmesi gerekir. Fakat babası bunu Hiyori'ye verdiğine göre, büyük ihtimalle Momonosuke'nin kılıcı ayrı. Hiyori'nin de yakın zamanda kılıç ustası olmak gibi bir planı olmadığına göre Enma Zoro'da kalabilir.

Wado zaten cepte.

Sandai Kitetsu yerine de Nidai Kitetsu'yu alarak sürüm yükseltir. :D Sandai Kitetsu'yu ilk karşılaşmalarında King eritecek bence. At fava bekle.

Enma ile ilgili kafada soru işaretleri var. Son sayının bir de orijinal Viz çevirisini görmek lazım. Şayet Enma Oden'in zamanında kendi kullandığı kılıç ise, arc sonu bunun gerçek sahibi Momonosuke'ye verilmesi gerekir. Fakat babası bunu Hiyori'ye verdiğine göre, büyük ihtimalle Momonosuke'nin kılıcı ayrı. Hiyori'nin de yakın zamanda kılıç ustası olmak gibi bir planı olmadığına göre Enma Zoro'da kalabilir.

Wado zaten cepte.

Sandai Kitetsu yerine de Nidai Kitetsu'yu alarak sürüm yükseltir. :D Sandai Kitetsu'yu ilk karşılaşmalarında King eritecek bence. At fava bekle.
King'in gücü yetmez bence kılıcın lanetli olması bir yana Zoro Armament ile karartırsa kılıç çok daha güçlü bir hale gelir. Meitoların kırıldığına ya da yok olduğuna sadece Yubashiri de denk geldik o da her şeyi paslandırıp yok eden Shuu'nun meyve gücüydü. Wado'yu bırakmayacağını düşündüren sebep Kuina'ya verdiği dünyanın en güçlü kılıç ustası olma sözünü hatırlatması olduğu için mi? Wado kalırsa yanına Enma'yı alır diğeri de Shodai Kitetsu olsun diye bekliyorum Nidai Kitetsu'yu Luffy vermedi bakması için bile. Demek ki o kılıç Zoro'ya geçmeyecek. Luffy bazen akışına bırakarak ya da içinden gelerek hareket eder orada o kılıcı vermediyse bir sebebi vardır kesin.

Üye silindi 1004

Enma’yı kullanır fakat almaz. Enma’da ulusal değer. Üstüne hanedanlık malı. Momo ya da Hiyori’den başkası sahip olamaz. Zoro’da Oden soyundan gelmiyorsa. En olmadı Hiyori’yle evlenmezse sahip olamaz. Yani Ryuma’nın kılıcı için bu kadar zırlayan Wanolular, Enma içinde zırlar.

Kitetsu serisinin en iyi 50/21/12 kategorisinde değerlendirilip değerlendirilmediği henüz kesin değil. O yüzden Sandai+Nidai oluşumu yeniden dövülüp Shodai klasmanı bir kılıca dönüşse bile ilk 21 ya da 12'de bir eksilme durumu söz konusu olmayabilir. Nidai hakkında bilgi geldiğinde Kitetsu serilerinin genel kılıç sınıflandırılmasına tabii olup olmadıkları netleşir.

Zoro Shusui'yi bırakır ama Wado'yu bırakmaz. O kılıcın yeri ayrı.

(Bence) Kesin olan şey Nidai cepte. Zoro ya sadece Nidai'yi alır gider ya da yanına Enma da gelir.
Ben Nidai Kitetsu'yu alabileceğini düşünmüyorum. Luffy vermedi o kılıcı Zoro'ya bakması için bile. Nidai Kitetsu ile ilgili başka bir mevzu olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık