Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Wano'daki Kılıç Üçlüsü Nasıl Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya soyle bir olay var. Zoro Ryuma'yi bildikten sonra ondan etkilenme durumunun oldugunu dusunuyorum. Bir nevi Zoro Ryuma'nin sahip oldugu unvana sahip olmak istiyor. Kaido'nun yarasini bence Shusui'i cok iyi kullanan birisi bile acabilirdi. Zoro'nun merkeze aldigi adam Ryuma, Ryuma'nin kilicina ihtiyaci olup/olmama meselesi degil bu. Shusui icin kendini yiyip bitiren adam bir olay sonucu birakirsa bir zahmet elindeki kiliclarida Momo'ya verip kendini imha etsin.

Çoğu kılıcın ismini bilmem ilgimi de çekmez çünkü seri için kılıç kilit bir nokta değil ama şimdiki durum zoro’yu da etkilediği için ister istemez fikrimi belirtme gereği duyuyorum.

Oda Shusui’yi bıraktıracaksa güzel ve mantıklı bir senaryoyla bıraktırmalı eğer takas şeklinde veya “mirasınız o yüzden kılıç size ait” gibisinden bir durum olursa bu sahneye yazık olur

Bu üç kılıç Wado, Nidai ve Enma'yı bekliyorum Wano içerisinde.

Sandai kırılabilir bir şekilde bilmiyorum veya Nidai ile birleşip Shodai de olabilir. Enma da Momo'ya bırakır belki Zoro. Arc sonu kendine yeni bir kılıç dövdürür veya aile mirası bir kılıç alabilir ayrılırken.

Arc sonu Wado + Kitetsu + Aile mirası kılıç şeklinde olur belki. Bu miras Hazan Suyu da olabilir.

Kuina ortaya çıkmadıkça Wado Zoro da kalacaktır.

Sandai + Nidai kitetsu = Shodai Kitetsu olacak.

Shusui+ Enma = Ejder kesen gibi bir şey olacak.

Zoro enmayı istemeyecektir ama arc boyunca enmayı kullanacaktır zoronun kahramanlıklarını gören wanolular shusui ile birlikte enmayı vermek isteyebilir ama shusui i sadece isteyecektir bence

Ya soyle bir olay var. Zoro Ryuma'yi bildikten sonra ondan etkilenme durumunun oldugunu dusunuyorum. Bir nevi Zoro Ryuma'nin sahip oldugu unvana sahip olmak istiyor. Kaido'nun yarasini bence Shusui'i cok iyi kullanan birisi bile acabilirdi. Zoro'nun merkeze aldigi adam Ryuma, Ryuma'nin kilicina ihtiyaci olup/olmama meselesi degil bu. Shusui icin kendini yiyip bitiren adam bir olay sonucu birakirsa bir zahmet elindeki kiliclarida Momo'ya verip kendini imha etsin.
Zoro'nun tanrı ile ilgisi falan yok. Kendisine tanrı denilmesini de isteyeceğini sanmıyorum. Hatta kimseyi merkeze aldığını bile düşünmüyorum. Bildiğimize göre kimseyi örnek almadan, kendisine has bir stil bile oluşturmuş çocuk yaşta. Zoro'yu bir kılıç tanımlayacaksa bu; Kuina'dan kalan Wado İchimonji olur.

Bana Zoro gibi birisinin asıl o kara kılıç olayını öğrendikten sonra hala Ryuma'nın kılıcını istemesini yakıştırmam. Kendisine güvenip kendi kara kılıcını kendisi yapmalı. Ryuma'yı örnek almışsa bile bu yoldan gitmeli.

Çoğu kılıcın ismini bilmem ilgimi de çekmez çünkü seri için kılıç kilit bir nokta değil ama şimdiki durum zoro’yu da etkilediği için ister istemez fikrimi belirtme gereği duyuyorum.

Oda Shusui’yi bıraktıracaksa güzel ve mantıklı bir senaryoyla bıraktırmalı eğer takas şeklinde veya “mirasınız o yüzden kılıç size ait” gibisinden bir durum olursa bu sahneye yazık olur
Savaşarak kazandığı tek kılıcı ben de vermesin istiyorum :/ Wano'nun başına gelenleri bu kılıçtan biliyorlar. Nasıl işlenecek merak ediyorum

Zoro'nun tanrı ile ilgisi falan yok. Kendisine tanrı denilmesini de isteyeceğini sanmıyorum. Hatta kimseyi merkeze aldığını bile düşünmüyorum. Bildiğimize göre kimseyi örnek almadan, kendisine has bir stil bile oluşturmuş çocuk yaşta. Zoro'yu bir kılıç tanımlayacaksa bu; Kuina'dan kalan Wado İchimonji olur.

Bana Zoro gibi birisinin asıl o kara kılıç olayını öğrendikten sonra hala Ryuma'nın kılıcını istemesini yakıştırmam. Kendisine güvenip kendi kara kılıcını kendisi yapmalı. Ryuma'yı örnek almışsa bile bu yoldan gitmeli.
Ben Ryuma'nin Tanri unvanini degil gelmis gecmis "Dunyanin En iyi Kilic Ustasi" unvani icin demistim. Ya kendisine has olacak dogru ama birisini gecme istegi sonucu bu unvani istiyor. Ilkte Mihawk onu kestigi zaman "Artik yenilmeyecegim Luffy" dedigini biliyoruz. Mihawk'i aradan cikardiktan sonra ana amaci(yani yeni belirlenmis amaci olarak)ni tasiyip Zirve'ye dikecek(Ryuma).

Bu arada kara kilic muhabbetini bir hatirlatma yapar misin aklimda degil :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık