Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro'nun Kuracağı Tayfaya Kimler Katılır?

zoro'nun kurduğu tayfaya kimler katılır

• Kullanılan toplam oy
    51

Silinmiş Üye

Luffy ölürse Nami'ye kendisini güzel bir adaya götürmesini ister. Tüm günleri sake içmekle geçerdi büyük ihtimal. Sonuçta korsan olmasının tek amacı Luffy idi. Geçimini korsanları soymakla geçirirdi herhalde. Luffy'nin ölmesini düşünmek üzüyor beni yapmayın :(.

Konu güzel gerçekten.
Kimse katılmaz (Brook ve Chopper katılabilir belki.) , Zoro duygusuz bir adam. Kendisinin kaptan olduğu tayfa da pek ileriye gidemez zaten.
İletişimi 0 olan ve daima şiddet yanlısı bir adam. Yani Dressrosa-Alabasta'daki gibi prenses kurtarma kafası Zoro'nun tayfasında olmaz.
Zoro serinin ilerleyen zamanlarında bu özelliğini gösteriyor ama bu özelliği serinin ilk başından , ilk yoldaşı Luffy'den yavaş yavaş almaya başlıyor . Başlarda ''Bundan bize ne , onu mu kurtaracağız.'' diyen hödüğün önde gideniydi. Şimdi en azından Tama için vesaire duyar kasabiliyor kendi çapında.
Demek istediğim şey böyle bir tayfa olmaz , olsaydı bile çok ilerleyemezdi.

Konuyla alakası yok ama.birçok kişi ciddiye alıp yazdığı için bunu editleme gereksinimi duydum.
Tama sözü yüzünden hödüğü ciddiye alanlar olmuş saka arkadaslar latife ,espri ,kinaye orası.
Hödük olabilir ama orası tamamiyle şakaydı ciddi ciddi yazmayın lütfen :D
Zoro'nun neler yaptığını gayet iyi biliyorum şükür mangayı okuduk birkaç defa.
Sadece olaylara Luffy kadar merhametli bakamayacağını söylüyorum.
Zoro'nun sınırını aşan Nami az kalsın kılıç yiyecekti.
Luffy'nin sınırı ise yok :D Sanji neler neler yaptı hala tayfada. Zoro kaptan olsaydı Sanji'nin bu tayfada yeri olmazdı. Bu da tayfayı zor bir duruma sokardı.

Benim dediğim nokta Zoro'nun müzakere yeteneğinin olmaması. Yasuie'nin idamından sonra her şeyi unutarak Orochi'yi öldürmek istemiş ve (Denjiro durdurmasaydı)tüm planın bir anda yok olmasına sebebiyet vermişti. Benim eleştirdiğim nokta bu.

Luffy Zou'da Momo'nun liderlik vasfını Momo'ya hatırlatmak için ittifak teklifini reddeden bir adam. Luffy gerektiğinde gerçekten zeki ve liderlik vasfını gösteren bi adam oluyor. Jinbei'ye WCI'de "Bundan böyle kaptanım benim , sözümü dinle ve Wano'ya gel." demişti.
Zoro'da bu özellik yok işte. Müzakere rasyonellik gerektiğinde merhamet duygusu.
Bu tayfada zaten kaptan mürettebat ilişkisi yok ki bunlar arkadaş yani Zoro kaptan olursa da öyle sert bir kaptan olmaz şimdi bu kadar kesin ve net olmasının sebebi tayfanın kaptanının tabiri caizse aptal olması Zoro liderlik vasfına sahip bir karakter bunu inkar edemezsin eğer ki Nami Luffy ye yaptığını Zoro ya yapıp kafasını şişirtiyorsa bil ki Zoro sadece gerektiği yerde katıdır

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık