Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Kullandığı Armament Nedir?

Bu mudur?

• Zoro kimin cücüğü ya? E. Oda şekıl şükül olsun diye çizmiştir

Kullanılan: 45 31.0%
  • Koçum benim vermiştir gazı kafesin köküne, tabii ki de kullanmıştır.

Kullanılan: 100 69.0%

• Kullanılan toplam oy
    145
Amacı aynı değil de herkesin bir amacı var. Kimse amaçsız değildi. Dediğin gibi olsa ben de daha çok severim ama katılmadığım bir nokta var ki o da Luffy'nin vsleri. O konuda anlaşamayız. Lucci dövüşü hariç hiçbirisinden dediğin zevki alamadım.
Aynen lucci dövüşü dışın da biz de zevk alamıyoruz tek dalamıyor bir kere adam.

Mr1 dövüşü hariç Zoro'da dediğin gibi bir şey yok bence. Kaku ile Jyabura dövüşleri arasında, mantık olarak bir fark olduğunu düşünmüyorum. İkisi de power up almasalardı kaybedeceklerdi. İkisi de alıp kazandılar. İkisi de sonunda ayaktaydı.
Bence fark var.Adam Zoronun ashuraya kadar olan en güçlü saldırısı şişi sonsonu rahatça karşılayabiliyorken Ashura rakibin hem saldırısını hem de tekkaisi aşıp tekliyor.Fark çok büyük.Djde ise Sanji zaten az biraz daha ittirme ile düz tekme ile bile kırabilecekti tekkaisini.Dj tuz biber oldu yani.

Çünkü zoro daha bitirici kesiyor geçiyor adamda arzu kalsa bile imkan kalmıyor. :) Ama yumruk yemek öyle değil bir tane yersin iki tane yersin çok acı ve hasar alırsın ama vücut olarak dayanırsın.Hırslanırsın arzun olur yine ama Zoro kesiyor geçiyor rakibe bu fırsatı vermiyor.Derin kesikler ve kan kaybı önemli unsur yani.Ne luffy ne sanji ne jinbei zoro kadar bitirici olamaz.
Senin yaptığın yorum eksik. Yumrukların kılıçlardan daha bitirici olamaması gibi bir sorun yok bu seride. Bu serideki yumruklar bir dağı un ufak ediyor. Bunun gerçek hayattaki etkisi 300 km/s hızla giden tırın sana çarpmasıdır. Sen gidip kılıç yumruktan daha tehlikelidir diye düşünüyorsun. Arkadaş adam çekiç yumruk atıyor. Karşına balyoz ile gelmiş. Kılıç mı dinler?

Olay kılıç yumrukta değil. Onu geçtim kendi kendini çürütüyon. Zoro salatalık gibi dilimlenmeye dayanıyor da rakibi niye dayanamıyor. Bunun yumruk ile ne alakası var? :D

Zoro kılçık kullanıyor, WB'den, Garp'tan daha bitiricidir. Oldu. Trolle almadan cevap yazacaksan yaz Emre.

Amacı aynı değil de herkesin bir amacı var. Kimse amaçsız değildi. Dediğin gibi olsa ben de daha çok severim ama katılmadığım bir nokta var ki o da Luffy'nin vsleri. O konuda anlaşamayız. Lucci dövüşü hariç hiçbirisinden dediğin zevki alamadım.
Bu büyük bir eksiktir. Adam akıllı o hissi aldığım belki de tek dövüş Ryuma dövüşüdür. Diğerlerinden iş çıkmıyor.

Hemen gidip big mom arcını izle aga çok geri kalmışsın luffynin ne hallere düştüğünü gör
-Luffy vs Kraker mi? Adam 11 saat bisküvi yemek durumunda kalıyor ama size göre Kraker'i döven Nami zaten,Luffy orda etkisiz eleman.

-Luffy vs Kata mi? Zaten size göre orda Kata güçsüz ya da artık nasıl düşünüyorsanız. Hiç biriniz kalkıp Luffy dayanıklılığını ne kadar geliştirmiş vesaire demez, ama aynısını Zoro yapabilse Ooooo adamı KK ilan ederdiniz.

Mangaka Luffy'ye özel ''haki bitirme'' meselesini çıkarır, kimseden ses yok:bilmem: Bak seride hakisi biteni geçtim, hakisinin %50 sini kullanan bir karakter göstermedi Oda.

1- Luffy vs Doff'ta, Doff o kadar haki kullandı, meyve uyanışında adam iplere haki bastı, onun öncesinde dövüşürken o kadar b.haki kullandı ama bırak adamın b.haki bitmesini, azalma emaresi göstermedi.

2- Luffy vs Kata oldu. Kata o kadar haki kullandı ama ne hikmetse hakisi biten yine Luffy oldu. Şimdi siz bunlara bakıp adamı güçsüz ilan edersiniz.

Hem Doff dövüşünün süresini ve Doff'un b.haki seviyesini hesaba kat, sonrasında Kata dövüşünün süresini ve Kata'nın b.haki süresini hesaba kat. Aradaki gelişimi görebilirsin. Luffy tırnaklarıyla kazıya kazıya geliştiriyor kendinin. Aynen mangakanın Rayli'ye söylettiği hakinin dövüşlerde gelişmesi durumu gibi.

Haki bitme meselesinden ben şunları anlıyorum:

-Ya haki bitme meselesi Luffy'ye özel. Çünkü adam ana karakter. Hakisi bitmezse nasıl kötü durumlara düşüp dövüşler uzayacak :)

-Ya da b.hakinin gelişimi, diğer haki türlerine göre daha zor. Luffy b.hakisini gıdım gıdım geliştirirken, Zoro Pica'dan sonra Shogun'u dövecek ve arada adamın herhangi bir dövüşü falan da olmayacak. Ama bu gelişmeler size göre çoook mantıklı olacak. Tabi yersek.

Bence fark var.Adam Zoronun ashuraya kadar olan en güçlü saldırısı şişi sonsonu rahatça karşılayabiliyorken Ashura rakibin hem saldırısını hem de tekkaisi aşıp tekliyor.Fark çok büyük.Djde ise Sanji zaten az biraz daha ittirme ile düz tekme ile bile kırabilecekti tekkaisini.Dj tuz biber oldu yani.
Hadi 1 tane DJ atsa kabul ederdim ama 2 DJ'ye gitti adam. Demek ki öyle ittirmeyle falan düşmezmiş. Ayrıca Zoro vs Kaku her anlamda daha büyük bir dövüştü. Sanji'nin dövüşünü bitirdikten sonra verdiği tepkiden de anlayabilirsin.

Sonuç olarak ikisi de yeni bir güce muhtaçlardı. O güç de bir anda ortaya çıktı.

@Omeawamo93 Kaku kendi kabul etti tekkainin Zoro'da işe yaramadığını diye hatırlıyorum.
Sanji'nin rakibi + Kaku ile elinde Usopp varken dövüşmedi mi bu adam.
Ki Kaku'nun boynunu dahi kılıçlaştırdığını hatırlıyorum. Yani Mr1 vol 2 oldu bi nevi.

Y
Senin yaptığın yorum eksik. Yumrukların kılıçlardan daha bitirici olamaması gibi bir sorun yok bu seride. Bu serideki yumruklar bir dağı un ufak ediyor. Bunun gerçek hayattaki etkisi 300 km/s hızla giden tırın sana çarpmasıdır. Sen gidip kılıç yumruktan daha tehlikelidir diye düşünüyorsun. Arkadaş adam çekiç yumruk atıyor. Karşına balyoz ile gelmiş. Kılıç mı dinler?

Olay kılıç yumrukta değil. Onu geçtim kendi kendini çürütüyon. Zoro salatalık gibi dilimlenmeye dayanıyor da rakibi niye dayanamıyor. Bunun yumruk ile ne alakası var? :D

Zoro kılçık kullanıyor, WB'den, Garp'tan daha bitiricidir. Oldu. Trolle almadan cevap yazacaksan yaz Emre.

Bu büyük bir eksiktir. Adam akıllı o hissi aldığım belki de tek dövüş Ryuma dövüşüdür. Diğerlerinden iş çıkmıyor.
Yok la ne trollü.Gerçeklerden örnek verelim mesela düellolarda neden silah yada kılıç kullanıyorlar da yumruk yumruğa dövüş yaşanmamış geçmişte.Tamam elbette farklı sebepleri de vardır ama kılıç ve pistol işi çok daha çabucak bitirir.Yumruklayarak adam öldürmek yada hareket edemeyecek kadar ağır yaralamak çok daha fazla uğraşı ister.Bu kadar çabuk sürmeyeceği için barbarca olur.Bu iki silahın kullanılması bitiricilikle alakalı işte.Mihawk,Shanks,Rayleigh bu adamlar da öyledir.Mesele Shanks Garp'tan bitiricidir kesinlikle aynı güçte olsalar dahi.Niye çünkü muhtemelen çok müthiş ve ölümcül kullanıyor.Silah her zaman çabuk bitirir.O yüzden teach,Doffy falan pistol taşıyorlar yanında.Onları geç kk muhtemelen kılıç ve pistol beraber taşıyor.Asıl sorulması gereken soru bu ikisinden birini niye luffy aksesuar olarak bile olsa üzerinde taşımıyor. :) Bir yerden sonra yanına almalıydı.

-Luffy vs Kraker mi? Adam 11 saat bisküvi yemek durumunda kalıyor ama size göre Kraker'i döven Nami zaten,Luffy orda etkisiz eleman.

-Luffy vs Kata mi? Zaten size göre orda Kata güçsüz ya da artık nasıl düşünüyorsanız. Hiç biriniz kalkıp Luffy dayanıklılığını ne kadar geliştirmiş vesaire demez, ama aynısını Zoro yapabilse Ooooo adamı KK ilan ederdiniz.

Mangaka Luffy'ye özel ''haki bitirme'' meselesini çıkarır, kimseden ses yok:bilmem: Bak seride hakisi biteni geçtim, hakisinin %50 sini kullanan bir karakter göstermedi Oda.

1- Luffy vs Doff'ta, Doff o kadar haki kullandı, meyve uyanışında adam iplere haki bastı, onun öncesinde dövüşürken o kadar b.haki kullandı ama bırak adamın b.haki bitmesini, azalma emaresi göstermedi.

2- Luffy vs Kata oldu. Kata o kadar haki kullandı ama ne hikmetse hakisi biten yine Luffy oldu. Şimdi siz bunlara bakıp adamı güçsüz ilan edersiniz.

Hem Doff dövüşünün süresini ve Doff'un b.haki seviyesini hesaba kat, sonrasında Kata dövüşünün süresini ve Kata'nın b.haki süresini hesaba kat. Aradaki gelişimi görebilirsin. Luffy tırnaklarıyla kazıya kazıya geliştiriyor kendinin. Aynen mangakanın Rayli'ye söylettiği hakinin dövüşlerde gelişmesi durumu gibi.

Haki bitme meselesinden ben şunları anlıyorum:

-Ya haki bitme meselesi Luffy'ye özel. Çünkü adam ana karakter. Hakisi bitmezse nasıl kötü durumlara düşüp dövüşler uzayacak :)

-Ya da b.hakinin gelişimi, diğer haki türlerine göre daha zor. Luffy b.hakisini gıdım gıdım geliştirirken, Zoro Pica'dan sonra Shogun'u dövecek ve arada adamın herhangi bir dövüşü falan da olmayacak. Ama bu gelişmeler size göre çoook mantıklı olacak. Tabi yersek.
Kardeşim bak güzelce açıkliyim gidip ilk attığım mesaja bakarsan zaten benim luffy vs zoro kıyaslamayın demeye çalıştığımı anlarsın bunu yapmamalarının gerekçesi olarak luffynin birçok kez sınırına gelcek şekilde dövüşmüş olması ve zoronun daha böyle bir duruma gelmemiş olmasıdır dedim hemde yeri burası değil diye yazdım sen hala burda bana luffy zoro kıyası yapıyorsun tebrik ediyorum çok güzel okuyorsun yorumları :at:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık