Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zoro'nun Babası, Ryuma'nın Soyundan mı?

Teoriyi beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    63
Merhaba. Bir arkadaşımızın isteği üzerine bu teoriyi çevirdim. Umarım beğenirsiniz. Keyifli okumalar.
Orjinali:

Başlıyoruz:

Wano Ülkesi, Japonya'nın feodalite ile yönetildiği zamanlardan esinlenerek oluşturuldu. Oda, SBS'de ''Zoro gerçek hayatta yaşamış olsaydı bir Japon olurdu'' demişti.
Muhtemelen Zoro, Wano'da doğdu ya da en azından ataları Wano'luydu.

909. bölümde öğrendik ki Zoro'nun Wano'daki lakabı: Zorojuro (Juro: 10. oğul demek.) Bu, Wano'da Zoro'nun ailesini göreceğimize dair bir işaret mi?

Dahası, Balıkadam Arkı'nda iki farklı bölümde Kral Neptune, Zoro'yu çağırırken ''Zori'' dedi.

Ayrıca ''Zori'', Ryuma ile de alakalı. Ryuma'nın giydiği sandaletlerin ismi de ''Zori''.

Belki de Kral Neptune'nin Zoro'yu ''Zori'' diye çağırması, Zoro'nun Ryuma'nın torunu olduğuna bir işarettir. Aynı şekilde Zoro'nun, ismi ''Zori''olan bir kardeşe ya da bir babaya sahip olduğuna dair bir işaret de olabilir.

Kuina'nın babası Koshiro, Doğu Mavi'deki Shimotsuki Köyü'nde bir dojoya sahip. Shimotsuki Köyü hariç biz One Piece'de çok nadir dojo gördük. Dojo, genellikle samuraylarla(kılıç ustaları) alakalı bir yer. Koshiro, Wano'ya benzer şekilde ataerkil düşüncelere sahip birisi. Aynı şekilde Kinemon da öyle. Koshiro, kadın kılıç ustalarının asla çok güçlü kılıç ustaları olmayacaklarına inanıyor. Eğer Zoro ya da babası Wano'luysa, muhtemelen Zoro'nun babası/amcası Wano'dan kaçtı ama nasıl olduysa Zoro kayboldu ve kendini Doğu Mavi'de buldu. Koshiro'nun kıyafetlerine, kişiliğine ve kılıç ustalığına bakarsak onun Wano'lu olması muhtemel.

909. bölümde Shogun'un astlarından birisi Zoro'ya tuzak kurup Shususi kılıcını kendine almaya çalıştı. Büyük olasılıkla Zoro'nun atalarında birisi en iyi 12 kılıçtan(Saijō Ō Wazamono Sınıfı Kılıçlar)birine sahipti. Shogun(o zamanın), Zoro'nun atasına tuzak kurdu ve kurduğu tuzakla onun düzenbaz bir samuray görülmesine neden oldu. Bu sayede Shogun, o kılıca sahip oldu.

Shogun'un ismi Kurozomi Orochi. Japon Mitolojisi'ndeki sekiz başlı ejderha, Yamata No Orochi ile ilişkili. Fırtına Tanrısı Susanoo,bu canavarı öldürdü ve onun 4. kısmında ismi Ame No Murakumo No Tsurugi (Kusanagi No Tsurugi) olan bir kılıç buldu. Kusanagi kılıcı, rüzgarı kontrol etmeye izin verir. Zoro'nun rüzgar tabanlı bir sürü atağı var (Tatsumaki). Eğer Zoro, Kusunagi kılıcını alırsa bu onun için büyük bir power-up olur. Bu sayede rüzgarı kontrol edip büyük fırtınalar oluşturabilir. Susanoo, Yamata No Oroch'yi yendikten sonra Kusanagi kılıcına sahip oldu. Zoro, Shogun'u yendikten sonra ondan atalarına ait olan kılıcı geri alabilir. Belki Oda, Kusanagi yerine ona ''Totsuka ya da Futsunomitama'' diye isimlendirir.
Water 7 arkında Zoro, tayfadan herhangi birisi Luffy'ye saygısızlık yaparsa tayfadan ayrılacağını ima etti. Son arkta Sanji; Luffy'yi dövdü, kaptanına güvenmedi ve tayfaya hakaret etti. Eğer Zoro bunu öğrenirse işler kontrolden çıkıp Zoro'nun tayfadan ayrılmasına kadar gidebilir.

Zoro, Shogun ya da grubunun kardeşine (ya da babasına) tuzak kurduğunu öğrenip onları kurtarmaya çalışabilir. En kötü ihtimalle Zoro tayfayı terkedip, işlerin Luffy ve tayfa için daha kötü hale gitmesine neden olabilir.

Üye silindi 1004

Hiç istemiyorum böyle bir şeyi. Seçilmiş kişi ve soylu kan muhabbetlerinden bıktım artık. Sanji'nin ateş gücü bile geliştirilmiş insan olmasına bağlanınca Sanji'den soğudum. Dövüş sanatlarıyla değil mutantın teki çıkması çok üzdü. Roronoa Zoro'da kanla bağla seçilmiş kişilikle yol alırsa bu seri gözümde kusmuk olur artık. İhtimal vermiyorum.

Zoro umarım hiçbir özelliği olmayan, ne ezilmiş ne de yüceltilmiş bir klandan gelmeyen biri olur ve sadece ve sadece kendi çabalarıyla dünyanın bir numaralı kılıç ustası olur. Zira tayfada adam gibi kendini geliştirmeye çalışan tek kişi o. Bi de klan, ırk vs. işin içine girerse sadeliğini kaybeder zoro.

Hiç istemiyorum böyle bir şeyi. Seçilmiş kişi ve soylu kan muhabbetlerinden bıktım artık. Sanji'nin ateş gücü bile geliştirilmiş insan olmasına bağlanınca Sanji'den soğudum. Dövüş sanatlarıyla değil mutantın teki çıkması çok üzdü. Roronoa Zoro'da kanla bağla seçilmiş kişilikle yol alırsa bu seri gözümde kusmuk olur artık. İhtimal vermiyorum.
Niye Ryuma'nın torunu oldumu kanla seçilmiş biri mi olacak? Ryuma başından beri belki de öyle özel bir aileden gelmiyordu. Ama yaptıklarıyla bir nesil boyu hatırlanacak adam oldu diyelim. Bu Zoro'yu özel kandan gelen biri mi yapar?

Seride zaten kan bağına özel ya da belli bir clana özgü güç görmedik.

Şu an için böyle bir şey yok. Ama belki Ashura olayı felan dediğiniz gibi kan bağına özel bir durum gibi çıkartılırsa o zaman dediğin olur.

Üye silindi 1004

Niye Ryuma'nın torunu oldumu kanla seçilmiş biri mi olacak? Ryuma başından beri belki de öyle özel bir aileden gelmiyordu. Ama yaptıklarıyla bir nesil boyu hatırlanacak adam oldu diyelim. Bu Zoro'yu özel kandan gelen biri mi yapar?

Seride zaten kan bağına özel ya da belli bir clana özgü güç görmedik.

Şu an için böyle bir şey yok. Ama belki Ashura olayı felan dediğiniz gibi kan bağına özel bir durum gibi çıkartılırsa o zaman dediğin olur.
En güçlü adam ve aynı zamanda da en güçlü kılıç ustasının soyundan gelirse teknik olarak kanı özel oluyor. Luffy için bile dedesinin torunu babasını oğlu denince rahatsız oluyorum. Sonuçta Kral Haki'nin kanla geçtiği ortada olan bir gerçek. Yani kanla geçen bir özellik. Ace-Roger, Kata-Big Mom muhtemelen Luffy ve ailesi. Bu yüzden hiç gerek yok. Roronoa Zoro soysuz sopsuz küçük bir kasabadan çıkma olunca daha havalı.

En güçlü adam ve aynı zamanda da en güçlü kılıç ustasının soyundan gelirse teknik olarak kanı özel oluyor. Luffy için bile dedesinin torunu babasını oğlu denince rahatsız oluyorum. Sonuçta Kral Haki'nin kanla geçtiği ortada olan bir gerçek. Yani kanla geçen bir özellik. Ace-Roger, Kata-Big Mom muhtemelen Luffy ve ailesi. Bu yüzden hiç gerek yok. Roronoa Zoro soysuz sopsuz küçük bir kasabadan çıkma olunca daha havalı.
Ama bir çelişki oluşuyor. Ben Ryuma'nın özel şeyler yaptığı için özel bir kandan gelmiş diye bir yorum yapamayacağımızı söylüyorum. Sen bunları yaptıysa özel olmuş oluyor diyorsun.:D

O zaman Zoro gibi özel şeyler yapacağı belli olan adamın da biz bilmesek bile özel olduğunu kabul etmek gerekir. Çünkü sana göre özel bir şeyler yapabilmek için önce özel olmak gerekiyor gibi duruyor.:D

Zoro umarım hiçbir özelliği olmayan, ne ezilmiş ne de yüceltilmiş bir klandan gelmeyen biri olur ve sadece ve sadece kendi çabalarıyla dünyanın bir numaralı kılıç ustası olur. Zira tayfada adam gibi kendini geliştirmeye çalışan tek kişi o. Bi de klan, ırk vs. işin içine girerse sadeliğini kaybeder zoro.
+2
Çıkacak ama umarim Kral Hakisi bile çıkmaz. Sıradan bir kişi olan Zoro'yu tercih ederim. Soylu çıkarsa Mihawk'a secde etmesinden daha çok batar gözümde.

Üye silindi 1004

Ben Ryuma'nın özel şeyler yaptığı için özel bir kandan gelmiş diye bir yorum yapamayacağımızı söylüyorum
Ryuma özel bir kandan gelmiştir demiyorum ben de tabii ki. Fakat bu saatten sonra Ryuma'nın soyu devam ederse özel oluyor ya da doğan çocuğa göre özel olma ihtimali artıyor. Zaten demek istediğim Zoro'nun gücünün bir kökene veya başka bir hikayeye bağlanmaması. Düşünsene Sanji geliştirilmiş insan çıktı. Bu tarz düdük bir ekstra orijin hikayesi istemiyorum.

Ryuma özel bir kandan gelmiştir demiyorum ben de tabii ki. Fakat bu saatten sonra Ryuma'nın soyu devam ederse özel oluyor ya da doğan çocuğa göre özel olma ihtimali artıyor. Zaten demek istediğim Zoro'nun gücünün bir kökene veya başka bir hikayeye bağlanmaması. Düşünsene Sanji geliştirilmiş insan çıktı. Bu tarz düdük bir ekstra orijin hikayesi istemiyorum.
Zoro kendi efsanesini başlatsın kendinden sonra gelenler Zoro'nun soyundan geliyor desinler durumu? :D O da güzel olur.:D Ama seri sürekli iradelerin aktarılması üzerinden gidiyor. Zoro gibi bir karakterin büyük ihtimal bir bağlantısı çıkacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık