Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro vs. Doflamingo (Dayanıklılık Karşılaştırılması)

Kim daha dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    172
Herkese iyi forumlar. Öncelikle başlık sizi yanıltmasın, konuyu Zoro ve Doflamingonun dövüşünü değil kimin daha dayanıklı olduğunu tartışmamız için açıyorum.

Beyazsakaldan sonra dayanıklılık konusunda bizi şaşırtan iki karakter; Zoro ve Doflamingo!

Adettendir iki karakterinde dayanıklılığını gösteren bazı sahneleri paylaşacağım.

Arlong bu sahnede Zoronun yaralarını görmüş ve hala nasıl hayatta diye şaşırmıştır.

Zoro Mr.1 ile ölümüne dövüşür ve bu dövüşü Mr1'den aldığı ağır yaralara rağmen kazanır.

Enel abimiz Zoroya Kamisel voltta şimşeği veriyor tabi Zoro bundanda sağ çıkıyor.

Nanimo nagatta! diyişi hala aklınızdadır. Kuma Luffy'nin tüm acısını çıkarmış ve bu acıları Zoroya çektirmiştir. Kumanın "Bu acıyı aldığında yüksek ihtimal öleceksin." dediği acıyı almış ve genede ölmemiştir.

Ve aldığı yaralar kapanmadan sabaody'e gelip Kizaru tarafından biraz hırpalanıyor. Ardından Kuma tarafından Mihawkın adasına uçuruluyor. Ölümcül yaralarına rağmen taklitçi babunları yeniyor ve hayatta kalmayı başarıyor.

Gelelim Doflamingoya... Bazı okurlar Dressrosa arc bilerek uzatıldı diyerek Doflamingonun dayanıklılığını göz ardı etsede mingonun dayanıklılığı öyle yabana atılacak cinsden değildir.

Doflamingo ilk ciddi darbesini Luffy'den red hawk ile alıyor.

Ardından Lawın Gamma knife ve Countershock tekniklerinden ölümcül yaralar alıyor ve genede ayağa kalkıp dövüşmeye devam ediyor.

Lawdan aldığı ölümcül yaralarla birlikte Luffy'nin Gear 4 tekniğinede dayanıyor, aldığı darbelere rağmen gene ayağa kalkıyor ve dövüşe devam ediyor.

Luffy'nin Gear 4'üne dayanan Doflamingo ayak takımlarıylada dövüşmek zorunda kalıyor ve en sonunda Luffy'nin King Kong tekniğine kendini teslim ediyor.

Attığım sahneleri hepiniz biliyosunuz. Hep kim yener kim döver tarzı vs. konuları açılıyordu farklılık olsun dedim. Forumun gerçekten çok dayanıklı iki karakterden hangisini daha dayanıklı görüyor görelim bakalım. :good:

Son düzenleme:
Aynı kalibrede dayanıklılardır. Zoro kendi acısı üzerine ki zaten bitik durumdaydı Luffy'i yürüyemez hale getiren acıyı üstüne aldı ve hala sabah ayakta dikilebiliyordu.
Mangaka Luffy nasıl Lucci dövüşünde yıkılacakken yıkılmadı ama sonunda hareketsiz kaldı Zoro'da aynı şekilde dövüş devam ettikçe yıkılmayacak bir dayanıklılığa sahip.
Bu yüzden Zoro bana göre çok az daha önde.

O kadar dayanıklı değiller millet 5 10 gün dövüşüyor bana mısın demiyor.
Muhtemel onların dövüşü meyve bazlı, bedene darbe sondakikaya kadar almamış olabilirler, o 10 gün dövüşen Sakazi Wb den direk darbe alınca hassi... diyebilecek durumada gelebiliyor

Ace ve Jinbei ise birbirini nötrlüyor büyük vuruşu yapamıyorlar, dikkat edersen son anda yumruk sallıyor, büyük darbe almaktan ziyade güreş yapmaktan yorulmuş gibi görüntüleri.
Bence ikiside dayanıklı ama görüntülerde ikiside okkalı darbeler aldılar, bu tür savaşlaarın süresi 1 saat falan olabilir

Aynı kalibrede dayanıklılardır. Zoro kendi acısı üzerine ki zaten bitik durumdaydı Luffy'i yürüyemez hale getiren acıyı üstüne aldı ve hala sabah ayakta dikilebiliyordu.
Mangaka Luffy nasıl Lucci dövüşünde yıkılacakken yıkılmadı ama sonunda hareketsiz kaldı Zoro'da aynı şekilde dövüş devam ettikçe yıkılmayacak bir dayanıklılığa sahip.
Bu yüzden Zoro bana göre çok az daha önde.
Bu mantıkla bakarsak olaya yanılabiliriz. Çünkü Luffyde dediğin gibi Luccideki gibi ayağa kalktı ama Doflamingoda kalkamadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık