Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    466
@Erkan12 Sen bu konuyu görmezsen cidden yazık olur.Bugünkü Sanji konusunu ve yorumunu görünce açasım geldi bu konuyu. :)

Reis naptın ya :(

Zoro fanları zaten azınlıkta o yüzden sonuç belli. Ama şu konunun şöyle bir avantajı olacak kim hard fan o belli olacak.
Valla burası forum tartışma ortamı, bir şeyleri değiştirmeyi düşünüyorsan ikna kabiliyetinle dene işte bu konuda.Bölüm yorumlarında yapmayın Sanji eşittir diye boşa mesaj sallamaktan iyi değil mi ?

Zoro ve Sanji serinin başından beri hiçbir zaman denk olmadılar.Zoro 2y önce 1 tık üstündü ama üstündü.2y önce ikisini eşit şartlarda 100 kere kapıştırsak 100'ünü de Zoro alırdı.He çok zorlanırdı ama alırdı.Çünkü dediğim gibi 1 tıkta olsa Zoro öndeydi.2y sonrasına bakınca da hocaları arasında büyük bir seviye farkı var.Aynı şekilde Zoro'nun amacı direk güçken Sanji'nin amacı güçle alakalı olmayan bir şey.Yani amacı ve eğitim aldığı kişiden dolayı 2y önceki o 1 tıklık fark 2 tıka çıkmıştır diyeyim.

Onun dışında mangakanın bu ikisini sürekli sidik yarışına sokmasından yürüyerek Zoro=Sanji düşüncesini alttan alttan aşılamaya çalışan üyeler var.O sidik yarışları komiklik olsun diye yapılmış bir şeydir.Güç dengelerini yorumlarken referans olarak alınacak veriler değildir bana göre.Nami'nin lastik Luffy'nin ağzını burnunu dağıtmasından çokta farkı olmayan sahneler yani.Oda bunları sidik yarışına sokup komiklik yapsa da arka plandaki tüm hypelamalar Zoro'dadır.Zoro için benim hatırladığım 3 kere ''Bu kadar güçlü olmasına rağmen neden kaptan değil'' vari söz söylenmiştir.Hatta atayım direk.

Sanji için bu tarz bir söz söylendiğini hatırlamıyorum.Zoro'ya bu söz 3 kere söylenirken neden Sanji'nin böyle sahnesi yok ? Hani madem mangaka bunları eşit göstermek istiyor Sanji içinde böyle 1-2 sahne çizmek zor olmamalı Oda için.Bir de Zoro nova yapılırken Sanji'nin nova olmama muhabbeti var.Ha novalık bir güç belirtisi midir ? Tabii ki değildir.Sanji bile en güçsüz novalardan Bege'yi falan yenebilir.Fakat Oda novaların tehlikeli,potansiyelli tipler olduğunu Shabondy'de iyi gösterdi.Ya da novaları biraz daha ayırdı diyeyim.E Zoro'yu ayırırken neden yine Sanji'yi ayırmadı ? Nasıl eşitlik bu ? Eğer mangaka bunları eşit göstermek isteseydi Zoro için bu tarz sözleri söyletirken en azından Zoro'yu değil Sanji'yi nova yapabilirdi.Ya da Zoro'yu nova yaptıysa bu tarz kaptanlıkla ilgili hypelamaları Sanji'ye yapabilirdi ama bi bakıyorsun ikisi de Zoro'da.

Kısacası şu tabloya bakınca Zoro=Sanji gibi bir durum hiçbir şekilde çıkmaz bana göre.

Ha birde son zamanlarda artan ya da bunu aşılamaya çalışan ''Zoro ve Sanji kardeştir'' akımı içinde bir şey diyeyim.Size ne birader ? Hayır Zoro ve Sanji kardeştir,ayırmayız nasıl bi mantık ? Hani alt tarafı bi manga okuyoruz bırakın isteyen istediği karakteri sevsin.Sırf bizim tayfada diye ikisini de sevmek zorunda mıyız ? Kusura bakmayın da yaptığınız pollyannacılık gibi bir şey.Zoro ve Sanji'yi ayrı tutmak hatadır gibi bir algı yapıyorsunuz ki fazlasıyla yanlış.Bırakın millet kimi seveceğini de size sormasın.Herkes farklı bir karakter için seriyi takip edebilir.Hem Zoro'yu hem Sanji'yi sevdirmek yersiz bir çaba.

Etobur Türü

Tony Tony Chopper'ın belirttiği kadarıyla, Etobur türü Zoanlar, doğaları gereği daha vahşi ve kana susamışlardır ve dövüşe daha uygunlardır. Bu türe dönüşmüş kullanıcılar daha asabidirler ve dövüş içinde daha güçlülerdir. Ayırca dövüşte yardımcı olacak pençe gibi özelliklere sahiptirler. En iyi örneği Rob Lucci'dir.

@Uchiha Itachi nın dediği gibi bu her şeyi açıklıyor.

Fakat ben ikisine eşittir oyu verdim çünkü ikisini net görmeden bir çıkarım yapamicam.

@Erkan12 Sen bu konuyu görmezsen cidden yazık olur.Bugünkü Sanji konusunu ve yorumunu görünce açasım geldi bu konuyu. :)

Valla burası forum tartışma ortamı, bir şeyleri değiştirmeyi düşünüyorsan ikna kabiliyetinle dene işte bu konuda.Bölüm yorumlarında yapmayın Sanji eşittir diye boşa mesaj sallamaktan iyi değil mi ?
Amerika gibisin valla :D
Savaşı çıkartıp iki ülkeyi barıştır diyorsun resmen :)
Neyse onu da yaparız reis napalım açıldı bir kere konu.

Öncelikle Zoro fanı olmadığımı belirtmek istiyorum. Çünkü pek çok Zoro fanından hiç hoşlanmıyorum ve onlar gibi algılanmak istemem.
Zoro Sanji'den bir tık daha üstündür. Oda her zaman bu ikisini yarıştırır evet; fakat aynı zamanda, dışarıdaki insanların ağzından Zoro'nun sağ kol olduğu yönündeki görüşleri sık sık gözümüze sokarak da ikisi arasındaki ince çizgiyi de gösterir inceden inceye. Zaten dünyanın en iyi kılıç ustası olmak isteyen bir adam ve karı kız kesmek isteyen bir adamın gelişimi aynı düzeyde olmamalıdır. Lakin şunu da belirtmek istiyorum ki; Zoro fanlarının daha Zoro'nun hiçbir şeyini görmedik temalı argümanı oldukça boş bir argümandır. Çünkü Oda, Sanji'nin de hiçbir şeyini göstermemiştir. Çünkü Oda, iki yıl aradan sonra, ana karakter dışındaki bir karakteri ölümüne dövüştürürse ölecek hastalığına yakalanmıştır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık