Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro, Kaido'yu Öldürebilir miydi?

Zoro, bu saldırı ile Kaido'yu öldürebilir miydi?

• Kullanılan toplam oy
    83
İlk öncelikle Kaido'nun tanıtılışına değinelim.
''Bu adam öleceği bir yer arıyordu.''
''18 kez Donanma ve Düşmanları tarafından esir alındı.''
''40 kez ölüm cezasına çarptırıldı.
Asıldığında Zincir koptu.
Giyotine gönderildiğinde bıçak paramparça oldu.
Mızrak saplandığında kırıldı.''
''Kimse onu öldüremedi
Kendisi de dahil..''

Bu bilgileri verdikten sonra hemen Oden'in idamına geçelim.
''Yıllarca senin hakkında konuşacaklar ve senin efsanevi bir şekilde öldüğünden bahsedecekler.''
Bunun hemen ardından 994. bölüme geçelim.
''Bir insanı mükemmel kılan şey ölümdür. Sizce de öyle değil mi?''
Genel olarak attığım panellerde gördüğünüz gibi Kaido ölüme çok değer veren bir karakter.
Özellikle Oden'den sonra , yani Oden'in ölümünden sonraki panellere baktığımızda Kaido'nun ölüme ne kadar değer verdiğini her açıdan görebiliriz.
Kaido kendisi için ölecek bir yer arıyor ve bunun kendisini mükemmel kılacağına inanıyor. Bu panellere bakınca açık ve net olarak görülebilir.
Kaido yüksek ihtimalle hatta kesin olarak bu Arc. yenilecek. Peki yenildikten sonra ne olacak diye bir soru sormak istiyorum.
Hükümet gelip Kaido'yu tekrar mı alacaklar?
Hayır , bu bir çeşit döngüye girdi. Attığım panellere bakarsak Kaido'nun birçok kez hükümet tarafından , donanma tarafından yakalandığını ardından bir şekilde kaçtığını/kurtulduğunu gözlemleyebiliriz.
Böyle bir durumda Kaido'yu hükümet alırsa serideki rolü bitmez ve Kaido tekrar Wano'ya dönebilir.
Hatta şöyle ki Vegapunk gibi bir bilim adamı esir Kaido'nun üstünde deneyler yapıp bir şeytan meyvesi geliştiriyor. Kaido bu esirliğinden kurtulabiliyor bunu da 1007. bölümle gelen yeni bir bilgi yüzünden eklemek istedim.
Sonuç olarak Kaido eğer Wano sonu Donanma tarafından ele geçirilirse Kaido tekrar oradan kaçabilir. Serideki misyonu hala devam eder.
Genellikle Hasır Şapkalıların bulunduğu arclarda kaybeden kötü karakter Donanmanın o karakteri ele geçirmesi ve bir de Luffy'nin ''Kimseyi öldürmeme'' prensibi yüzünden hayatta kalabiliyordu.
Donanma faktörünün gerçekleşmeyeceğini , gerçekleştiği takdirde Kaido'nun tekrar kaçması ve serideki misyonunun bitmemiş bir karakter olarak , Oda'nın deyimiyle 4.5 yıl kalan bir seriye geri dönmesi gibi bir çıkmaza sebebiyet vereceğini açıkladığımıza göre Kaido'nun bu Arc. sonundaki durumu için sadece bir ihtimal kalıyor.
O da Kaido'nun ölmesi...
Karakter öleceği bir yer arıyor ve ölmeyi insanı mükemmel kılan bir şey olduğuna inanıyor. Hatta Oden'e ölümü sebebiyle çok büyük saygı duyuyor.

Yani böyle bir karakterin Wano sonu ölmesi öyle çok da uçuk bir şey değil.
Önemli olan karakterin kimi öldüreceği.
1-Luffy
2-Kid
3-Law
4-Zoro
5-Killer
''Bu 5'liden birinin öldürmesi'' veyahut ''Bu 5'linin hep beraber Kaido'yu öldürmesi'' adı altında 2 ihtimal var.
Luffy öldüremez , çünkü Luffy hiçbir zaman karşısındaki insanı öldürmez.
Eğer Kaido'nun hayali ''Ölmek'' ise Luffy belki öldürebilir ama sanmıyorum. Hayali Korsanlar Kralı olmaktır diye düşünüyorum.
İhtimali kendi içinde indirdik.
Artık bu 4'liden biri kesin öldürecek ya da bu 5'li hep beraber öldürecek.
Konuşulması gereken konu da budur zaten.
Zoro-Kid-Law-Killer bunlardan hangisi öldürebilir?
Onu da yorumlamayı size bakıyorum.
Açıkçası Kaido'yu Luffy'den başkasının harcayacağını pek düşünmüyorum bu beşli ekip içinde. Çünkü bu ilk defa bir yonkou'nun işbirliğiyle düştüğü bir arc olacak. Oda da bunu Luffy'den başka yeni nesilden birisine vermez.

Toplu ölüm seçeneğinde de oturmayan bazı şeyler var. Esasında Luffy hiçbir rakibini öldürmedi evet. Ama bence bunun prensip gereği mi böyle olduğu yoksa Oda'nın meriçliği yüzünden mi olduğu belli değil. Yani dövüşlerde Luffy aman ölmesin diye kendini tutmuyor. Her şeyini ortaya koyuyor. Adamın yumrukları çeliği demiri parçalayacak güçte zaten. Yani düşünün Enies Lobbiesde Robin kaçırılırken ve güme gidecekken "Lucci'yi dövecem ama o kadar da sert vurmayayım ölmesin" diye mi düşünecek? Hani zaten pert ettiği düşmanlarının ölmesini garantilemek için baygınken gidip bıçaklaması falan lazım. Kendisi de seride tek bir karede bile aman kimse ölmesin ben öldürmem demedi. Mesele sadece Luffyle de ilgili değil, güçlü ve acımasız insanlardan dayak yiyip ölmemiş bir sürü insan gördük. Koca seride ölenler Wb Ace ve Pedro flashbackleri saymazsak. Gene bir diğer mesele seride şöyle birebir dövüşte yenilip ölen de yok. Yani kast ettiğim iki kişi kapışır bir taraf ölümcül darbeyi vurur gibi bir şey olmadı. Ölüm anları da genelde özel durumlarla vuku buldu. Kısaca Luffy'nin öyle çok keskin ve belirgin bir ilkesi yok. Bu sadece Oda'nın tarzından ibaret. Dolayısıyla toplu öldürmeyle Luffy'nin tek başına öldürmesi arasında bir fark görmüyorum. İkisinde de Oda onlarca yıl takip ettiği tarzını değiştirmiş olacak. Dof'un Croco'nun sevabı neydi ki meselesine gelecek iş. Bu işte Luffy'nin parmağı yok sadece ondan açıklaması ise üstte sıraladığım sebeplerden ötürü bana tatmin edici gelmiyor.

Bütün bu söylenenlere karşın 3. Bir yol daha var, senin ilk bahsettiğin ihtimallerden Kaido'nın dlvövüşten somea bir şekilde yara bere ayrılmasıyla başlayan bir yol. Bu ise iki patikaya ayrılıyor

1. Oden, kınlar vesaire 5 supernova'nın açtığı darbeler sayesinde kolayca son noktayı koyar. Zafer supernovaların, intikam Wano"nun olur

2. Bigmom hazır kötü ve yaralı durumdayken ihanet eder. Bu sayede korsan ittifakları her daim ihanetle biter vurgusu bir açıdan gerçekleşir. Ayrıca Kidd'i ihanet yüzünden esir alması hususunda keser döner sap döner konusu yaşanır. Zaten Bigmom'ın Kaido'nun zayıflığını biliyor olma ihtimali de var. Ayrıca Canavar korsanlarıyla ittifak yapıldığında Peres şaşırmış ve sonra Ananın vardır bir planı demişti

Bu iki ihtimalden ilki duygusal ağırlığa sahip olan, ikincisi ise mantık yönü daha fazla ağır basan bir ihtimal. Ya da ikisi birleşir Bigmom zayıf anında Kaido'ya dalarak ölümcül duruma getirir ve kendisini hareket edemez halde bırakır. Wano halkı ya da halktan birileri de Kaido'yu linç ederek öldürür.

Kim ölmüş ki Kaido ölsün. Nakavt olur muydu diye sormak lazım. Ona da cevap hayır. Oden'in verdiği yara gibi olurdu. Ancak darbeyi de hafife almamak lazım bu şekilde dinlenmeden üst üste 2-3 darbe yerse nakavt olma ihtimali var bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık