Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zoan Uyanışı

Sizce ?

• Evet olabilir.

Kullanılan: 15 65.2%
  • Hayır olamaz.

Kullanılan: 7 30.4%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 1 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    23
Uyanış ucu açık bir mevzu. Doflamingo uyanıştan bahsettiğinde ''Birinin yeteneği uyandığında sadece kendi vücudunu değil çevresinide etkiler'' demişti. Bu durum Logia ve çoğu Paramecia meyvesi için hayal edebileceğimiz normal bir durum ama Zoan'ın uyanışı nasıl olurdu ? Logia ve bazı Paramecia meyvelerine göre oldukça güçsüz kalan Zoan türünü belkide güç konusunda diğer 2 türün önüne geçirecek duruma sokabilir Zoan türü meyvelerin uyanışı. Nasıl mı anlatayım.

3 paragraf altında anlatacağım. Çünkü mistik antik ve normal Zoanların uyanışları farklı teorime göre. Öncelikle normal Zoan meyvelerinden başlayayım.

1- Normal Zoan uyanışı : Zou Zou No Mi üzerinden anlatacağım. (Spandamın kılıcının meyvesi.) Spandamın kılıcına bir şekilde bu meyve yedirildiğinde meyve bir nevi kılıcı canlandırıyor. Meyvenin içinde ki Fil Ruhu kılıca geçiyor. Eğer kılıç bir ruha sahip olmasaydı Spandam'a ihanet etmezdi. Bu yüzden şöyle birşey dememiz yanlış olmaz. Zoan meyvelerinin her biri bir ruha sahip. Sahip olduğu hayvanın ruhuna. Kurt ise kurdun ruhuna İnsan ise insanın ruhuna. Ve her birinin hür iradesi olduğuda bir gerçek yine Spandam'a kılıcın ihanet etmesine bakarsak.

Yani eğer normal bir Zoan kullancısı örnek olarak İnu İnu No Mi Model : Wolf olsun. Bu meyvenin kullanıcısı uyanışını gerçekleştirdiğinde meyvenin içinde ki Kurt ruhu kullanıcısının bedenini ele geçirmiş olur. Kullanıcısı artık bir Kurt gibi düşünmeye başlar hayvani içgüdülere sahip olur kurdun yırtıcılığına sahip olur ve dost düşman dinlemeden saldırmaya başlar. Ancak eğer meyve kullanıcısı kendini eğitirse uyanış gerçekleştiğinde meyve kullanıcısının iradesi şeytan meyvesinin ruhundaki iradeden üstün gelir ve uyanışta kazandığı Kurdun içgüdülerini yırtıcılığını kendi iradesi ile kullanabilir. İçindeki ruhu kontrol edebilir kurdun özelliklerinden sonuna kadar yararlanabilir. Aynı şekilde bu durum gerçekleştiğinde kullanıcısı kendini içindeki kurdun iradesine emanet edebilir bu durum gerçekleştiğinde rakibin karşısında Kurt Zoanı kullanan bir insan değil Kurt Zoanını kullanabilen kurdun içgüdülerine yırtıcılığına sahip bir Kurt olur.

2- Antik Zoan uyanışı :

Buda aşağı yukarı normal Zoan gibi uyanır ancak şöyle bi durum var. Mesela X-Drake meyvesini uyandırdığında kesinlikle meyvesinin ruhuna sahip olamaz. Çünkü içindeki dinozor ruhu kendisinden daha üstün. Yani bir dinozor bir insandan daha üstün olduğuna göre dinozor X-Drake'e itaat etmeyecektir ve meyve kullanıcısını ele geçirecektir. Ancak şöyle bir istisna olabilir Jack normal bir insandan çok daha güçlü bu sebepten Mamut Meyvesinin içindeki ruh Jack'e itaat edebilir. Aynı şekilde Kaido'da Antik Zoan çıkarsa bu durum yine gerçekleşebilir. Ancak normal bir insan Antik Zoan yediği takdirde (10 dourikilik ortalama bir asker mesela.) Meyvenin kendisi normal bir insandan güçlü olduğu için kullanıcısına itaat etmeyecektir.

3- Mistik Zoan uyanışı :

Burda durum biraz daha farklı. Gördüğümüz bütün mistik zoanlarda vahşi yada bir hayvan türü birşey görmedik. Mesela Sengokunun ki budaydı. Peki Sengoku uyanışı gerçekleştirdiğinde içideki Buda ruhu Sengokuyu güçlendirirse ? Beraber savaşırlarsa bu tıpkı Bleach'te ki Zanpaktou-Shinigami ilişkisi gibi olmaz mıydı ? Bence Mistik Zoanların farkını burada göreceğiz çünkü Buda veya Anka Kuşu Uyanışa geçtiğinde kullanıcısını kontrol edicek belkide yeni yetenekler öğretecek ve beraber 2 ruh tek beden savaşacaklar. Yine Bleach'de olduğu gibi Zanpaktou'lar kendi isimlerini söylemek istemezler bu sebepten Bankai açmak zordur. Ancak bu zorluğu kullanıcı aşabilir. Kullanıcı bu zorluğu aştığı anda meyve ruhu kullanıcısına itaat edecek meyvesinin gizli özelliklerini kullanıcısına öğretecek aynı zamanda savaşırkende beraber olacaklar. (Narutoda ki Jinchuuriki durumu mesela. Hachibi- Killer Bee gibi. Killer Bee Savaşırken Hachibi taktik veriyordu tavsiyeler veriyordu bunun gibi.)

Ek Olarak : Bu Teoriye göre Chopper meyvesini uyandırırsa tamamen insan gibi düşünen insan iç güdülerine sahip bir rengeyiği olur. İnsan meyvesi uyanışıda böyle olur.

Son düzenleme:
Farklı bir bakış açısı ama ben olduramadım aklıma yatmadı. Eline sağlık genede.
Doflamingonun "Çevrelerinide etkiler" sözünden Zoana çıkartılacak paylar ne olabilir?
1- Çevreyi etkileme; Zoan kullanıcısı, kullandığı Zoan türündeki hayvanlar ile telepatik iletişime geçebilir kontrol edebilir ve hayvan dilinden anlayabilir. (Rob Lucci-Güvercin)
Başkada aklıma gelmedi :?

Kendi vücudunu etkileme; Zoan kullanıcılarının dönüştüğü formlar haricinde extra olarak daha güçlü ya da daha mekanik formlara dönüşebilme yeteneği kazanabilir. Logia savunması misali vücudunun herhangi bir bölgesini yediği zoan meyvesinin sahip olduğu hayvani uzuvlarına çevirebilir. Mesela Marco bunu yapıyor.

Tekrardan eline sağlık. Bazı yerler aklıma yatsada genel olarak aklıma yatmadı.

Emeğine sağlık ama impel downda uyanmış zoanlar gördük.Yetenek olarak çevreyi etkilemiyor,fiziksel güç artışı,dayanıklığı ve hız özelliklerinde artış yaşıyor ve ekstra hızlı şekilde iyileşme yaşıyor.Yalnız gördüğümüz o zaonlar bilinçsizdi ve şeytan meyveleri kullanıcıyı ele geçirmiş eski insan formuna geri dönemiyorlar bilinçsiz şekilde kalıyor.

Farklı bir bakış açısı ama ben olduramadım aklıma yatmadı. Eline sağlık genede.
Doflamingonun "Çevrelerinide etkiler" sözünden Zoana çıkartılacak paylar ne olabilir?
1- Çevreyi etkileme; Zoan kullanıcısı, kullandığı Zoan türündeki hayvanlar ile telepatik iletişime geçebilir kontrol edebilir ve hayvan dilinden anlayabilir. (Rob Lucci-Güvercin)
Başkada aklıma gelmedi :?

Kendi vücudunu etkileme; Zoan kullanıcılarının dönüştüğü formlar haricinde extra olarak daha güçlü ya da daha mekanik formlara dönüşebilme yeteneği kazanabilir. Logia savunması misali vücudunun herhangi bir bölgesini yediği zoan meyvesinin sahip olduğu hayvani uzuvlarına çevirebilir. Mesela Marco bunu yapıyor.

Tekrardan eline sağlık. Bazı yerler aklıma yatsada genel olarak aklıma yatmadı.
Teşekkür ederim.

Emeğine sağlık ama impel downda uyanmış zoanlar gördük.Yetenek olarak çevreyi etkilemiyor,fiziksel güç artışı,dayanıklığı ve hız özelliklerinde artış yaşıyor ve ekstra hızlı şekilde iyileşme yaşıyor.Yalnız gördüğümüz o zaonlar bilinçsizdi ve şeytan meyveleri kullanıcıyı ele geçirmiş eski insan formuna geri dönemiyorlar bilinçsiz şekilde kalıyor.
Croconun bahsettiği uyanış sanırım Doflamingonun bahsettiği meyve uyanışı değilde uyanış tipi zoan olması gerek. Yani öyle hatırlıyorum impel downdan başka bir yerde geçmedi görmedik o türü. Emin değilim gerçi ama öyle hatırlıyorum.

Eline sağlık.. Kaido arcında Chopper dan meyvesini uyandırmasını bekliyorum. O zaman görebiliriz belki nasıl oluyormuş.

Ben Zoan uyanışını hangi Zoan ise o türü kontrol edebilme gücü kazandığını düşünüyorum.Bize söylenmese de
Karasu ve Morgan , Kuzgun ve Martı zoanlarini uyandırmış ve ilgili hayvan türünü kontrol edebiliyor olabilir.
Aslında beni bu düşünceye iten temel sebep chopperın bir sahnesi.
Hatırlarsanız balıkadam adasında Jimbei, karasakal ve tayfasının meyve avına çıktığını söylediğinde Chopper korkmuştu ve insan meyvesini kim ne yapsın muhabbeti dönmüştü.Ben Odanın bu sahnede trol bir ters köşe yaptığını düşünüyorum. Chopperın hito hito no mi yi uyandırıp belli bir iradenin gücünün altındaki insanları kontrol edebilmesi hem yıllardır dalga geçilen ödülünü uçuracak hem de Karasakal meyvesi için onun peşine düşecek.
(Fazla uçuk bir teori ama neden olmasın :sapkali:)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık